Kivi

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Kivi

OdgovorNapisal/-a Miha » 07 okt 2003, 07:54

Živjo

Zanima me samo kdaj je najbolje da se sadi kivi, pa če paše zraven grozdja, kot trta. Pa če kdo ve če dobro uspeva kivi v našem podnebju.

Hvala
Miha
Miha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 okt 2003, 07:52
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a misa » 07 okt 2003, 08:39

Dober dan!

Aktinidija - kivi, naceloma uspeva pri nas, ce nisi kje na visini 1500 m :lol:
Posaditi ga je potrebno v zavetno lego, soncno, morda rahlo nagnjeno, brez močnega vetra. Tla naj bodo rahlo kisla in propustna. Opora mora biti trdna in dovolj velika, brajde.
Kar se tice glede sajenja sem se vedno prepricna, da je vse lesnate in pollesnate rastline boljse posaditi na jesen, saj se cez zimo ze nekoliko okrepijo in spomladi lahko nemoteno zacnejo z rastjo. Toda sadi, ko rastline preidejo v dobo mirovanja, da je sok manjsi.

Lep pozdrav in lep dan vsem
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a matej i » 11 dec 2003, 20:55

Živjo!

Kivi se v celinskem podnebju vedno sadi spomladi, ker so mlade rastline preobčutljive za mraz, če pa rastlino sadimo spomladi ima čez poletje čas da zraste in se okrepi. Prvo leto je vseno priporočljiv rastlino zaščititi.
matej i
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 dec 2003, 18:57

kivi

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 11 dec 2003, 21:42

Hojla!
Kivi je najboljše, da posadiš meseca marca. Posadi ga nekam na sončno stran, kjer ni veliko vetra, se pravi v zavetrje. Lahko, pa ti zagotovim, da pri nas tudi zelo dobro uspeva. Čez nekaj let boš imel obilen pridelek.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a BoGo » 13 dec 2003, 00:10

kivi lahko spraviš tudi med trte, vendar ti to po eni strani odpriporočam, ker se ti lahko zelo razraste. Najlepše sem videl kivi uspevati ob steni na južni strani z veliko sonca. Zalivaš ga obilno, zraven ene moške rastline pa lahko daš tri ali štiri ženske rastline. Kot pa je borut že povedal, nas boš lahko čez nekaj let povabil na kivije.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a mAsA » 27 jun 2004, 20:33

Ker sem dobil mlade sadike kiwija, me zanima kako ločim moške rastline od ženskih. Ali se da to po listju ali po cvetovih. Sadike so čisto majhne (10 cm), zato bi njbrž bilo dobro, da jih jeseni še ne sadim na prosto ampak to storim spomladi.

Vsem hvala za odgovore
Če hočeš da bom rasla me moraš zalivati (rožica)
mAsA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 feb 2004, 14:25
Kraj: Radlje ob Dravi

OdgovorNapisal/-a bostjan » 27 jun 2004, 23:30

Moške in ženske rastline se ločijo po cvetovih. Brez posebnih težav. Moški cvetovi imajo samo prašnike, medtem ko ženski cvetovi tudi pestič.


Če imaš sadike vzgojene iz semena (???), bo potrebno rastline cepiti.

Glede na občutljivost na nizke temperature ; meni v štirinajstih letih še ni pomrznu. Prve 3 leta sem ga zaščitu. Običajno so bolj nevarne spomladanske pozebe, ker začne brsteti dokaj kmalu.
Če rastline ne boš posadila na prosto, jih pozimi imej na hladnem mestu kjer ne rastejo (5-8 °C).

LP
Boštjan
bostjan
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 29 okt 2003, 16:45
Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 28 okt 2004, 14:50

Kako pa se spravi kivi iz semena?

Hvala za odgovore!
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.


Vrni se na Drevesa - sadna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov