Majhen taščin stol

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Majhen taščin stol

OdgovorNapisal/-a Riot77 » 11 nov 2003, 21:34

Pozdravljeni;

doma imam (zaradi njegove majhnosti samo doumnevam) taščin stol...
no sem pa opazil da mu odpadajo šopi iglic... po celi strani je bil gol ko sem ga dobil, sedaj pa se mu le širi. S čim mu lahko pomagam?
A je komu kaj znan ta pojav?

Hvala za odgovore...
Lp
Riot77
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 20 okt 2003, 12:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 nov 2003, 23:56

Ojla,

čisto majhni Taščini stolčki imajo bolj na redko posejane "šope" bodic in tudi rebra jim z leti številčno naraščajo, zato je možno , da sploh nimaš tega kar misliš, da imaš. Je pa res, da so mlade-nove bodice zelo občutljive na premikanje-dotik in rade izpadejo (se ne odlomijo). Če je kaktus drugačnega videza, je možno da ima tudi kako obolenje, vendar mislim da Echinocactus grusonii-ji niso občutljivi. A je možno da ti gnije?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Riot77 » 12 nov 2003, 00:04

Klavdija,

skoraj 100% sem da je taščin stol, tudi danes sem videl enega tako majhnega.Ta pa je imel čisto vse bodice in ni kazal da mu odpadajo.

Glede tega mojega pa ne vem če gnije, ga imam šele drugi dan.
Bom pogledal.

Lp
Riot77
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 20 okt 2003, 12:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 nov 2003, 00:56

Ojla,

poglej še, če ima sledove mehaničnih poškodb-mogoče je padel z višine ali kaj takega.
Nikakor pa ga ne reži :!:
-mojega sem v paniki "operirala",da bi rešila vsaj vrhni podtaknjenec, saj sem mislila da gnije, pa je bil notri čisto čist in lep, tako da sem mu odvzela kar nekaj let rasti-sej zdaj rase, samo kako velik bi šele bil, če ga nebi prepolovila!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JEMA » 12 nov 2003, 09:42

Eden od vzrovkov izpadajne iglic je prav gotovo gnitje. V vsakem primeru ga presadi in pri presajanju boš hitro ugotovil, ali je to vzrok za izpadanje iglic. Pa upam, da ni.
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov