"enoloncnice"

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

"enoloncnice"

OdgovorNapisal/-a maurina » 05 nov 2003, 10:20

Zivjo! Temo sem poimenovala tako, ker me precej jezijo kompozicije, ki jih dobimo iz cvetlicarne, ko je cel kup (3-4) loncnic zguzvanih v enem loncku, po moznosti kar v loncu - podstavku brez luknjic. Zguzvane so tako, da jih skoraj ni mogoce zalivati, tako da obcasno po ena hira (seveda so po moznosti take vrste, da je ena rada bolj na suhem, druga pa na vlaznem). Ene sem kar namocila v vodi, sedaj pa imam pomislek, da tista voda ne bo odtekla, ker lonci nimajo luknjic.
Ali je najbolje, da te rastline presadim in pokoncam te dileme??
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a Evterpe » 05 nov 2003, 16:02

Jaz bi jih isti trenutek! Ce ti je pa posodica ful vsec pa lahko notr luknice zvrtas :)

papa, Ursa
Evterpe
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 30
Pridružen: 28 okt 2003, 15:36
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a maurina » 07 nov 2003, 14:31

Vceraj mi je dokoncno prekipelo in sem sla nakupit tegelce in zemljo. Iz stirih takih kompozicij je prislo 12 loncnic. Zelo sem bila presenecena, kako so bile zguzvane. Tudi tiste, ki sem jih mocila, niso bile pretirano mokre. Razlog za to je bil verjetno mah, ki jih je prekrival in je vsrkal vodo, pa tudi to, da so bile prej verjetno res izsusene, saj je voda odtekala stran, ker ni bilo prostora. Upam, da se bodo zdaj prijele, saj so imele precej velike difenbahije (30-40cm) samo 5x10 cm zemlje.
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov