Išče se seme Coleus-a...

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Išče se seme Coleus-a...

OdgovorNapisal/-a tark » 24 nov 2003, 20:46

v podalpski deželici poznanega kot pisana kopriva. Včasih je bila zelo in sedaj pa je zelo out oz- postaja in za out :D (danes jo radi uporabljajo za vrtne zasaditve, pred leti pa je bila zaželena kot sobna rastlina). Kljub temu je težko priti do lepega primerka, do semenja pa še teže. Torej, če kdo razpolaga s slednjim, se priporočam.
tark
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 nov 2003, 14:11
Kraj: Celje

coleus

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 25 nov 2003, 17:32

Hojla Tark!
Ali si pizkušal v Hmeljarskem inštitutu v Žalcu. Oni imajo semensko banko. Do tja nimaš daleč. Pizkusi morda pa imajo.
Lep pozdrav Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 25 nov 2003, 20:46

Ojla,

bolj enostaven in hitrejši način pridobitve Kopriv je, da si pridobiš podtaknjence-zelo hitro naredi korenine v vodi, pa še točno veš kake barve je, pri semenih je težko določiti kaj bo zraslo. Koprive se poleti tudi hitro razraščajo, pozimi pa rabijo svetlobo in ne preveč ali premalo toplote, zelo rade odmečejo liste in se "potegnejo", če nimajo dovolj svetlobe. Sama "nafehtam" spomladi podtaknjence in jih imam celo poletje, jeseni si natrgam podtaknence, ki pomlad dočakajo v vodi. Letos sem jih predolgo pustila na balkonu (so pomrznile) tako, da sem spet brez, jih bom spomladi zopet "nabrala" pri kolegici. Če me boš spomnil, se bo dalo za kake podtaknjence zbarantat. :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tark » 29 nov 2003, 23:36

Klavdija tvoj pristop je pameten, vendar iščem seme koprive, ker me mika prav neznanka kaj bo prišlo iz zemlje. Trudim se ostati v maniri Malega princa (imel je rad samo svojo edino rožico). :P
Kar se tiče Hmeljarskega inštituta sem majčkeno presenečen. Vprašati res ni greh, vendar bi prej rekel, da imajo semensko banko rastlin za biznis. Bomo videli.
Hvala obema za odgovor.
tark
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 nov 2003, 14:11
Kraj: Celje


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost