Danes je 29 apr 2024, 18:29

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Potos se suši...

...in sicer mu na začetku stebla rumenijo listi. In to kar hitro (dva v treh dneh). Sicer poganja na koncu stebla nove, me pa skrbi, da bo počasi vse izgubil. Kaj je narobe?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Mateja
Preberi več : Potos se suši... | Ogledi : 3820 | Odgovori : 1


Bršljam

Imam 2 m dolg bršljan, pa me zanima, ali se da narediti podtaknjence?

Kaj je potrebno narediti?

LP vsem
Preberi več : Bršljam | Ogledi : 4782 | Odgovori : 4


Bele pikice na listih fikusa

Pozdravljeni.

Nedavno sem si prilastil fikus in po tem, ko sem očistil prah z listov, sem opazil, da so na listih čisto majhne bele pikice. Da ne bom dajal nove slike, bom uporabil kar eno, ki je že na forumu v drugi temi. Najbolj se pikice opazijo na levem listu.

Slika

Kaj je vzrok temu in kako se odpravijo oz. ustavijo?
Preberi več : Bele pikice na listih fikusa | Ogledi : 4801 | Odgovori : 1


"enoloncnice"

Zivjo! Temo sem poimenovala tako, ker me precej jezijo kompozicije, ki jih dobimo iz cvetlicarne, ko je cel kup (3-4) loncnic zguzvanih v enem loncku, po moznosti kar v loncu - podstavku brez luknjic. Zguzvane so tako, da jih skoraj ni mogoce zalivati, tako da obcasno po ena hira (seveda so po moznosti take vrste, da je ena rada bolj na suhem, druga pa na vlaznem). Ene sem kar namocila v vodi, sedaj pa imam ...
Preberi več : "enoloncnice" | Ogledi : 3309 | Odgovori : 2


polyscias - ali jo kdo pozna?

Zivjo!
Med mnogimi loncnicami, ki sva jih dobila ob poroki, se je znasla tudi zelo lepa rastlina, pri kateri na kartoncku pise, da gre za polyscias. Po internetu pa sem pod tem imenom nasla drugacne rastline kot je moja. Je visoja 1m, ima kake 3cm debelo deblo in ozko zrasceo listje zelo lepe okrogle in ob robovih zavihane oblike. Barva je temno zelena. Moja svakinja je tudi imela eno, pa jo je zgleda prevec zalivala ...
Preberi več : polyscias - ali jo kdo pozna? | Ogledi : 8158 | Odgovori : 8


Katera rastlina je to?

Zdravo!
Sem novinec na področju vzgoje zelenih sobnih rastlin. Prejšnji teden sem v Intersparu kupil rastlino, ki se mi je zelo dopadla, vendar nevem njenega imena in s tem niti kako se neguje. :?
Zato vas prosim za pomoč, slika rastline, ki sem jo poslikal se nahaja na tem naslovu, če slučajno priponka nebi delovala.
http://users.volja.net/teohozjan/index1.htm

Upam da je slika dovolj ...
Preberi več : Katera rastlina je to? | Ogledi : 33916 | Odgovori : 29


Rože v pisarni

Lep pozdrav vsem! Sem nov na tem forumu in prav tako zacetnik kar se tice vzgoje rastlin. Potrebujem nasvet s kaksnimi rastlinami bi lahko polepsal svojo pisarno v katero pride tudi dovolj svetlobe.

Vsem hvala za nasvete!
Preberi več : Rože v pisarni | Ogledi : 23653 | Odgovori : 28


MINI BENJAMIN

IMAM MINI BENJAMINA Z BELIMI LISTI (OB ROBU).
ZANIMA ME KAKO NAJ SKRBIM ZA NJEGA.
KUPILA SEM GA V CVETLIČARNI.
:?:
Preberi več : MINI BENJAMIN | Ogledi : 9316 | Odgovori : 14


Moja difenbahija 'joka'

Živjo!

Moja difenbahija (podtaknjenec) je stara približno leto in pol. Že nekaj časa opažam, da se na konicah listov pojavljajo prozorne kapljice. Izgleda, kot da moja rastlina joka. Poleg tega listi na koncu nekoliko rumenijo. Kaj to pomeni in kaj naj storim?

Za nasvet se vam najlepše zahvaljujem.

Lp
Preberi več : Moja difenbahija 'joka' | Ogledi : 22765 | Odgovori : 26


difenbahija 2

Zivjo!
Ob poroki sva dobila cel kup loncnic, med temi tudi precej difenbahij. Ena je se posebej lepa in kosata. Zalivam jo po malo, ampak redno, da je zemlja vlazna. Nekje sem pobrala, da jo je treba prsiti in to tudi redno pocnem. Danes sem opazila, da je novi list, ki ga je nastavila (je ze kar velik, pribl. 20 cm) po sredini cisto segnil. Naj ustavim zalivanje? :( ...
Preberi več : difenbahija 2 | Ogledi : 8498 | Odgovori : 10


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610