Paradižnik 2010

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a lera » 23 mar 2010, 13:59

Ali kdo ve mogoče katere sorte so primerne za v balkonska korita?

Hvala za odgovor.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Maj27 » 23 mar 2010, 14:08

micro tom
LP Maj
Maj27
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 24 nov 2009, 21:34
Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 23 mar 2010, 14:24

Tudi Tumbling tom, rdeči in rumeni, oba viseča.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a lera » 23 mar 2010, 14:33

hvala za hitre odgovore.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a polžek » 28 mar 2010, 19:40

Pozdravljeni,
mene zanima, če je morda slabo to, da sem svoje paradižnike pikirala šele, ko sta se kr konkretno razvila šele druga dva lističa??? Torej, ko so postali kr lepe rastlinice. Ker berem, da vas nekaj pikira že, ko se zravnata osnovna dva lista? Pa še nekaj- ali je zelo narobe, da nisem razkužila vseh lončkov z varikino? Presajanja je bilo resnično dosti, zato nisem imela kasneje več časa prati lončke še v varikini, sedaj me malo skrbi zaradi bolezni :( Hvala.
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 28 mar 2010, 21:10

Polžek, ne skrbi, vse je v redu. Jaz pikiram šele, ko se dodobra razvijejo prvi pravi lističi, pa še to kdaj zamudim. Rastejo lepo veselo naprej brez problema.
Tudi razkužila nisem lončkov letos, ker nisem imela časa. So pa bili razkuženi lani in problemov z padavico sadik nisem imela. Dvomim, da jo bom kar tako imela letos...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a polžek » 28 mar 2010, 21:13

Ivčk hvala ti za hiter in jasen odgovor :wink:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a vrtnarka12 » 28 mar 2010, 21:38

lera je napisal/-a:Ali kdo ve mogoče katere sorte so primerne za v balkonska korita?

Hvala za odgovor.

lp


Maj27 je napisal/-a: micro tom


Jaz sem to vrsto kupila tukaj ----> http://www.greenseedsshop.tk/
Sedaj imajo neke tehnicne tezave ampak jaz sem jih dobila prejsni teden in so super sedaj so že vzklili.
vrtnarka12
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 mar 2010, 21:29
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a polžek » 28 mar 2010, 21:45

vrtnarka12 je napisal/-a:
lera je napisal/-a:Ali kdo ve mogoče katere sorte so primerne za v balkonska korita?

Hvala za odgovor.

lp


Maj27 je napisal/-a: micro tom


Jaz sem to vrsto kupila tukaj ----> http://www.greenseedsshop.tk/
Sedaj imajo neke tehnicne tezave ampak jaz sem jih dobila prejsni teden in so super sedaj so že vzklili.


vrtnarka zelo, zelo res zelo se ti zahvaljujem za prilepljen link- končno, da sem le našla to kar sem iskala :)
Sedaj pa ne vem kako naj kupim. Kako si ti naročila? Kako plačaš? Prek neta še nisem nikoli ničesar kupovala.
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a bučarka » 28 mar 2010, 22:58

Madona, kako so dragi!!

Raje kupujte v tujini, recimo pri Tatiani:
http://tatianastomatobase.com/wiki/Tati ... e_Tomatoes
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a polžek » 28 mar 2010, 23:27

Našla sem tale paradižnik Balcony Yellow F1 v katalogu semenarne Lj. Ne vem kako to, da sem ga spregledala :)
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a rumba » 29 mar 2010, 08:54

Ja, pri Tatiani sem že kupovala, super nakup, plačaš preko Paypala, hitro pošlje in super semena. :D
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 29 mar 2010, 10:20

Joj, ne tako drago kupovat! Za ta denar se že iz Amerike splača naročat, bo poštnina deset dolarjev, vsaka sorta paradajkov pa po dva dolarja ali manj, odvisno kje kupuješ. Pa si jih lahko nabereš veliko.

Tatiana pa ima res kvalitetna semena, pa še hitro pridejo in poceni so. Ponavadi da zraven še kak bonus paketek...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a polžek » 29 mar 2010, 19:46

Ivčk je napisal/-a:Joj, ne tako drago kupovat! Za ta denar se že iz Amerike splača naročat, bo poštnina deset dolarjev, vsaka sorta paradajkov pa po dva dolarja ali manj, odvisno kje kupuješ. Pa si jih lahko nabereš veliko.

Tatiana pa ima res kvalitetna semena, pa še hitro pridejo in poceni so. Ponavadi da zraven še kak bonus paketek...


Ja kako pa sploh lahko naročim?? Linka mi pa tut ne odpre :cry:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 29 mar 2010, 20:34

Linka tudi meni ne odpre, verjetno imajo danes težave s serverjem. Drugače pa poguglaj: tatiana's tomato base, pa ti bo ven vrglo direktno povezavo do njene strani. Če ti angleščina gre, boš brez težav našla, kar iščeš. Naročiš tako, da pošlješ mail in se potem dogovarjaš naprej. Plačilo pa je možno preko paypala...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a bučarka » 29 mar 2010, 20:36

Tatiani očitno trenutno ne dela spletna stran. Bo za počakat.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a vrtnarka12 » 30 mar 2010, 19:42

polžek je napisal/-a:vrtnarka zelo, zelo res zelo se ti zahvaljujem za prilepljen link- končno, da sem le našla to kar sem iskala :)
Sedaj pa ne vem kako naj kupim. Kako si ti naročila? Kako plačaš? Prek neta še nisem nikoli ničesar kupovala.


Polžek jaz sem naročila tako, da sem tam desno od naslova rastline kliknika kupim in potem se mi je pokazala nova stran z glavnimi podatki in tiste sem napisala na mail in jim poslala. Oni so mi poslali nazaj mali kolk pride vse skupaj in čez ene 12 dni sem pa dobila paketk z odkupnino in notri semena.

JA SEMENA SO RES MALO DRAŽJA AMPAK JAZ NISEM NAJDLA TEH SEMEN DRUGJE PA ŠE NE NAKAŽEŠ JIM TAKOJ DENAR AMPAK KO JIH DOBIŠ PLAČAŠ.
vrtnarka12
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 mar 2010, 21:29
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a bučarka » 30 mar 2010, 19:56

bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a polžek » 30 mar 2010, 20:04

vrtnarka12 je napisal/-a:
polžek je napisal/-a:vrtnarka zelo, zelo res zelo se ti zahvaljujem za prilepljen link- končno, da sem le našla to kar sem iskala :)
Sedaj pa ne vem kako naj kupim. Kako si ti naročila? Kako plačaš? Prek neta še nisem nikoli ničesar kupovala.


Polžek jaz sem naročila tako, da sem tam desno od naslova rastline kliknika kupim in potem se mi je pokazala nova stran z glavnimi podatki in tiste sem napisala na mail in jim poslala. Oni so mi poslali nazaj mali kolk pride vse skupaj in čez ene 12 dni sem pa dobila paketk z odkupnino in notri semena.

JA SEMENA SO RES MALO DRAŽJA AMPAK JAZ NISEM NAJDLA TEH SEMEN DRUGJE PA ŠE NE NAKAŽEŠ JIM TAKOJ DENAR AMPAK KO JIH DOBIŠ PLAČAŠ.


Vrtnarka, najlepša hvala za pojasnilo :wink: Mislim, da bom tudi jaz kaj naročila :)
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a polžek » 01 apr 2010, 00:03

Zanima me, ali morda ni dobro, da je moja zelenjava kar v shrambi kjer je temperatura okoli 10 stopinj? Svetlo je toliko kolikor pač je lahko ob obačnem vremenu. :roll: Ta so pikiranci paradižnika, in kumar. Paradižnik je velik približno od 5-8 cm. Hvala v naprej za nasvet :wink:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov