Paprika 2010

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 15 apr 2010, 11:39

Klematis1 je napisal/-a:Sprašujem se edino ali naj "prepikiram" tudi nekaj sadik, ki jih nisem pravočasno, tako da so sedaj že velike in imajo razvitih že nekaj pravih listov - ali jih naj raje sedaj pustim?


Nujno presadi, drugače jim bo zastala rast in bodo tudi na vrtu rastle počasneje zaradi preveč utesnjenih korenin :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nadina » 15 apr 2010, 13:25

Meni pa ni skalila nobena čokoladna paprika!!!! :(
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a lera » 15 apr 2010, 13:34

Meni tudi ni nobena vzklila.
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 15 apr 2010, 14:56

Ejejj, Nadina in Lera, sem res žalostna, da sem vama dala takšno seme :( meni je v bistvu teh šest vzklilo iz zadnjega poskusa, iz prvega pa niti ena ....

Jaz bom vseeno obvestila ga. Fanči iz Amaranta o tem.... mislim, da je povratna informacija vedno dobrodošla.


Ivčk hvala za napotek
:)
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a fresia » 15 apr 2010, 15:19

Lepe flančke...
No moja Soroksari in Sivrija do danes po dveh mesecih ni niti ena pokukala ven! :?
Sem šla kupit novo seme in danes posjala. Upam, da tokrat iz te moke bo kaj kruha 8) :lol:
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a lera » 15 apr 2010, 15:29

Sploh ni panike, vsaj vidiš da ti nisi nič narobe delala.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Feferon » 17 apr 2010, 20:27

Meni tudi nič. Imam že 5 tednov. Pa sem sadil vse. Paprike, feferone, stana, mlada semena, različne sorte. Sem dal pa tudi tam okrog 15 marca.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 17 maj 2010, 16:18

Nekaj paprike babure kasneje posejane mi je končno velike 5 cm - jo šele pikiram. Ali jo je sploh še smiselno vzgajat za pridelek letošnjega leta? Lahko jo imam v pokritem plastenjaku, vendar ali ni že prepozno kaj mislite? Saj sem si kupljeno že nasadila, ker mi moja prva runda Šorokšarija sploh ni prišla ven, žal.
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a BubikolRamios » 06 avg 2010, 12:29

BubikolRamios
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 maj 2010, 18:58

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a spaceair » 09 avg 2010, 08:05

To ni bolezen ampak pomankanje elementov ,verjetno zraven tudi manjka kalcij.
Uporabniški avatar
spaceair
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 13 feb 2010, 10:36

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a lovea_22 » 22 avg 2010, 14:41

Lep pozdrav!
Em stvar je taka z svojem dragem sva se odločila da bova drugo leto zasadila rumene paprike v vrt pa me zanima kdaj je pravi čas da seme paprike zasadim pa kje lahko seme kupim al dobim ima kdo od vas mogoče kakšno seme odveč prav tako me zanima tudi glede paradižnika no ja upam da nama bo ratalo sva žačetnika in se počasi zanimava za vrt ki je sicer majhen ampak bi bilo lepo gledat da je na njem kaj zelenjave kot pa zdaj ko je samo trava, zanimam se tudi za rože bolj natačno kaj naj zasadim na v vrtno gredico uglavnem si potaknjence in semena za rože nabavljam od kolgic sam to večnima samo balkonske rože ki so res zelo čudovite ratale zdaj bom pa še to probala ulepšat gredo ob ograji vrta da bo res tip top če imate kej viška semen se priporočam . pišite na ZS, bye bye
lovea_22
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 avg 2010, 16:21

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a Sanel » 23 avg 2010, 08:38

lovea_22

za začetek bo v redu, če kupiš semena paprike kar v semenarni.
Posvetuj se s prodajalcem o tem katera sorta je boljša, je pa itak relativno, ker enim so včeš ene, drugim druge.
Ker so paprike bolj počasne pri rasti priporočam, da jih seješ konec februarja, potem pa po vzoru paradižnikov prepikiraš v samostojne lončke (vsaj 2dcl velike) in tam nekje začetek maja daš na prosto.

lp
Sanel
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 mar 2007, 19:49
Kraj: Koper

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a Lorelay » 29 avg 2010, 15:56

Pozdravljeni ljubitelji rastlin
Rabim en nasvet in vem, da sem na pravem mestu :P Prosim povejte mi, če se vam zdi smiselno v teh hladnih dneh pokriti papriko :?: Gre se za to, da je na rastlinah še precej cvetov in čisto malih plodov... Sprašujem se, če bi pokrite vseeno lahko zrasle...
Lorelay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 sep 2007, 16:38
Kraj: Gorenjska

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a Sanel » 10 okt 2010, 20:48

Kako je šla sezona?
Meni precej dobro glede na to, da vzgoja paprik zaradi pomanjkanja vode nikakor ni šla.
To leto je bilo deževno zato so tudi paprike kar dobro šle skozi.

kar se tiče pekočih tam je dosti boljši rezultata. Drugo sezono gremo v 2. akcijo testiranja.

Sorta: Bolivian Rainbow
malo pekoče in so primerne za začetnike ko gre za pekočo stopnjo
Vizualno so izredno lepe.
Primerne tudi za posode in notranjo vzgojo,stanovanje-hiša, pisarna ipd.
Prilagam še sliko Bolivian Rainbow:
bolivian rainbow.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Sanel
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 24 mar 2007, 19:49
Kraj: Koper

Re:

OdgovorNapisal/-a sam0jst » 29 okt 2010, 20:45

Plamenka je napisal/-a:Sem vesela zate, da ti je pokukala! Očitno si sejala pravi čas. Pri meni slabo kaže, a letos ne bom še 1x sejala. Je pa tudi pri meni to edino seme od Amaranta, ki mi ni skalilo, paradižniki so mi brez problemov.
V glavnem, tiste, ki imate to čokoladno papriko, poročajte.


Sicer je že kar stara tema, pa upam, da bom vseeno dobila odgovor. Zanima me namreč katera semena od Amaranta ti (in ostalim, seveda) niso kalila. Sweet chocolate?

Sem namreč prodajalka (no, pa še kaj drugega :wink: ) pri Amarantu in mi gre precej na živce, ko gre kdo mimo stojnice in reče "ah, sej od teh semen pa itak nič ne kali". Zagotovo je pri kakšnem semenu problem s kaljivostjo. Prav tako ne moremo dati roke v ogenj za seme, ki ga dobimo iz ReinSaata, ki je včasih že kar staro. Poleg tega je toliko drugih dejavnikov, ki vplivajo na kalitev, da se ne bi smelo kar takoj okriviti seme. Stvar je v tem, da ima večina našega semena (pridelanega v Sloveniji) več kot povprečno kaljivost (sploh solate so vse nad 90%) in me kar zaboli, ko nekdo reče prej omenjeno zaradi ene slabe izkušnje. Zato vas tu prosim, če mi poveste katere so tiste stvari, ki so vam slabo kalile. za nekatere smo že ugotovili krivca (npr. za kumarice, sladko koruzo), za nekatere pa še ne vemo. Tema ni ravno o tem, ampak ko sem videla, da si (Plamenka) omenila Amarant, nisem mogla biti tiho. :oops:

matr sm se razpisala xD

lp
sam0jst
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 okt 2010, 20:09

Re: Paprika 2010

OdgovorNapisal/-a urbe » 14 mar 2011, 21:00

Kakšne imate letošnje sadike za papriko? Jaz sem bolj celinski, kar se lokacije tiče zato se še ne mudi tako strašno.
Trnutno so moje takele:
Slika

lp,
urbe
urbe
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 feb 2011, 21:45

Prejšnja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost