Kaj ste že posejali 2010?

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a lera » 31 mar 2010, 12:48

Solato sem posejala eno jeseni, eno pa februarja ko so bile počitnice, sem pa prejšnji teden nasadila še papriko in paradižnik vmes med solato za probo, da vidim kako bo ratalo. Solato bom pobirala kar ven in bo potem ostal paradižik in paprika ko bom pospravila rastlinjak. Je pa ful gužva notri. Če bom med prazniki imela kaj vika časa bom poslikala.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a nadina » 31 mar 2010, 13:17

Ja, pri meni je taka gužva, da se notri komaj sučem...

Smo namreč postavili rastlinjak na del vrta, kjer je bilo že kar nekaj posajenega in sedaj komaj kam vtaknem kako sadiko.

Raste pa milijon sadik paradižnika, ki se je sam vsejal od lanskoletnih rastlin ali pa so semena prišla s kompostom - imam kar težave z njimi pri rezanju salatine.

Kaj pa kumare?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 31 mar 2010, 13:47

...da se malo vključim v vajino prijetno debato :D ...

Tudi jaz sem začela sedaj preizkušati rastlinjak, vendar še ne tako pogumno kot ti Lera. Ampak, ker si me izzvala :lol: , bom sedaj tudi jaz za poskus vsadila ene tri paradižnike, papriko pa še imam premalo... Sem pa za poskus vsadila prejšnji teden eno bučko cukini, ter posejala malenkost "šnitke" in majske kraljice, ter pariškega korenčka.....

Ja Nadina kumarice..... sem jih včeraj kupila, in razmišljam, da bi jih sedaj za lušt posejala kar v rastlinjak ... :? , ne vem, ali bi jih raje prej znotraj v večji lonček ?

Zunaj pa imam na gredah kot spomladansko setev - krompir, česen, čebulček, korenček in grah....a le vsakega po malo, bom še eno tako serijo ponovila, razen česna, ki ga bo verjetno dovolj..... Od zimskega pridelka pa bo tudi nekaj zimske solate, ki sedaj prav lepo nadaljuje z rastjo, motovilec pa je letos zelo majhen, pa nekam čudno gre te dni v zrak - morda bo že cvetel :?, končujemo pa tudi s pobiranjem brstičnega ohrovta, zrastla in ozelenela pa sta tudi lepo peteršilj in zelena.
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a lera » 31 mar 2010, 13:47

Kumare mi sadimo oz. sejemo konec aprila takrat kot fižol in peso. Smo pa posadili tudi krompir in grah. Sedaj bo pa lepo zalilo in upam da bo potem pa sonček da začne rasti.


lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a fotografka » 31 mar 2010, 19:48

Jaz pa še nisem prišla do rastlinjaka, ampak sem si kljub vsemu "upala" pred kakšnimi 14 dnevi posejati berivko in rukolo. Pokrila sem z belo kopreno in... že fajn raste, sploh rukola! :)
fotografka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 03 mar 2009, 13:05
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a nadina » 31 mar 2010, 20:06

Kumare sem sejala že zdavnaj in imam sedaj že lepe sadike. Posadila sem že skoraj vse v rastlinjak, pa sem mislila, da imate tudi ve kumare v rastlinjaku.

Berivko pa lahko seješ čim je vsaj 5 stopinj, sem nekje prebrala.
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a lera » 01 apr 2010, 09:18

solata se mora res sejati ko ni prevroče, zato jo poleti treba sejati proti večeru in zaliti z mrzlo vodo,

Glede kumar - itak si ti Nadina na primorskem pri vas je drugače je prej.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Rdečka » 01 apr 2010, 10:07

Za vse tiste ki nevdo,da sedaj ko so velikonočni prazniki danes in jutri se nedela z zemljo,niti zunaj niti notri (naprimer presajanje rož).Drugi ki to že vedo se opravičujem nočem bit tečna.
Rdečka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 mar 2010, 12:04
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 01 apr 2010, 10:32

....in baje do vključno velikonočnega ponedeljka.... Sem se že sprijaznila s tem, čeprav bom vse dni večina doma, da ne bom sosedom v ..... :)

No zalivali sejančke in pikirance pa bomo .... :D
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a lera » 01 apr 2010, 10:49

no ja, pri nas se v teh dneh samo še pospravi kar je za sproti, glavnina mora itak biti že pospravljena, gre se k mašam, danes je tudi pravi dan da se operejo prtički za na košaro - mora biti vsaj toliko vremena baje. Kar se pa tiče okoli hiše je bila za to namenjena že cvetna sobota, da si vse popedenal. Skratka pri nas ne bomo nič več kaj delali. Sedaj so samo še priprave.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a nadina » 01 apr 2010, 11:37

No, po Mariji Thun pa lahko :)

In zakaj se za praznike naj ne bi delalo z zemljo, Rdečka?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 01 apr 2010, 12:01

nadina je napisal/-a:No, po Mariji Thun pa lahko :)

In zakaj se za praznike naj ne bi delalo z zemljo, Rdečka?


Jaz imam samo ta vikend čas, ko so vsi doma, da mi lahko sinčka popazijo. Kdaj pa naj bi drugače delala, prazniki gor ali dol?? Čez teden ne morem, v nedeljo naj se po nekaterih prepričanjih tudi naj ne bi delalo, torej bi imela po tej logiki na voljo samo sobote, pa še to pod pogojem, da je vreme lepo. In nikoli ne bi bilo nič narejeno. Potem je najbolje, da vrt prefrezam in posejem travo!

Vsak naj dela po svojih zmožnostih in prepričanjih. Splošno pravilo ne obstaja, ljudje smo si različni...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a lera » 01 apr 2010, 13:08

Ma ja Ivčk, mislim da ni nihče mislil naj se tako dela, pri nas je pač tako, pri tebi pa drugače, je pa sedaj v teh časih to težko, ker so službe tako čudno za moje pojme razporejene čez cel dan, se držati tega da ob nedeljah ne bi delal, je pa še pomoje druga plat to, da se en dan v tednu tudi velja malo spočiti.

Vsak pač po svoje, važno da najde svoj notranji mir, pa kadar koli to že je. :lol:

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 01 apr 2010, 14:46

Ja, se strinjam s tabo :wink: , jaz počinka tako in tako nimam, tudi če bi si ga želela kdaj privoščiti :lol:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a cacti25 » 01 apr 2010, 14:56

Imam posjano belušno zeleno. Ali sem ga posrala, ker sem jo sejala noter v korito? Lepo je prišla ven, je pa zelo majčkena in dolgo ne naredi pravih listov. Ali jo lahko prepikiram?
"Sreča je kot metulj, ki ga ne moreš uloviti, če pa mirno obsediš, lahko sede nate."
cacti25
Expert
Expert
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 jan 2008, 12:54

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 01 apr 2010, 17:30

Ne še pikirati, počakaj prve prave lističe, zelena rabi dolgo časa, da pride do te faze...
Nisi nič narobe naredila :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Rdečka » 02 apr 2010, 09:50

Eni so pač prepričanja ke je to pač veliki praznik naj se nebi delalo in se bi pripravili na Veliko noč.Sicer pa je to stvar sakega posameznika,nekateri se pač tega držijo drugi ne.
Rdečka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 mar 2010, 12:04
Kraj: Bela krajina

OdgovorNapisal/-a polžek » 25 apr 2010, 22:40

Imam eno vprašanje- zanima me, kako naj pridem do normalnih sadik zelja, pora, zelene in ognjiča, glede na to, da sem sejala v platoje in so sejančki sedaj podivjani in raztegnjeni kot čigumi :( Kako naj sedaj iz teh dolgih stebelc naredim sadiko, kako naj jih posadim, da bo sploh raslo normalno naprej???? Lepo prosim za nasvet!!! Hvala
polžek
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 feb 2010, 14:15

Prejšnja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov