afriške marjete

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

afriške marjete

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 05 dec 2003, 00:50

Ojla,

spomladi sem kupila "afriške marjete" (ne vem lat. imena), ki cvetijo vijolično in so se prodajale celo pomlad vse povsod. Rečeno mi je bilo, da jih je težko prezimiti in naj z njimi delam kot z enoletnicami, zato sem jih pustila zunaj, da jih mraz vzame.
Pa pravega mraza še ni bilo in so mi (domnevam, da zaradi tega) začele ponovno nastavljati cvetove. :? Sedaj mi jih je pa škoda prepustiti mrazu, ko so ponovno košate in polne popkov in bi jih rada vseeno poskusila prezimiti.
Ima kdo izkušnje z njimi :?: na kaj moram biti posebaj pozorna (zalivanje, svetloba..) :?:
hvala za pomoč :!:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matej i » 11 dec 2003, 20:45

Živjo, Klavdija!

Pomembni podatki za afriško marjeto so, da za prezimovanje potrebuje hladnejši prostor, okoli pet stopinj in precej manj zalivanja, priporočljivo je tudi rastlimo prikrajšati za dve tretjini, drugače bo rastlina spodaj ogolela. Kot zanimivost, rastlina prinas na primorskem preživi zunaj, če le ni predolgo minus.

Veliko uspeha!
matej i
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 dec 2003, 18:57

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 dec 2003, 21:20

Ojla,

med mojim in tvojim postom je prišel mraz...
sem jih hotela danes kjub temu presaditi, pa so nekam čudno mehke...popki so itak povešeni, stebla so mehka, korenine so pa tudi nekam čudne...po mojem sem za letos prepozna, se ti pa zahvaljujem za odgovor, ki ga bom sigurno sprobala drugo leto.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Enoletnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost