Vlaznost zemlje

Vse o gnojilih za sobne rastline, katero je najprimernejše in najučinkovitejše.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Vlaznost zemlje

OdgovorNapisal/-a cher » 15 dec 2003, 21:39

Jaz pa imam morda problem. Pred dvema dnevoma sem posadila 3 semena cannabisa (kot botanicni hobi). Mislim pa da sem zemljo mogoce malo prevec navlazila :lol: Lahko to vpliva na kaljenje semen/ jim to prepreci?
Vprasala bi pa se glede vlaganja zemlje v "teglce" je bolje ce najprej vlijem v posodo malo vode in jo nato prekrijem z zemljo ali obratno?

Naprej hvala za odgovore :D
lp cher
cher
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 dec 2003, 21:36
Kraj: Ljubljana

Re: Vlaznost zemlje

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 15 dec 2003, 23:56

Ojla,

z sejanjem te rastline v te namene (tudi za kake druge namene ne)nimam izkušenj. :lol:

Me pa zanima :shock: kaj naj bi bilo to :arrow:

Vprasala bi pa se glede vlaganja zemlje v "teglce" je bolje ce najprej vlijem v posodo malo vode in jo nato prekrijem z zemljo ali obratno?


Si imela v mislih presajanje, sajenje....zakaj prvo vodo v lonček :?:
Za botanični hobi rabiš osvojiti vsaj nekaj osnovnih pojmov o vzgoji rastlin :!: Bo treba kaj prebrati ali pa se učiti na kakih manj pomembnih primerkih.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cher » 16 dec 2003, 15:55

Mislila sm kako je zemljo najbolje navlazit ker da vzkali naj bi bila zemlja malo vlazna...

Glede manj pomembnih primerkov pa:
Rastlina je rastlina to je kot da bi bil crnec manj vreden od belca :!:

lp cher
cher
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 07 dec 2003, 21:36
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 16 dec 2003, 16:43

Ojla,

ja kako zemljo pa imaš, da jo moraš posebaj navlažiti? Potem ko pa semena vseješ je pa jasno, da vlažiš in zalivaš ne?

Se strinjam rastlina je rastlina :arrow: potem pa lahko s temi semeni delaš popolnoma enako kot z semeni ostalih rastlin! Saj se tudi pri ostalih rastlinah zgodi, da ne vzklijejo vsa semena :wink: Pa veliko sreče!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Gnojila za sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov