Kaj ste že posejali 2010?

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Plamenka » 28 mar 2010, 13:07

Pri nas tudi še nimamo nič na vrtu. Mož je začel zdaj, ko je sneg končno izginil, delati zaščito pred točo, ko bo končal, pa bomo počasi. Letos se mi ne mudi, nekako ne zaupam temu vremenu.

No, paradižniki, paprike in jajčevci pa danes prav uživajo na soncu, kar je letost redkost.
Plamenka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 01 apr 2009, 11:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 28 mar 2010, 15:36

Plamenka, kako pa ste naredili to zaščito pred točo - čez celotni vrt ? In kakšne stebre oz. opore ste namestili pod mrežo?
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Plamenka » 28 mar 2010, 17:25

Klematis1 je napisal/-a:Plamenka, kako pa ste naredili to zaščito pred točo - čez celotni vrt ? In kakšne stebre oz. opore ste namestili pod mrežo?


No, saj še ni končano. Mož je zabetoniral temelje v zemljo, nanje pa je pritrdil lesene kole višine menda okoli 2,5m in debeline zunanji 10cm, notranji 8cm. Zdaj še ne veva ali bo vse skupaj povezal samo z žico ali pa z lesenimi deščicami. Zgoraj pa bo pritrjena mreža. Pokrito naj bi bilo 10x5 površine.

Lani smo sicer imeli srečo, ker se je toča našega dela Ljubljane vedno izognila, vedno pa ne bo tako.
Plamenka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 01 apr 2009, 11:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a polžek » 28 mar 2010, 19:33

Jaz sem včeraj posadila sadike solate, ki sem jo kupila v Kaliji, saj se je moja solata raztegnila kot čigumi v koritu za rože in ne vem če bodo kakšne sadike lahko iz nje :cry: Zato sem se razjezila in švignila v Kalijo po solato. Smo neučakani in bi jo radi čimprej doma na vrtu rezali. Solato imam sedaj na vrtu pokrito s kopreno. Sem pa iz Savinjske in imamo prav lepo toplo vreme vsak dan :wink:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a tiguan » 28 mar 2010, 23:26

In koliko stane ta mreža proti toči, sicer je tako, da je dobra tudi za senco.
tiguan
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 03 mar 2010, 14:14
Kraj: okolica Lučin

OdgovorNapisal/-a lera » 29 mar 2010, 08:07

Ja Polžek iz katerega konca Savinjske pa si? Mene je v soboto dopoldne babja jeza kar ene parkrat namočila in pregnala iz njive v vašem koncu.

Drugače pa smo v soboto 1/2 vrta že uredili in sem lahko naflancala že domačo solato pa redkvice in korenje sem posejala mož je pa posadil krompir.

Paradižniki se zadnje čase kar lepo sonči in ga že zjutraj dam ven na sonce in potem do poznega popoldneva je zunaj.

lp

lera
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a polžek » 29 mar 2010, 09:15

Lera s spodnje Savinjske sem :) Kako to misliš, da si dala redkvico v vrt? Si jo prepikirala? A paradižnike si dala tiste ven, ki si jih že prepikirala v lončke?
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a lera » 29 mar 2010, 09:20

Paradižnike imam v platojčkih in so že prepilirani sedaj jih iz vetrolova dam ven na sonce na dvorišču zvečer pa zopet notri, redkvice sem pa enostavno posejala v zemljo na gredo ravno tako korenje.

lp

lera
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a polžek » 29 mar 2010, 09:25

Za redkev sprašujem zato, ker sem jo jaz nasejala v korito za rože in ne vem kaj bo iz nje, saj so stebla zelo dolga in so se začela upogibati, sklanjati proti zemlji. Ne vem če bo kaj pridelka :cry:
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a lera » 29 mar 2010, 09:53

ma jaz jo vedno direktno na vrt

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 29 mar 2010, 10:09

Ali je že čas za sejanje kumar in bučk; v lončke?
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a lera » 29 mar 2010, 10:21

Jaz sem bučke posadila v lončke , kumare pa vedno direkt sadimo konec aprila.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Rdečka » 29 mar 2010, 10:32

Kako ste vsi pridni in delovni.Me pa zanima ali sejete po vremenu ali po koledarjih. Namreč moj tast ima nekakšno svoj metodo glede setve.Naj povem da imam vrt skupaj s tastom in to prav včasih zna bit moteče.
Rdečka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 mar 2010, 12:04
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a tiguan » 29 mar 2010, 20:45

Gledam na vreme, toplota
tiguan
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 46
Pridružen: 03 mar 2010, 14:14
Kraj: okolica Lučin

OdgovorNapisal/-a Plamenka » 29 mar 2010, 21:15

tiguan je napisal/-a:In koliko stane ta mreža proti toči, sicer je tako, da je dobra tudi za senco.


Se ne spomnim točno, menda je bila 4m širine nekaj čez 3 EUR po metru. Sence pa ne maram tam. Jo bo treba dajati dol.
Plamenka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 01 apr 2009, 11:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a polžek » 29 mar 2010, 22:52

Pozdravljeni,
imam majhno težavo, in sicer, po vsem tem branju kdaj se kaj seje in sadi sem renično totalno zmedena in ne vem več kaj kdaj in kam sejati. Danes sem v Kaliji kupila še kr lepo število različnih vrečkic s semeni (zelenjavo, ki si jo želim letos pridelati na vrtu). Poleg tega pa ne vem kako mi bo uspelo splanirati sejanje zelenjave glede na dobre prijatelje. K sreči imam vrt dokaj prostoren. Torej kdaj naj sejem sledeče:
- rdečo peso
- por
- pozno korenje rumeno
- ognjič
- koničasto zelje
- zgodnji grah
- zelena
- stoletna čebula
- grah zgodnji
- stročji fižol

Tudi ne vem kaj od tega naj sejem najprej v platoje in kasneje pikiram v gredo :( Prosim za nasvet, hvala.
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

OdgovorNapisal/-a nadina » 31 mar 2010, 11:06

Kot zanimivost - 20.3. sem posadila ven na vrt paradižnike sorte Cold Set - za enkrat so še v dobrem stanju... :roll:

V rastlinjaku sem pa že 2x požela radič in enkrat salatino (solato berivko), paradižniki so tudi že noter v zemlji in polovica kumar...

Zunaj na vrtu pa že raste berivka, redkvica, česen in stoletna čebula (itq!), letos sem posadila še 40 špargljev, krompir in že zdavnaj tudi grah.

Po praznikih pa pridejo na vrsto še fižoleti :)
Kako zelje ali cvetačo itd pa pri nas sadimo šele za zimo.
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 31 mar 2010, 11:53

Nadina, oooo kako lepo, saj je pri vas sedaj že mnogo topleje.... pri nas pa vse to še ni mogoče :(
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a lera » 31 mar 2010, 11:54

Pri nas raste v rastlinjaku paprika, paradižnik, berivka zunaj posejano redkvice, korenje in grah ter krompir. Solata naflancana - domača.

Pridno pobiramo motovilec in regrat, jesenski česen tudi super raste, čebula jesenska pa ni preveč fajn ratala.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a nadina » 31 mar 2010, 11:58

lera je napisal/-a:Pri nas raste v rastlinjaku paprika, paradižnik, berivka zunaj posejano redkvice, korenje in grah ter krompir. Solata naflancana - domača.

Pridno pobiramo motovilec in regrat, jesenski česen tudi super raste, čebula jesenska pa ni preveč fajn ratala.

lp


O, Lera, jaz se z rastlinjakom letos še učim. Kdaj si pa ti 'vso robo' posadila v rastlinjak?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost