prezimovanje iglavcev

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

prezimovanje iglavcev

OdgovorNapisal/-a simonas » 23 sep 2003, 15:25

Lani je bila očitno huda zima, saj se je dotaknila tudi mojih pacipres. Zanima me, kaj naj storim, da jih zaščitim, saj so že kar velike. Jih naj povežem ali morda zaščitim s smrekovino? Lani so mi ravno toliko pozeble, da so bile od znotraj cisto rjave, kar je spomladi prav zalostno zgledalo, pa ceprav so potem pridno gnale nove poganjke.

Mi lahko kdo svetuje?
Lep dan želim vsem ljubiteljem rastlin! Simona
simonas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 sep 2003, 10:59
Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a misa » 24 sep 2003, 07:51

Pozdravljena,

mraz je resnicno problem za rastline, ki ze same po sebi ne prenesejo zelo mocnih zim.
Povezi jih z vrvico, toliko, da jim sneg in led ne polomi vej, ce so pa rastline manjse in jih nimas pretirano velko nanje nadevaj se nekaj smercja, koruznice, ali slame.
Ce rastejo na soncni legi in ni snega pozimi, ti priporocam, da jih redno zalivas. Slisi se smasno, toda zimzelene rastline se dostikrat posusijo od suse in premocnega sonca, transpiracija je velika, vode v tleh pa ni.

Lep pozdrav
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a simonas » 21 jun 2004, 14:35

Hvala Misa. Upostevala sem tvoj nasvet, povezala sem ciprese in so lepo prezimile. Letosnjo spomlad sem tudi porezala tiste porjavele veje in iglice, pa so mi paciprese prav lepo pognale in jih je veselje pogledat.

simona
Lep dan želim vsem ljubiteljem rastlin! Simona
simonas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 sep 2003, 10:59
Kraj: Slovenska Bistrica


Vrni se na Akvarijske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron