PARADIZNIK

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a januska » 29 sep 2008, 11:58

Hvala lepa za pomoc,bom poskusila drugo leto in upam da se bo obneslo.Zanima me samo se cas sajenja. Gledala sem na forumu, nekateri ga sejejo ze januarja. Ali ni to malo prezgodaj?
Lep pozdrav
JANUSKA
januska
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 jan 2007, 16:15

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 29 sep 2008, 12:01

Januska, dobro si preberi temo 'Kdaj se seje paradižnik', ki obsega nekaj manj kot 30 strani. Tam boš našla PRAV VSE o vzgoji paradižnika, od sejanja do škropljenja in vzgoje na sploh. Pa srečno...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a januska » 29 sep 2008, 14:25

30 strani? Ja, paradiznik pa ni kr tko!! Si bom vzela cas in kasneje zaracunala domacim vsako jed iz domacega paradiznika seveda ce mi bo uspelo!
LP JANUSKA
januska
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 jan 2007, 16:15

OdgovorNapisal/-a LHASA » 30 sep 2008, 09:28

Ne mislim, da se s paradižniki pretirava ampak nekako bi bilo to temo treba "sortirat", ker je preveč obširna in razmetana. Nam bo pomagal kakšen urednik?
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 30 sep 2008, 13:09

Lhasa, saj po eni strani je tema res precej 'razgibana' in se tam najdejo vsi mogoči podatki, po drugi strani pa imaš odgovore na skoraj vsa vprašanja, povezana s paradižnikom, pri roki...
Morda bi bilo potrebno spremeniti le naslov teme iz 'Kdaj se seje paradižnik?' v 'Vzgoja paradižnika' :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Pepe » 30 sep 2008, 13:31

Ali pa narediti podforum za paradižnik pri zelenjavi. Paradižnik je fenomen, koliko je bilo že napisanega o njem, globalno, ne samo na tem forumu.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a viktorh » 29 jan 2014, 19:40

Zanimiv forum.
Lahko bi rekel med boljšimi,
lahko pa, da je bil najboljši vsaj do takrat, ko so ga koristili le tisti, ki so se ukvarjali s temo, ki jih zanima.
Čeprav nisi komentiral, si lahko našel nasvete za vrtnarjenje, en čas.. Škoda, da so ga zminirali ljudje, ki jim ni bil cilj informiranje in seznanjanje z mnenji in izkušnjami drugih, hoteli so uveljaviti svoje specifične cilje. Izločili so se, ustanovili "svoj" forum, na katerem so isti kot na starem, začeli s svojimi ambicijami. Tudi tu so se sprli in v špetir potegnili še druge. Zopet so ustanovili svoj forum, ga vojaško disciplinirali in si zaprli vrata.
Ta forum sedaj životari, životari drugi, životari tretji.
Toda le NA TEM SEM OPAZIL, DA NI BLOKIRANIH, da ni nezaželenih. In prav v tem se kaže demokracija.
Nekateri "stari prijatelji" mi pišejo, nekateri mi telefonirajo, pri vseh pa opažam, da jih je strah povedati s kom kontaktirajo.

Januar gre h koncu. Ta čas smo na veliko debatirali o setvi, se "hvalili" kdo je že kaj sejal, si kazali slike kako rastejo prve rastline...Ja, lepo je gledati kako se rojeva novo življenje po setvi...Res je lepo gledati in primerjati, se bodriti.
Danes pa na drugem in tretjem berem le....

Škoda, dragi "zeleni" prijatelji, a vam ni žal, da tudi ta forum zaradi vas postaja osamljen?

Vsem lep pozdrav!
Viktorh
viktorh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 jan 2011, 12:16

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a spaceair » 01 feb 2014, 16:38

ja sem tudi jaz to opazil,sedaj obstaja že tretji forum.
Uporabniki novega foruma pravijo da so bili na prejšnem forumu vse o rastlinah enostavno čez čas blokirani iz čudnega neznanega razloga,zato so ustanovili tretji forum gartlc.
Uporabniški avatar
spaceair
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 feb 2010, 10:36

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a viktorh » 05 feb 2014, 12:32

Čas je, da začnemo s setvijo.....
viktorh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 jan 2011, 12:16

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a daneb » 14 feb 2014, 07:51

Na delu je Monsanto in njegovi hlapci. :mrgreen:
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a ANDRAZ » 15 feb 2014, 14:32

Pozdravljeni, ker je čas za setev me zanima če bi mi kdo odstopil nekaj svojih semen od paradižnikov. Če rabite vi karkoli mi sporočite. Prosim da mi semena pošljete na poštno številko 8274 Raka.Hvala
ANDRAZ
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 feb 2014, 14:28

Re: PARADIZNIK

OdgovorNapisal/-a ANDRAZ » 15 feb 2014, 14:32

Pozdravljeni, ker je čas za setev me zanima če bi mi kdo odstopil nekaj svojih semen od paradižnikov. Če rabite vi karkoli mi sporočite. Prosim da mi semena pošljete na poštno številko 8274 Raka.Hvala
ANDRAZ
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 feb 2014, 14:28


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov