Danes je 24 maj 2024, 16:19

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Velika tezava z MMAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA

S punco sva zacetnika pri vzgoji kaktusov. Imava jih ze kar nekaj. Vsi, razen enega, nama lepo uspevajo. Z MAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA pa imava velike tezave. Tezava je v tem, da se povesa. Steblo je trdo in ni znakov gnitja. Zalivava ga tako kot ostale (1 x na 14 dni, cca). Povesa se tako mocno, da se ze z vrhom dotika okenske police. Zanima naju, ce ima kdo podoben problem in kako naj resiva ...
Preberi več : Velika tezava z MMAMMILLARIA AURICOMA V. SPINOSISSIMA | Ogledi : 3154 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


BRADATEC

Imam grmiček Bradatec (CARYOPTERIS), ki se je močno razrasel tako, da so se veje po zemlji ukoreninile.Sedaj je odcvetel in me zanima ali lahko te vejice porežem in posadim drugam ali pa naj počakam do pomladi.

Lp Jelka
Preberi več : BRADATEC | Ogledi : 4456 | Odgovori : 2 | Forum : Grmovnice


Na pomoč! Krt!

Pozdravljeni.

Pred nedavnim sem uredil zelenico, sedaj pa mi celotno delo uničuje krt, ki se je očitno naselil v mehki prekopani zemlji. Kakšen je najučinkovitejši način, da se ga znebim?
Preberi več : Na pomoč! Krt! | Ogledi : 26388 | Odgovori : 27 | Forum : Zunanji prostori


Zahvala...

Lepo pozdravljeni!

Tale post bi rada namenila nekomu, ki se bo prepoznal v njemu.
Danes sva dobila velik rumen paket, poslala nama ga je prijazna gospa iz Ljubljane. Z nestrpnostjo, veseljem in pricakovanjem sva ga hitela odpirati. V njem naju je cakalo, nisem natancno stela koliko, toda prepricana sem, da cez stirideset najrazlicnejsih socnic, kaktusov, stepelijevk in drugih rastlin. Vse so bile skrbno zapakirane, etiketirane in dodana so bila kratka navodila za nadaljno oskrbo.
Rada ...
Preberi več : Zahvala... | Ogledi : 3178 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Pachira (aquatica?)

Živjo! Prosim za nasvet glede pravilne nege Pachire. Moja se vrti v krogu: naredi nov set listov, potem pa počasi porumenijo in dobesedno preperijo (če list pogledaš proti svetlobi, je poln svetlih pikic - kot bi list prešpikal s šivanko), list postopoma zgublja zeleno barvo, edino žile ohranijo zelenilo. Potem odpadejo. Potem naredi nove. Ali je to običajno? Velika je cca 25 m, trenutno ima kar nekaj listov, vendar bledijo, spodnji (lanskoletni) pa so že ...
Preberi več : Pachira (aquatica?) | Ogledi : 5623 | Odgovori : 2 | Forum : Palme


Cykas palma

Živjo! Ali mi kdo ve pomagati, kaj je narobe z mojo Cykas palmo? Premer gomolja je cca 9cm in premer listov (krošnje) cca 70 cm . Imam jo cca leto in pol in v tem času ni pognala nobenega novega lista. Zalivam jo redno, vendar pustim, da se zemlja med zalivanjem presuši. V zadnjem času je porumenelo nekaj listkov/iglic (cca 5) in se bojim, da bo palma počasi a gotovo shirala. Kakšna je pravilna nega? ...
Preberi več : Cykas palma | Ogledi : 8639 | Odgovori : 3 | Forum : Palme


alojin sok

Mene pa zanima, kako se pridobi alojin sok. Doma imam aloje, ki niso stare niti eno leto, brala pa sem, da ji sok lahko odvzameš, ko je stara najmanj dve leti. Pa za kaj se vse uporablja? Vem, da v kozmetiki in zdravstvu, ampak kako doma?
Upam da mi bo kdo vedel odgovoriti.
Pozdravček vsem!
Preberi več : alojin sok | Ogledi : 4001 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


POTOS

Pozdravljeni v tem prelepem deževnem dnevu. Ni kaj, tudi to mora bit.

Rada bi vas vprašala, če so kapljice, ki se nabirajo na koncu listov potosa, strupene (kot pri difenbahiji). Potos je ravno na takem mestu (kjer mu paše, gospodu 8)), da se mimogrede obrišemo v njega.

V moji knjigi nisem o teh kapljicah nič zasledila, zato vas naprošam za odgovor.

LP.
Preberi več : POTOS | Ogledi : 10476 | Odgovori : 13 | Forum : Zelene sobne rastline


Madagaskarska palma

Pred kratkim sem dobila madagaskarsko palmo,vendar nimam nobenih informacij o tem kako jo vzgajati.Rekli so mi le naj jo zalijem,ko povesi liste.Prosim za pomoč
Preberi več : Madagaskarska palma | Ogledi : 20772 | Odgovori : 8 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


rdečelistni javor

Lep pozdrav!

Imam leto dni star rdečelistni javor. Od začetka mi je poganjal prav lepe rdeče listke in vsak dan je bil lepši in bogatejši, da ga je bilo prav veselje gledati. Poleti pa so njegovi listi čez poletje postali zelene barve, nato pa so se novi poganjki začeli sušiti. Zdaj prav žalostno zgleda.

Vse poletje sem ga zalivala s studenčnico in ni bil preveč izpostavljen soncu. Mi lahko kdo svetuje kaj naj storim z ...
Preberi več : rdečelistni javor | Ogledi : 7637 | Odgovori : 5 | Forum : Grmovnice


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610