ginko biloba

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

ginko biloba

OdgovorNapisal/-a al1 » 27 sep 2003, 14:46

pozdravljeni...

imam prošnjo in sicer: želela bi posaditi drevo "ginko biloba" in prosim za čimveč informacij o njem.. hvala v naprej...
lep dan...al1
al1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 sep 2003, 14:41
Kraj: mengeš

ginko-biloba

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 30 sep 2003, 16:01

Lep pozdrav!
Moram ti povedati, da je ginko-bilobazelo nezahtevno drevo. Kjer ga boš posadila bo raslo. Hitro raste, odporen je na sušo, mraz in onesnažen zrek. Posadil sem ga na nadmorski višino približno 700 m, pa zelo lepo uspeva. Nima rad preveč gnojene zemlje. Pri nas so ga posadili v parkih, drevoredih, vzdolž cest in v večjih vrtovih. Iz listov lahko narediš ginkovo tinkturo, ki pomaga pri sklerozi. Širi namreč možganske žilice.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

o ginku

OdgovorNapisal/-a al1 » 01 okt 2003, 09:14

ojla..
...Borutu hvala...
...nekaj sem tudi sama poizvedovala in izvedela v Arboretumu Volčji potok...še za vse ki jih to drevo zanima.....
....tako kot pravi Borut je nezahtevno drevo, sadi se ja oktobra...v
kakršnokoli zemljo..sedaj imajo na zalogi samo dva bolj revna primerka
(170cm=11.000sit), v naslednjem tednu pa naj bi dobili tudi nove... :wink:
...in še en naslov za info:

http://www.ginko-biloba.net/
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
lep dan...al1
al1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 sep 2003, 14:41
Kraj: mengeš

OdgovorNapisal/-a BoGo » 01 okt 2003, 10:05

al1, po mojem mnenju je v arboretumu ginko drag. Poskusi malo poizvesti po raznih drevesnicah ali pa vrtnih centrih.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 01 okt 2003, 10:15

Pozdravljeni,

ginkgo sem narocila iz Belgije, lepo je prispel, cena pa je bila 2 evra.
Naj povem, da je seme od tega drevesa, posuseno in zelo, zelo dobro. Na Kitajskem ga jedo, kakor pri nas bucnice in druge semenke.

Lep pozdrav
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 01 okt 2003, 13:10

khm...v mariborskem baumaxu so jih imeli...za 2 prešerna. In še zdaj se tolčem po glavi da si ga nisem kupla... lp
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a misa » 01 okt 2003, 13:48

Pozdarvljeni,

slucajno sem nasla oglas v salomoncu:

Živali in rastlineRastline kivi, debelo in drobno zrnati, ginko biloba, večje in manjše, 1.000 SIT, hibiskusi raznih barv, rumene maline, peške avstralskih buč in drugo, ugodno.
Tel.:01*54-08-509.


Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

ginko-biloba

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 01 okt 2003, 14:16

V drevesnici mariborske FLORINE, v ZRKOVCIH jih zagotovo imajo, kakšna je cena, pa ne vem. Najboljše, da pokličeš in zvedela boš tudi za ceno. Lep pozdrav!
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a misa » 01 okt 2003, 15:13

Pozdravljeni,

gledam imena ginka, ki so se znasla na forumu in ugotavljam, ali sem se jaz zmotila. Ker nisem bila vec prepricana v sebe sem malo pobrskala po netu in ugotovila, da se vi motite.
Zato bi vas rada opozorila, da se ginko, ki mu tako po nase recemo botanicno imenuje Ginkgo biloba.

Lep pozdrav in brez zamere.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a al1 » 02 okt 2003, 12:05

ojla vsem...sem prav vesela za vse nasvete v zvezi z ginkgkom bilobo ( res je tisti g vmes).....Miso sprasujem...kaksen je bil postopek za narocilo iz tujine .... in če je možno dobiti naslov.....povem še to, toliko za info (ker sem sama namreč mislila, da je to drevesce, ki zraste kot npr.okrasni javorčki....posadila pa ga bom za hči,ki sem jo rodila...) da sta v arboretumu dva velika drevesa in to kot npr. dve veliki bukvi...plodovi pa so kot zelene češnje...le odprla jih še nisem_verjetno so znotraj semena, kot pravi Misa.......drevo pa se verjetno lahko tudi obrezuje, da ne bi zraslo tako veliko???...če še kdo kej ve pa naj sporoči....
lep dan...al1
al1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 sep 2003, 14:41
Kraj: mengeš

OdgovorNapisal/-a misa » 03 okt 2003, 12:32

Pozdarvljena,

ginko sem narocila ze kar nekaj casa nazaj, toda mislim, da imam se kje naslov, se bom potrudial in poiskala.
Narocila sem ga v Belgiji, kjer poznam eno odlicno drevesnico. Po navadi mi naberejo nekaj rastlin in mi jih s kaksnim prijateljem posljejo v Slovenijo. Vcasih so posiljalai tudi po posti, toda moram jih vprasati kako je sedaj s tem.
Se ti kmalu oglasim.

Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a al1 » 06 okt 2003, 09:47

ojla misa...
...hvala za trud...sej če ne boš našla naslov, ni panike...bom poizkušala kar pri nas...zanima me le postopek...samo informativno...ali je potreben kak fitipatolog glede na to, da je rastlina...ali gre to lahko enostavno po pošti...
lep dan...al1
al1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 sep 2003, 14:41
Kraj: mengeš

OdgovorNapisal/-a misa » 06 okt 2003, 16:47

Malenkost....po posti, kamot, ce je vsa stvar dobro zapakirana, nikar ne kopuje prevelike rastline, tja do 20 cm, saj bo zrastla. Fitosanitarji....hmmm...ce odprejo posiljko bodo takoj zdraven, tvegati je pac potrebno.

Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

Pozdravljeni

OdgovorNapisal/-a slatina » 22 feb 2004, 12:54

Tudi jaz se zanimam za Ginkgo in tudi čakam na naslov iz tujine. Bi pa z "uvozom" počakal do 1.maja, da preverim če smo s pridružitvijo v EU kaj pridobili (zmanjšane komplikacije in stroške pri uvozu).

LP
slatina
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 feb 2004, 12:48

...drevo posajeno...

OdgovorNapisal/-a al1 » 23 feb 2004, 17:30

pozdrav..vsem...ginkovcem...
...no... jeseni sem spraševala za ginko biloba in potem prečekirala vse mogoče variante in sem ga na koncu, da je bilo posajeno še v letu 2003 (za rojstvo hčere), kupila kar v Arboretumu Volčji potok. moram povedati, da je drevo lepo (kakšno je v resnici se bo še izkazalo)...no veliko je cca 120cm, s krošnjo okoli 100cm. posadili smo ga še pred zmrzaljo, tako so nam naročili...bomo pa videli, kako bo z njim, ko pride pomlad...aja,.. cena 8.000 sit, imeli pa so jih še nekaj takšnih takrat in dva velika...višina...cca 4m...cena 96.000..če kdo potrebuje tako velikega..he, he...
...no.... sporočim ko (če) zažene..upam, da bo...
...mejte se lepo...
al1
lep dan...al1
al1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 sep 2003, 14:41
Kraj: mengeš

ginko biloba

OdgovorNapisal/-a primož » 27 jun 2004, 04:35

Pozdrav,mene pa zanima,kako veliko oz staro mora biti drevo,da lahko iz njegovih listov naredimo tinkturo..
primož
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 maj 2004, 20:17

Ginko semena

OdgovorNapisal/-a Theo » 04 jul 2004, 01:08

Danes sem doma našel dva semena Ginko-ja :D, zdaj me pa zanima, če jih lahko kar takoj posadim v zemljo-kakšno ter kako. Na Zalivalčku je Ginko med bonsai in bi ga tudi sam rad obdržal na "miniaturi".

Hvala za info :)
LP Teo.
Theo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 jun 2004, 22:13
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a martina00 » 05 avg 2004, 18:53

Mlade ginke bilobe imajo v Bauhausu za manj kot jurja! :)

Če še vedno niste našli...

Lp, martina00
martina00
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 05 apr 2004, 11:47

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 10 okt 2004, 00:46

Tudi menoe zanima, kako je z oskrbo ginkota (še bolje - kako se ga spravi ven iz semena). ali moram sveže seme kaj "postarati"?

Hvala! 8)
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 11 okt 2004, 11:31

Za vse, ki jih zanima vzgoja ginka iz semena, sem na netu izbrskal en izčrpen članek :roll: :

Če želimo vzgojili ginko, moramo misliti že jeseni. Ko dozorijo semena, jih naberemo. Pri tem uporabljamo rokavice iz lateksa, saj seme lahko v nekaterih primerih povzroči kožno vnetje z mehurji. Odstranimo mesnato lupino, tako da seme položimo v posodo s toplo vodo. V vodi stisnemo seme, tako, da odstopi zunanja lupina. Semena dobro speremo in pustimo, da se posušijo. Shranimo jih v mešanici vlažne ilovice in peska v razmerju 4:1, v hladilniku ali na hladnem in suhem mestu.

Pozno pozimi moramo seme pripraviti. Z nožem napraskamo trdo lupino ali jo rahlo pobrusimo z brusilnim papirjem, da seme lažje vpije vlago. Pri tem pazimo, da lupine ne odstranimo. Namočimo ga v hladni vodi za 24 ur, da se zmehča zunanja lupina. Ko je lupina mehka, poberemo tista semena, ki so ostala na dnu posode. Tista, ki so splavala na vrh, so mrtva in iz njih ne bodo pognali kalčki. Dobra semena za 10 minut namočimo v raztopini belila za perilo v razmerju 9 delov vode in 1 del belila. Nato dvakrat semena temeljito speremo in jih osušimo s papirnatimi brisačami.

Sedaj imamo seme pripravljeno za kalitev. 3 do 5 semen položimo na vlažen in sterilen pesek (1 del vode, 4 deli peska) ali na vlažne kuhinjske krpe ali na vermikulit. Seme rahlo posujemo s substratom, če pa uporabimo krpe, seme z njimi nežno prekrijemo. Substrat lahko razkužimo s fungicidom. Vse skupaj položimo v posodo ali majhno (zaprto) polietilensko vrečko in damo v hladilnik na +5 stopinj Celzija. Dvakrat tedensko preverjamo ali so se morebiti pojavile glivice in plesni. Če se, jih odstranimo. Kaljenje traja 30 do 60 dni.

Ko poženejo kalčki, položimo 3 do 5 semen v lončke premera 10 do 15 cm. Kot substrat uporabimo zemljo za rože, ki ji dodamo pesek v razmerju 6 delov zemlje in 4 dele peska. Substrat lahko razkužimo s fungicidom. Sadimo 1,5 cm globoko in vse skupaj prekrijemo s tanko plastjo peska. Substrata ne tlačimo, saj bomo poškodovali nežne kalčke. Lončke postavimo na sobno temperaturo in na svetlo mesto, vendar ne na neposredno sončno svetlobo. Vlažimo dnevno. Zemlja mora biti vlažna, ne mokra, zato zalijemo samo takrat, kadar je nujno potrebno. Ko poženejo korenine zalivamo tako, da ni substrat ne suh ne povsem moker. Poskrbimo za dobro zračnost. Ko so rastline dovolj velike, da jih lahko prestavimo na prosto, jih namestimo na senčno mesto in redno gnojimo z organskimi gnojili (kompost). Jeseni male ginke presadimo vsakega v svoj lonec. Po dveh letih jih lahko presadimo na stalno mesto.


Iz spletne strani oz celoten url: http://vrt.slonep.net/subareas.html?view=vprasanja&lev1=11&lev2=117&direct=3983

Jaz osebno z belilom nebi prakticiral. Torej veselo na delo in pišite o svojih uspehih 8)
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

Naslednja

Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Gingko biloba
    Napisal/-a barabara » 16 apr 2008, 10:36
    1 Odgovori
    3834 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pinkpanter Poglej zadnji prispevek
    05 maj 2008, 13:51
  • Ginko
    Napisal/-a temascal » 13 okt 2004, 20:34
    5 Odgovori
    4843 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a ygregorn Poglej zadnji prispevek
    15 okt 2004, 10:21
  • ginko
    Napisal/-a fruto » 20 nov 2005, 21:36
    2 Odgovori
    3801 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a fruto Poglej zadnji prispevek
    21 nov 2005, 17:59

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost