paprika in feferoni

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Kajser » 15 sep 2008, 11:04

Ivčk je napisal/-a:Kajser, krasne so. Pa si jih kaj že pojedel? Imajo sladko-pekoče tanko meso in peklensko pekoče koščice :twisted:
Se pa ta sorta imenuje 'Baloon Pepper', če slučajno nisi vedel :wink:


Ojla, nič še nisem probal, in če praviš da so pekoče bodo šle kar mimo mene :? :P
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 15 sep 2008, 16:02

Ja, če ne maraš pekočega, je boljše, da jih ne ješ. Raje pusti, da dozorijo v lepo rdečo barvo in jih posuši. Obrnjene na glavo in navezane na paličice izgledajo kot mini vrtnice :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Feferon » 12 nov 2008, 18:21

No, da ne odpiram nove teme. Tudi jaz zelo rad gojim feferone. Poleti seveda brez problemov do prve slane, da sem lahko vložil vsaj 30 kozarcev, če ne več. Vse lepo in prav, nisem imel problemov. Problemi so zdaj, ko sem že poleti dal kalit dve paleti feferonov in so počasi in sigurno prišli ven. In ker je bilo že zdavnaj prepozno sem jih dal za pozimi v sobo. Problem je bil, da mi jih je ogromno propadlo in zdaj jih je le še nekaj 10. Ne vem zakaj to. Ker to je tako. Pri vseh je isti problem. Raste raste raste, počasi a sigurno, potem pa kar naenkrat uveni in listi propadejo in ... Pa to je tako res. Nekaj časa lepo raste, potem ga pa kar naenkrat zmanjka. Eni manjši, eni večji. Trije so bili recimo že kakšnih 15 cm in kar naenrat jih je zmanjkalo. In pri drugih je podobno. Pa neglede na to ali zalivam ali ne in imam v lončkih različne vrste zemlje. Drugače imam pa na oknu oziroma pod oknom. Razmišljam, da je problem suh zrak ali pa toplota, ker so pa blizu radiatorja.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a Pepe » 13 nov 2008, 09:09

Paprika ni sobna rastlina. Še v rastlinjaku jo je težko prezimiti.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Feferon » 13 nov 2008, 20:07

Aha, hvala, to bo to. Drugače pa, nekaj jih bo ziher ostali. Lani sem jih mel manj, vendar vseeno sta dva ostala in bila sta zelo velika. Eden je mel ziher tam 50 cm če ne več. Pravo drevo, vendar ja, bila sta samo dva...
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 13 maj 2009, 14:10

Men epa zanima kao je s soseščino pekočih in nepekočih paprik in feferonov? Koliko narazen naj jih posadim, da na koncu ne bom imelavsega pekočega?
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a Feferon » 13 maj 2009, 18:47

Hej!

Jaz sem imel lani zelo zelo blizu skupaj lani enih 30 sadik različnih sort feferonov. Čisto različnih. Ljutih, polpekočih, pekočih... Pa enih 6 različnih sort. Nobenega problema, da bi se kakorkoli med sabo motile. Narazen pa jih daj toliko kot daješ krompir. cca 30 cm. Pa še to. Priporočam, da tako kot pri krompirju narediš vrstice, da se voda oddteka in da ne daješ v kakšen kot, kjer se vsa voda steka. Res. Verjemi. Preveč vode jim škodi in je 80% pridelka manj. Pa če si kje visoko jih zavaruj s kakšno kopreno, ker če pride slana nema više. tako, kot meni lani. Pridelek odličen. 30 kozarcev. Potem pa čez no adijo. :x
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a Pepe » 13 maj 2009, 19:03

cacti25 je napisal/-a:Men epa zanima kao je s soseščino pekočih in nepekočih paprik in feferonov? Koliko narazen naj jih posadim, da na koncu ne bom imelavsega pekočega?

Sicer se na tako neumna vprašanja ne oglašam več, ampak ne morem iz svoje kože in postavljam protivprašanje: če črnec nabriše belko, kdo postane črn? Po tvoji logiki belka, he, he....
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a šima » 13 maj 2009, 19:59

Pepe je napisal/-a:
cacti25 je napisal/-a:Men epa zanima kao je s soseščino pekočih in nepekočih paprik in feferonov? Koliko narazen naj jih posadim, da na koncu ne bom imelavsega pekočega?

Sicer se na tako neumna vprašanja ne oglašam več, ampak ne morem iz svoje kože in postavljam protivprašanje: če črnec nabriše belko, kdo postane črn? Po tvoji logiki belka, he, he....


He he he, :lol: :P
Bravo pepe.
Tisti prvi del o neumnih vprašanjih sicer ni najbolj..... Sicer pa, če razmislim, res je neumno vprašanje, čeprav se meni sprva ni zdelo.

he he he
Lep dan še naprej.

S.
http://oglar.moj-album.com
šima
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 16 jan 2009, 16:10
Kraj: vuzenica

OdgovorNapisal/-a Feferon » 13 maj 2009, 20:44

Pepe je napisal/-a:
cacti25 je napisal/-a:Men epa zanima kao je s soseščino pekočih in nepekočih paprik in feferonov? Koliko narazen naj jih posadim, da na koncu ne bom imelavsega pekočega?

Sicer se na tako neumna vprašanja ne oglašam več, ampak ne morem iz svoje kože in postavljam protivprašanje: če črnec nabriše belko, kdo postane črn? Po tvoji logiki belka, he, he....


Tukaj sploh ne gre za črn, bel... tukaj gre za... ali je možno, da ima lev otroka s kengurujem. Itak, da ne.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 13 maj 2009, 21:17

No kaj, sem mislila, da se medsebojno mešajo. Če se ne je še bolš, lohk me pa podučite, lahko tud še s kakšno živalsko.....
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a frenky » 13 maj 2009, 21:18

Plodovke se samoprašnice.

Torej si raje dobro zapomnite kam kaj posadite :wink:
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a šima » 13 maj 2009, 22:47

Hja, zanimivo.
Samo sem tudi jaz že slišal, da je kakšna soseda posadila skupaj pekoče in nepekoče, pa so potem tudi nepekoči postali pekoči, ampak ne tako hot.
Nisem se obremenjeval okoli tega, ampak sem posadil skupaj pekoče, nepekoče feferone in paprike. Posadil sem jih celo zelo gosto skupaj, ker mi je všeč, če je paprika malo pekoča.
Ampak pri meni še ni postala pekoča.
Res je da semen nisem shranjeval, ampak kupil sadike, ker imam zelo slabe izkušnje z vzgojo sadike paprike iz semena.
Ponavadi so mi zrastle do cca 20 cm, in konec.
Lep dan še naprej.

S.
http://oglar.moj-album.com
šima
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 16 jan 2009, 16:10
Kraj: vuzenica

OdgovorNapisal/-a mare69 » 13 maj 2009, 22:53

Tule je zelo nazorno navodilo, kako z opraševanjem križati sorte paprik:

http://www.fatalii.net/growing/index.ph ... &Itemid=54
mare69
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 03 maj 2009, 00:23
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Pepe » 14 maj 2009, 06:22

cacti25 je napisal/-a:No kaj, sem mislila, da se medsebojno mešajo. Če se ne je še bolš, lohk me pa podučite, lahko tud še s kakšno živalsko.....

Seveda se križajo, ampak križanci so šele otroci, ki zrastejo iz semena, in nikakor plod. Madonca, a je bilo tako težko v osnovni šoli poslušati biologijo?
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

Re: živjo

OdgovorNapisal/-a Plamenka » 14 maj 2009, 06:43

lera je napisal/-a:jaz sem papriko posadila na vrt, ko je sonce dobro žgalo.Sem pa naredila kar takšne tunele iz vrteksa oz. koprene. Na vsaki strani sem v zemljo zapičila drot oz. drat in čez to napela kopreno. Na koncu tuneka pa sem pustila kar frej. Ko pa se je začela deževna doba sem vse skupaj pospravila in paprike odkrila. Vmes sem jih tudi zalivala, tako, da so imele skoz vlažno zemljo. V kolikor pa nimaš pri roki drata ( žal res ne vem kako se reče pravilno slovensko- da me ne bo kdo napačno razumel) vzameš lahko sveže leskove palice, ki jih ukriviš, ker so pač meževne oz. sočne. Vsak se pač znajde po svoje, važno, da imamo na vrtu veselje in da pošljemo na pašo živčke.
Pa lep pozdrav.

lera


Drat = žica
Plamenka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 01 apr 2009, 11:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a šima » 14 maj 2009, 08:06

Uh sem že mislil, da je spet kakšna nova vrsta če križamo drat in žico ;)


A kdo ve, kaj zraste, če križamo kačo in ježa?
Lep dan še naprej.

S.
http://oglar.moj-album.com
šima
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 16 jan 2009, 16:10
Kraj: vuzenica

OdgovorNapisal/-a nadina » 14 maj 2009, 12:04

Pepe je napisal/-a:Madonca, a je bilo tako težko v osnovni šoli poslušati biologijo?


He, he Pepe, nekaterim (tudi meni, žal!) je šla biologija tudi še v srednji na živce (kasneje je pa ni bilo več!)...
Evo, moje paprike, ki jih je burja čisto 'sklatila', a vztrajajo:

Slika

Slika

Slika
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a nadina » 14 maj 2009, 12:25

In sadikice, ki so zrastle iz semen, ki mi jih je poslal Nadebudnež, posejane pa so bile šele 25.3. (!) :

Slika

Slika

in še majhni melancani:

Slika
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a jan24 » 20 maj 2009, 14:57

Letos imam tudi jaz prvič par paprik in feferone.

Sedaj je ravno prvi nepekoči zacvetel...

Slika
Slika

Pekoči šele nastavljajo cvetove.
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Feferoni
    Napisal/-a Feferon » 20 okt 2007, 20:26
    5 Odgovori
    4436 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Feferon Poglej zadnji prispevek
    21 okt 2007, 11:37
  • Feferoni
    Napisal/-a tiguan » 05 maj 2010, 23:39
    2 Odgovori
    2900 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a tiguan Poglej zadnji prispevek
    08 maj 2010, 17:19
  • feferoni
    Napisal/-a midwife » 10 jan 2012, 12:06
    1 Odgovori
    9746 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a peterneljm1 Poglej zadnji prispevek
    09 nov 2012, 18:35
  • Feferoni - Čili
    Napisal/-a 12Stones » 08 feb 2011, 19:45
    14 Odgovori
    12132 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Matej Klun Poglej zadnji prispevek
    13 mar 2011, 13:08
  • RUMENA PAPRIKA
    Napisal/-a klavdija80 » 23 feb 2006, 23:15
    4 Odgovori
    6908 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Akasha Poglej zadnji prispevek
    06 mar 2006, 16:32

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost