difenbahija 2

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

difenbahija 2

OdgovorNapisal/-a maurina » 20 okt 2003, 08:20

Zivjo!
Ob poroki sva dobila cel kup loncnic, med temi tudi precej difenbahij. Ena je se posebej lepa in kosata. Zalivam jo po malo, ampak redno, da je zemlja vlazna. Nekje sem pobrala, da jo je treba prsiti in to tudi redno pocnem. Danes sem opazila, da je novi list, ki ga je nastavila (je ze kar velik, pribl. 20 cm) po sredini cisto segnil. Naj ustavim zalivanje? :(
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 08:45

Jutro!

Zalivanja ni potrebno ustaviti, le veliko zmanjsati, prevec zalivas. Za vse loncnice velja pravilo, da jih je bolje zalivati manj, kakor prevec.
Zalivaj, ko je zemlja popolnoma izsusena.
Rastlino presadi, ce je se nisi, ko si jo dobila iz cvetlicarne. Substart naj bo humus in nekaj sote, ne prevec.

Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a maurina » 20 okt 2003, 09:31

Hvala!
Kaj pa kalateje? tudi zanje pise, da naj bodo vlazne. Priblizno sem imela isti postopek za oboje.
Kako pa je s fikusi (navadni in benjamini)? Za sedaj tudi nje prsim - ali je to odvec?
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 09:45

Pozdravljena!

Vse rastline, ki si jih nastela imajo rade prsenje, tudi difenbahija, kalateja, fikus - oba.
Vse te rastline prihajajo iz tropov, poskusi si predstavljati njihovo okolije: velika zracna vlaga, toplota, malo talne vlage in humosno - sotnata prst.
Dnevne padavine so kratke, tole, voda je mehka in hitro odtece. Ce bos to zagotovila tvojim loncnicam, bodo zagotovo uspevale.
Zalivaj enkrat na teden, zmerno, ce so blizu radjatorjev, daj na grelna telesa posodice z vodo. Prsis jih lahko vsak dan, celo veckrat na dan po malo.

Veliko uspeha in lep dan.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a maurina » 20 okt 2003, 10:07

uh, hvala!
Zdaj si bolj predstavljam, kako naj bi zgledale stvari. Na zalost je na teh listkih, ki visijo na rozah, ko pridejo iz cvetlicarne, le zelo priblizno opisano (npr. redno zalivati, zemlja naj bo vlazna itd.). :shock: POtem pa se znajdi, se posebej v novih prostorih, kjer niso se nikoli uspevale rastline.
Dobila sem tudi eno precej veliko rastlino, ki je malo podobna difenbahiji, ima liste, ki se zakljucijo v pribl. 5 krakov, zile so obarvane oranzno. Upam, da ni opis precuden. Kako naj ravnam z njo?
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 10:46

Pozdravljena,

:? tale opis

resnicno nebi vedela, katera rastlina je to, sem tudi malo sprasevala na okoli, pa se nobenemu od nas ne sanja, zal.

Najbolje bo, da posljes sliko, ali vsaj katero od imen, slovensko, latinsko, sinonim, ....

Veliko uspeha in lep pozdarv
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a kamencek » 20 okt 2003, 11:05

Le mozni smerkoaz bi rad postavil...

Je mozno, da gre pri maurini za Codiaeum variegatum, po domace Croton?

lp,

Robi
kamencek
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 12 sep 2003, 08:44
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 11:24

Cisto mozno je, da je Croton, velika verjetnost. Bravo Robi :idea: , opis je bil bolj slab.

Ce je, potem ga vzgajas, kakor ostale, ki si jih ze nastela.

Lep pozdrav v ta dezeven dan.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a maurina » 20 okt 2003, 11:35

preverila sem, pa je res croton.
Hvala!
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a DARJA » 19 mar 2004, 09:55

Zdravo vsem!

Sem čisto nova tukaj in tudi sama imam croton. Najprej je stal na omari blizu zvočnika, pa mu magnetno polje ni pasalo in je odvrgel vse leste, prav tako tudi spatifil. Ta je dokončno ovenel, croton pa sem rešila. Sedaj stoji nad radiatorjem na okenski polici, zalivam ga vsak drugi ali tretji dan kar precej, vsak teden pa ga obilno stuširam z mlačno vodo. Meša se mu od užitka in raste, raste in CVETI!!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
DARJA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 mar 2004, 09:38
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 mar 2004, 10:42

Ojla,

pa se res pozna, da je pomlad pred vrati :lol:
Super :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost