POTOS

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

POTOS

OdgovorNapisal/-a polonaS » 29 sep 2003, 12:54

Pozdravljeni v tem prelepem deževnem dnevu. Ni kaj, tudi to mora bit.

Rada bi vas vprašala, če so kapljice, ki se nabirajo na koncu listov potosa, strupene (kot pri difenbahiji). Potos je ravno na takem mestu (kjer mu paše, gospodu 8)), da se mimogrede obrišemo v njega.

V moji knjigi nisem o teh kapljicah nič zasledila, zato vas naprošam za odgovor.

LP.
polonaS
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 sep 2003, 09:59
Kraj: NOVA GORICA

Še enkrat potos

OdgovorNapisal/-a mateja » 08 okt 2003, 14:47

Polona! Žal ne vem odgovora na tvoje vprašanje, me pa v zvezi s potosom zanima nekaj drugega! Sem že enkrat pisala o tem, pa se je potem zrušil strežnik in nisem dobila odgovora! Moje vprašanje pa je tako: Videla sem že potos z zelooo velikimi listi, pa me zanima, ali je to posebna sorte te rastline ali tako zraste le v določenih pogojih?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Mateja
mateja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 16 sep 2003, 09:39

OdgovorNapisal/-a BoGo » 08 okt 2003, 21:46

Po mojem je to kaka posebna varianta, ali pa kako hormonsko pitanje... Jaz namreč imam tudi dokaj star potos in je prav lepo razraščen, vendar pa listi niso nič večji.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a BoGo » 10 okt 2003, 10:28

Tukaj je še slika mojega potosa. Naj slika sama pove, kako je to nezahtevna rastlina, saj sem ga imel vsa štiri leta študija v Mariboru, pa je preživel mnogo nemarnosti. Kljub vsemu pa je prelepo razraščen (vsaj za moje pojme) in je sedaj v moji sobi.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a polonaS » 10 okt 2003, 11:34

Živjo obema.

Mateja, moja tašča ima tudi potos, ki ima liste velike kot dlan, moj gospodič pa majhne (jaz se tolažim - ker me daje foušija :evil: - da najbolj neumnemu kmetu zraste najlepši krompir).

BoGo, ti in tvoj potos pa živita v pravi simbiozi, mislim da bi ti ga zavidala marsikatera dečva.

Jaz imam dva potosa, eden ima navadne zelene liste, drugi pa je 'lisast', ampak sta še daleč od tega lepotca - sicer smo se preselili pred dvema mesecema, tako da rastlinci šele osvajata prostor, opazila pa sem, da sta se v tem času kar potegnili.

No, glede kapljic pa bomo mogli drugje brskat.

LP. Polona

"Ko boš doumel bistvo življenja, boš našel lepoto v vseh stvareh.(Kahill Gibran)"
polonaS
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 sep 2003, 09:59
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a BoGo » 11 okt 2003, 07:45

Polona, hvala. Saj pravim, da to niso zahtevne rastline. Jaz sem ga kar tako vzel s sabo v Maribor, ko sem šel študirat. Ko se je navadil, je neverjetno pognal. Zdaj doma pa sem ga še presadil in abnormalno lepo raste. Verjamem, da bo enako tudi s tvojima dvema.

No, da pa še o kapljicah povem: nikjer še nisem zasledil, da bi se na koncih listov nabirale kapljice. Ali je rastlina poškodovana? Ali pa so mogoče kapljice od pršenja?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a polonaS » 13 okt 2003, 12:52

Živjo Bogo,

rastlina ni poškodovana, rosimo pa je tudi ne.

Včeraj sem ju prav opazovala - položila sem ju v posodo z vodo, da se revčka odžejata. Po nacejanju sem ju spet odložila na svoje mesto, nakar sem zvečer opazila kapljice na koncu listov. Sta dobila preveč vode, več kot je lahko vsrkata? :?

Taka je ta stvar.

LP.Polona
polonaS
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 sep 2003, 09:59
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a BoGo » 13 okt 2003, 22:59

Polona, kolikor vem, to ne bi smelo biti. Jutri grem v MB, in če gre mama z mano, bom zagotovo šel v kalio ali v neko vrtnarijo. Bom se potem tam pozanimal.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a polonaS » 14 okt 2003, 09:23

Hvala Bogo, ma se ni treba tolko sekirat.

Btw-ogledala sem si tvoje slike kaktusov na netu - tisti taščin stolček (al kako mu je že ime) je res super. Moj bratec (ki je pol metra višji od mene) tudi zbira kaktuse in je med drugim dobil v dar ta kaktus v premeru 30 cm. Bratu se kar smeje - ima pa čez 50 kaktusov. Prav tako tudi on stalno nekaj mešetari okoli njih, jih 'spaja' in ... skratka, zaljubljen je v njih. Tako, da ko ima rojstni dan, sploh ni problemov glede darila. :lol:

LP.Polona
polonaS
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 sep 2003, 09:59
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a BoGo » 14 okt 2003, 22:04

Polona, lepo. Moram pa še povedati, da je stran v obdelavi in še nimam vseh objavljenih. Upam da bom v kratkem utegnil. Imam pa podobno manijo kot tvoj brat. Samo edini problem je, da več nimam prostora, kam jih dat... :?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a maurina » 20 okt 2003, 11:50

Moja cimra je tudi imela potos in ko ga je prevec zalila, je kar izlocil vodo. Ne vem pa, kako to naredi. O strupenosti nimam pojma.
maurina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 okt 2003, 08:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 okt 2003, 13:39

V eni trgovini sem zasledil enako rastlino (najverjetneje), vendar je imela zraven ime Scindapsus. Malo sem prebrskal po knjigi in sem videl, da gre za skoraj isto rastlino. Ali je Scindapsus le še en sinonim za Pothos, kot je Epipremnum?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 20 okt 2003, 13:43

Oboje je enako. Scindapsus se celo bolj uporablja, tudi trzno ime je tako. Ce bos sel v cvetlicarno in rekal, da bi kupil Potos, dvomim, da bo kdo vedel kaj je to.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a polonaS » 21 okt 2003, 10:53

Hvala za vse odgovore.

Hej Maurina, s katerga dela krasa pa si?
polonaS
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 sep 2003, 09:59
Kraj: NOVA GORICA


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov