Danes je 27 apr 2024, 22:35

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Utrinki iz mojega skalnjaka

Slika
Delosperma
Slika
Delosperma
Slika
Monarda
Slika
Encijan
Slika
Slika
Geranium
Slika
Astra alpina
Slika
Anacyclus
Slika
Planinka
Slika
Heuchera
Slika
Slika
Portulak
Preberi več : Utrinki iz mojega skalnjaka | Ogledi : 27956 | Odgovori : 19


Moj skalnjak

Slika

Slika
Preberi več : Moj skalnjak | Ogledi : 4810 | Odgovori : 0


Zasaditev senčne gredice

Na delu vrtička (približno pol kvadratnega metra) imam posejane tulipane, narcise in scile. Vse to je že zdavnaj odcvetelo in sedaj je zgled gredice prazen. Kaj mi svetujete, da posadim na to gredico, da bo cvetelo avgusta in septembra ter da bo prijazen sosed do posejanih čebulic. Najraje bi kakšno trajnico, lahko so tudi čebulice, ki prezimijo v zemlji in da rastline niso prevelike – približno tako velike kot tulipani – 30 cm. Še to, ...
Preberi več : Zasaditev senčne gredice | Ogledi : 8076 | Odgovori : 7


Skalinjak

Sedaj ko je malo zaživel, bo prilepil še fotografije mojega skalinjaka. Nastal je štiri leta nazaj. Rastline se zelo pogosto menjujejo, saj pogosto zmrznjeno (jih namreč čez zimo ne odstranjujem). Tako so bile v začetku vse agave že kar velike dvobarvne, a so pomrznile. Bilo je tudi veliko več rastlin. Krovne rastline skoraj vsako leto pomrznejo, te ki so sedaj so vse lanskoletne (do lani so bile samo rastline iz krasa in veliko uhcev). Občasno ...
Preberi več : Skalinjak | Ogledi : 6491 | Odgovori : 10


Lep pozdravček vsem

Sedaj pa tudi mene zanima. Doma imam ribnik, zato sem tudi veliko na tem forumu. Prosila bi vas, če kdo ve kako naj rešim problem. V nedeljo sva z fantom lovila postrvi in ena je imela v sebi ikre. Ja, drstila se je. Jaz kot radovednica sem ikre spravila v kozarec, v katerega sem dala vodo in nato ko sem prišla domov, sem to zlila v majhen akvarij. Sedaj me pa zanima, kako se stem ...
Preberi več : Lep pozdravček vsem | Ogledi : 13677 | Odgovori : 19


Obolele zlate ribice

Zdravo. imam en velik problem. V akvariju imam zlate ribice, pajčolanko, šibunkina, dva čistilca. Pri eni zlati ribici sem opazila, da ji razpada rep, zgleda tako, kot da ji odpadajo luske. Tam ko se začne rep ima vse obdrsano, kot bi imela zatečeno. Dala sem jo iz akvarija ven, naselila sem jo v bučo, kjer sta tudi dve ribice. Opazila sem, da se jo tudi druge dve izogibata in sem jo preselila v drugo posodo. ...
Preberi več : Obolele zlate ribice | Ogledi : 8713 | Odgovori : 13


Zasaditev rastlinja ob meji

Pri ureditvi okolice bi na južnem delu pred teraso radi zasadili ob meji nižje in srednje visoko gosto rastlinje (morda tudi plezalke) za zakritje pogleda proti sosedom oz. njihovim pomožnim objektom, ki so tik ob meji. Meja je namreč ograjena z (sosedovo) žičnato ograjo, zato ne pride v poštev še ena "meja", temveč le rastje.

Kako in kaj bi vi zasadili, da bi rastlinje bilo dovolj visoko za zagotovitev diskretnosti, hkrati pa, da ne bi ...
Preberi več : Zasaditev rastlinja ob meji | Ogledi : 14570 | Odgovori : 6


Naš skalnjak

Da vam pokažem kako izgleda skalnjak pri nas

Slika

Slika

Slika
Preberi več : Naš skalnjak | Ogledi : 65986 | Odgovori : 56


Trava za primorsko podnebje

Trenutno imam čisto preoran vrt in nameravam zasadit novo travo. Prejšna se mi je poleti v suši vedno posušila, prevladal je mah in marjetice (ko so cvetele je bilo ful lepo, potem pa nadležno).

Katera vrsta trave se najbolj obnese na obali na ilovnatih tleh, izpostavljena soncu, brez pretiranega zalivanja (voda je poleti strašno draga).

Hvala za nasvete....
Preberi več : Trava za primorsko podnebje | Ogledi : 6628 | Odgovori : 5


Ribnik

Prilagam nekaj fotk ribnika in skalnjak pri tašči in tastu

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Preberi več : Ribnik | Ogledi : 10316 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610