Danes je 17 jun 2024, 00:29

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Kaj sva storila narobe?

Pozdravljeni!

Upam, da nama bo kdo pomagal.

Morda kdo ve kaj se je zgodilo najinemu kamencku in zakaj? Se morda levi?

Hvala za vsako informacijo, ki je bova zelo vesela.

Lep pozdrav
Preberi več : Kaj sva storila narobe? | Ogledi : 23749 | Odgovori : 15 | Forum : Živi kamni


Kaktus postaja bel kot bi ga kdo potrosu s pitroidom

Pozdrav!

A ve mogoče kdo kaj bi to blo na kaktusu je vsak dan več bele snovi kot nekakšna pajčevina a je za to kriv kakšen zajedalec al ga je napadla bolezen, se ga da še mogoče kako rešit ker eden mi je že prišel stran na tak način.

Thanks!
Preberi več : Kaktus postaja bel kot bi ga kdo potrosu s pitroidom | Ogledi : 3678 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


Nakup BON SAI-ja

Zanima me kje imajo v okolici MB in CE za kupit BON SAI, mogoče, če pozna kdo kake specializirane trgovine za mini drevesa ali bilo kje veste da jih prodajajo.

LP, Hvala
Preberi več : Nakup BON SAI-ja | Ogledi : 23050 | Odgovori : 13 | Forum : Zunanji bonsaji


turnera diffusa

Spostovani,
zanima me, ce se pri nas dobi rastlina oz. pripravek iz Turnere diffuse?


Miska
Preberi več : turnera diffusa | Ogledi : 4923 | Odgovori : 2 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


prezimovanje kivija

Pozdravljeni!
Zanima me, kaj je potrebno postoriti s kivijem pred zimo. Imam kivi, ki sem ga posadila letos spomladi. Do zdaj je zrasel s 50cm na 200 cm visine. Ker ima zelo mehko steblo, me zanima,
ce ga moram kaj odrezati, ali poviti steblo, itd. V primerjavi z vinsko trto se mi zdi zelo krhek. Hvala za odgovor.
Preberi več : prezimovanje kivija | Ogledi : 7977 | Odgovori : 5 | Forum : Drevesa - sadna


Bananovec

Zanima me vse v zvezi z oskrbo bananovih palm. Kakšen prostor, koliko svetlobe, zemlje, vlage potrebujejo? Zakaj se na listih pojavljajo temne lise? Rastlina je visoka cca 140cm.
Preberi več : Bananovec | Ogledi : 63124 | Odgovori : 33 | Forum : Palme


Mlečkov rez

Pozdravljeni.

Pred kakim mesecem ali dvema mi je nevihta vrgla kaktus iz police na oknu v prvem nadstropju (celo sem vmes bil prisoten, ker sem slikal strele :shock: ). No, kaktus sem presadil še isti večer. Ko se je prijel, je pričel rasti še lepše, kot prej. Vendar pa tudi brez poškodb ni šlo. Kaktus je mleček (euphorpbia trigona (se mi zdi)). Utrpel je izgubo stranskih poganjkov ...
Preberi več : Mlečkov rez | Ogledi : 6318 | Odgovori : 10 | Forum : Kaktusi in sukulente


Križanci (hibridi)

Kako dobimo križanec in katere vrste s kom oplodimo? Na kaj moramo pri tem biti pozorni? Ali ima kdo kakšen križanec med echinopsisom in lobivio ali trichocereusom in echinopsisom? Optimist
Poldi
Preberi več : Križanci (hibridi) | Ogledi : 3948 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


doritaenopsis

Zdravo!
Sem šla gledat pred 3 dnevi kaj se skriva na enem nodiju in sem na moje presenečenje ugotovila da se je pojavil »popek«(nisem sigurna kaj misli zrasti iz tega). Ziher pa je da bo še več dela za orhidejo! Ne samo da cvete(kake pol leta) in da poganja list ampak tudi razmnožit se misli(!?)/pognat novi cvetni nastavek(bom vidla kaj). Mislim da se bo do smrti razcvetela in razrastla! Moje vprašanje: kaj naj naredim? Naj ...
Preberi več : doritaenopsis | Ogledi : 5877 | Odgovori : 8 | Forum : Orhideje


Acanthocalycium glaucum

Eden mojih najlljubših kaktusov je zbolel. Ko sem kaktus pregledal sem ugotovil, da bi ga bilo dobro prestaviti v večjo posodo. Narahlo sem ga spravil iz prejšnje posode in ga samo prestavil v večjo posodo. Prestavil sem ga zato, ker se je močno tiščal ob rob z ene strani. Po vrhu posujem pesek in ga odnesem na balkon, brez zalivanja. Po treh dneh opazim, da ga je potegnilo navznoter. Kaj sem naredil narobe?
Takoj sem ...
Preberi več : Acanthocalycium glaucum | Ogledi : 3228 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610