Danes je 16 jun 2024, 22:38

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

NAGRADA ZA ZVESTE UPORABNIKE

Pozdravljeni,

Na forumu rastline.com tudi v mesecu oktobru ponujamo nagrado za uporabnika, ki bo napisal največ uporabnih prispevkov.

Ta mesec ponuja nagrado <a href='http://www.dpks-drustvo.si/' target='dpks'>DPKS ali Društvo prijateljev kaktusov Slovenije </a>in sicer paket glasil Welwitschia, ki ga izdaja društvo.
Več o glasilu si lahko preberete na strani <a href='http://www.dpks-drustvo.si/Glasila.htm' target="_blank">Welwitschia</a>.


Napovedujemo tudi nagrado za mesec November, ki jo podarja podjetje <a href='http://www.hrovatin.com/' target='hrovatin'>Tri-ex d.o.o. - Hrovatin exotica </a> in sicer miniaturno drevesce BONSAI.

Trenutno statistiko ...
Preberi več : NAGRADA ZA ZVESTE UPORABNIKE | Ogledi : 15957 | Odgovori : 1 | Forum : Arhiv novic


LEČA

Že nekaj časa se trudim dobiti seme leče, Vem, sda so jo včasih na Koroškem na veliko gojili.
Tista, ki jo kupiš za jest, pa žal ni več kaljiva, ker jo verjetno umetno sušijo.
PS
Pa laneno seme, če kdo ve zanj?!!!
Preberi več : LEČA | Ogledi : 4240 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava


cepljenje vrtnic

Me zanima, če kdo to že obvlada.
Kdaj se jemljejo cepiči?
Kdaj je najboljši čas za cepljenje?

Imam nekaj šipkov, ki bi jih rada oplemenitila.
Preberi več : cepljenje vrtnic | Ogledi : 5877 | Odgovori : 0 | Forum : Grmovnice


Pšenične gobe in sivke

Na Pohorju so se pojavile prve pšenične gobe ali cigančki in prve sivke (snežke, sirotice..)
Preberi več : Pšenične gobe in sivke | Ogledi : 13362 | Odgovori : 0 | Forum : Nabiranje gob


Kostanjev kipnik

Potrebujemo: 10 dag masla, 6 jajc, 14 dag sladkorja, 1 vanilijev sladkor, 12 dag mletih orehov, 18 dag kuhanih pravih kostanjev
Priprava: penasto umešaj 10 dag masla, 6 rumenjakov, 14 dag sladkorja in vanilijev sladkor. Dodaj 18 dag kuhanega obeh kož olupljenega in pretlačenega kostanja ter 12 dag mletih orehov. Primešaj trd sneg. Kipnik kuhaj v sopari približno 1 uro.
Preberi več : Kostanjev kipnik | Ogledi : 3481 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


Prezimovanje

Lepo pozdravljeni!

Vem, da ste o prezimovanju ze veliko govorili, toda upam, da mi boste pomagali.
Ker v najini zbirki niso samo kaktusi, temvec tudi druge socnice me zanima, ali morava tudi gasterije, haworthi-je, agave, aloje, sedume, krasule in druge, prezimovati (stradati vode)?
Kako je z bulbami? Jatropha podagrica?

Havla za pomoc in lep pozdrav.
Preberi več : Prezimovanje | Ogledi : 4691 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


Opuntia ficus-indica

Pozdravljeni!
V službo mi je sodelavec prinesel 3 smokve opuncije in en manjši list za podtakniti. Baje iz smokev opuncij kuhajo marmelado. Zanima me, če smokve na opunciji ne odtrgaš, ali je to mogoče cvet opuncije? Zakaj so še uporabne te smokve?
Poldi
Preberi več : Opuntia ficus-indica | Ogledi : 4551 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Kivi

Živjo

Zanima me samo kdaj je najbolje da se sadi kivi, pa če paše zraven grozdja, kot trta. Pa če kdo ve če dobro uspeva kivi v našem podnebju.

Hvala
Preberi več : Kivi | Ogledi : 28211 | Odgovori : 7 | Forum : Drevesa - sadna


Brighamia insignis

Ni dolgo nazaj sem ze sprasevala za rastlino Brighamia insignis - zelje na palici, nekdo mi je napisal nekaj o njej, toda streznik je pobral nekaj postov in seveda tudi tega.

Ponovno sprasujem, ali morda kdo ve, kje bi jo lahko nabavila in kaksna je cena?

Lp
Preberi več : Brighamia insignis | Ogledi : 14332 | Odgovori : 1 | Forum : Bulbe


umetna svetloba

mene pa zanima kje se kupijo žarnice ki ustvarijo "umetno sonce",
pa koliko stanejo in kako se imenujejo?
hvala za odgovore

LP
Preberi več : umetna svetloba | Ogledi : 41134 | Odgovori : 25 | Forum : Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610