Danes je 16 jun 2024, 23:41

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

kanarska palma

Pozdravljeni

V Semenarni Lj. sem med kaktusi zasledila tudi KANARSKO PALMO in jo kupila, vendar pa nima nobenega drugega imena.
Prosila bi, če ima kdo kaj več podatkov o tej rastlini.

Lp Jelka
Preberi več : kanarska palma | Ogledi : 25691 | Odgovori : 28 | Forum : Palme


ceropegia woodii

Kako bi mogla sama oprasiti ovu biljku sa kistom jer ima prilicno komplicirani cvijet?Hvala
Preberi več : ceropegia woodii | Ogledi : 5440 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente


Aloja

A mogoče obstaja kak recept, (če se sploh to da :oops: ), da bi kombiniral aloe vero in pa žganje (npr. slivovo), da bi dobil kako zdravilno zadevico? Npr. da se žganju doda aloin sok ali listi ali kaj podobnega?
Preberi več : Aloja | Ogledi : 21705 | Odgovori : 10 | Forum : Recepti


Obi v Grazu -- prenos rastlin preko meje...

Pozdravljeni. Včeraj sem bil v Obiju v Grazu. Moram jih pohvaliti - imajo res lepo porihtane rastline tam. Več kaktusov in čisto vsak ima zraven tudi napisano ime. Imeli so prav zanimive. Edino dragi so (5.59 EUR za kaktus, velik 3-4 CM)... Me je imelo, da bi kakega vzel, samo je pa baje problem, da se te stvari ne dajo kar tako preko meje spraviti.

Ali obstaja kaka pot (razen švercanja), da se spravijo take ...
Preberi več : Obi v Grazu -- prenos rastlin preko meje... | Ogledi : 5793 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente


presajanje javorjev

Želela bi presaditi javor ( Acer palmatum Atropurp. dissectum), ki je sedaj visok 1.5 m . Posadila sem ga pred 7 leti ter nato pred 4 leti presadila na mesto, kjer raste sedaj. Nekateri mi presajanje zaradi velikosti odsvetujejo.
Kako naj ravnam, da bo javor prenesel presajanje?
Preberi več : presajanje javorjev | Ogledi : 7793 | Odgovori : 1 | Forum : Drevesa - okrasna


Ne vem kaj je narobe

Orhidejo imam od lanskega novembra in ko sem jo dobila je cvetela. Vse je bilo lepo in prav, orhideja je odcvetela in steblo se je posušilo, in sem ga čez čaz odrezala.
Od takrat do danes pa več ni pognala novega stebla in cvetov. :cry:
Edino kar je bilo sta bila 2 nova lista. Sedaj sem jo presadila v zemljo za orhideje in korenine ...
Preberi več : Ne vem kaj je narobe | Ogledi : 6822 | Odgovori : 7 | Forum : Orhideje


jerebikin sirup

Potrebujemo: 5 litrov surovega soka, 1 kg sladkorja, 1 kg gozdnega medu.
To mešanico kuhamo pri temperaturi 150° C, dokler ne začne vreti, in nato še 20 minut. Sirup shranimo v dobro zaprte steklenice, pospravimo jih v temen prostor. Sirup uporabljamo za prehladna obolenja.
Preberi več : jerebikin sirup | Ogledi : 4320 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


jerebikina marmelada

1 kg jerebikinih plodov do mehkega skuhamo v malo vode, stisnemo skozi sito in dodamo 1 kg sladkorja. Tej zmesi prilijemo 1 dcl rdečega vina in iz nje skuhamo gosto marmelado
Preberi več : jerebikina marmelada | Ogledi : 4154 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti


nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu oktobru

korenina arnike!!, korenina baldrijana, korenina črnega bezga, skorja črnega bezga, brinov plod, čebulica čemaža, skorja čremse, korenina črnega trna, plod črnega trna, plod divjega in pravega kostanja, korenina gabeza, korenina gladeža, glogov plod, plod lesnike, plod jerebike, korenina kolmeža!!, gomolj zelene, zel in korenina peteršilja, koren korenčka, list bele omele, korenina plazeče pirnice, zel njivske preslice, gomolček srčne moči, korenina regrata, korenina potrošnika, zel jesenske rese, korenina sladke koreninice, plod šipka.

!!=ogroženo
Preberi več : nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu oktobru | Ogledi : 4745 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za zdravje


začele so rasti štorovke

Na Pohorju so začele raste štorovke-mraznice. Lahko jih naberete do 5 kg na dan, ker spadajo med gobe zajedalke.
Preberi več : začele so rasti štorovke | Ogledi : 15177 | Odgovori : 1 | Forum : Nabiranje gob


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610