Danes je 05 maj 2024, 06:38

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

ginko biloba

pozdravljeni...

imam prošnjo in sicer: želela bi posaditi drevo "ginko biloba" in prosim za čimveč informacij o njem.. hvala v naprej...
Preberi več : ginko biloba | Ogledi : 110125 | Odgovori : 76 | Forum : Drevesa - okrasna


FICUS BENJAMIN

:) Lep pozdrav!
Zanima me, na koliko časa se zaliva FICUS BENJAMIN. Drevo je visoko meter in pol. Kupila sem ga čudovitega, vendar je takoj začelo odpadati listje. Zdaj ga imam kak mesec dni, in je videti, da bo kmalu čisto gol. Hvala za odgovor!
Preberi več : FICUS BENJAMIN | Ogledi : 12246 | Odgovori : 7 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


ciprese smaragd

:(

Imam ciprese-smaragd, visoke cca 90cm. Posadila sem jih prejšno jesen.
Sedaj pa sem opazila, da v notranjosti krošnje vejice rjavijo in odpadajo. Zunanji deli so zaenkrat še lepo zeleni. Kaj se dogaja? Ali se sušijo, so tla morda prevač siromašna, suha. Kaj naj storim?
Zanima me tudi, ali jih sedaj v oktobru lahko malo pristrižem, da bi bile lepo košate. Katero gnojilo je za ciprese najprimernejše. ...
Preberi več : ciprese smaragd | Ogledi : 12306 | Odgovori : 2 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


čebulice

Pozdravljeni,

naj vas samo opomnim, da je cas, ko je potrebno dati v zemljo vse cebulice, gomoljcke in rizome, za katere zelimo, da nam bodo spomladi pestrile nas vrt z svojimi barvami.

Cebulice, ko kupujete dobro poglejte, da niso poskodovane, gnile, stisnjene, mehke, nagrbancene,.... Potem jih posadite, sedaj in se naslednji mesec je pravi cas, globina sajenja, za debelino dveh cebulic. Za naravno zasaditev pomesajte razlicne vrste cebulic med seboj, da je zasaditev se bolj ...
Preberi več : čebulice | Ogledi : 35379 | Odgovori : 20 | Forum : Čebulnice


Dorstenia foetida

Da li bi mi mogao netko odgovoriti zasto su Dorsteniji poceli zutiti listovi i otpadati? Dorstenija mi stoji vani u sijeni pa da li je mozda zato sto je postalo hladnije pa joj temp.ne odgovara jer je ujutro oko 7°C? Zaljevala sam ju svakih tjedan dana.
Pozdrav iz Zagreba :lol:
Preberi več : Dorstenia foetida | Ogledi : 3316 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Božična zvezda

Pozdravljeni!

Doma imam božično zvezdo, ki sem jo kupila lani. Ko je odcvetela (listi so se posušili) je pognala lepe nove zelene liste. Zanima me, kaj moram storiti, da se bo letos pozimi obarvala rdece?

Lp,

Mojca
Preberi več : Božična zvezda | Ogledi : 10096 | Odgovori : 1 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Šerifova zvezda

Pozdravljeni.

Brat me že 2 dni nadleguje, da lahko priskrbi šerifovo zvezdo. Ves čas mi jo opisuje, a sam opis meni ne zadostuje, še posebej, ker si ga nisem nič zapomnil.

Zato bi vas prosil, da mi nekdo razloži, kateri kaktus oz. sočnica je šerifova zvezda. Omenjal je tudi, da smrdi (njegova tašča pravi, da je to bolj šerifova rit, kot zvezda :lol: ), tako da predpostavljam, ...
Preberi več : Šerifova zvezda | Ogledi : 24324 | Odgovori : 56 | Forum : Kaktusi in sukulente


prezimovanje iglavcev

Lani je bila očitno huda zima, saj se je dotaknila tudi mojih pacipres. Zanima me, kaj naj storim, da jih zaščitim, saj so že kar velike. Jih naj povežem ali morda zaščitim s smrekovino? Lani so mi ravno toliko pozeble, da so bile od znotraj cisto rjave, kar je spomladi prav zalostno zgledalo, pa ceprav so potem pridno gnale nove poganjke.

Mi lahko kdo svetuje?
Preberi več : prezimovanje iglavcev | Ogledi : 12445 | Odgovori : 2 | Forum : Akvarijske rastline


primeren čas za obrezovanje cipres

Lep pozdrav!

Imam živo mejo iz cipres. Letos sem jih presajala, pa čeprav so bile že kar velike (cca meter in pol), vendar pa so se kljub temu lepo prijele in sedaj konec poletja tudi zelo lepo pognale.

Zanima me, kdaj je najprimernejši čas za striženje vrhov, če bi želela, da še dobijo nekaj na višini, vendar pa ne veliko, hkrati pa bi tudi rada, da se malo z gostijo, ker so sedaj bolj ozke ...
Preberi več : primeren čas za obrezovanje cipres | Ogledi : 18421 | Odgovori : 1 | Forum : Akvarijske rastline


So korejske jelke zahtevne?

Pozdravljeni. Pred našo hišo urejam majhno zelenico, pa si je pred nedavnim mama zabila v glavo, da bo ona tam posadila neke iglavce. Ker se ni dala pregovoriti, sem šel tudi sam zraven, da ne bi kake norije pobrala. Pa sva se nekako zedinila pri korejskih jelkah.

Zanima me, ali so ta drevesa občutljiva?
Druga stvar, ki me muči, pa je, ali bo trava rasla okoli njiju, ali pa bosta vso hrano travi potegnili? Kako ...
Preberi več : So korejske jelke zahtevne? | Ogledi : 24956 | Odgovori : 16 | Forum : Akvarijske rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610