Lep pozdravček vsem

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Lep pozdravček vsem

OdgovorNapisal/-a BIBI » 06 jun 2008, 09:27

Sedaj pa tudi mene zanima. Doma imam ribnik, zato sem tudi veliko na tem forumu. Prosila bi vas, če kdo ve kako naj rešim problem. V nedeljo sva z fantom lovila postrvi in ena je imela v sebi ikre. Ja, drstila se je. Jaz kot radovednica sem ikre spravila v kozarec, v katerega sem dala vodo in nato ko sem prišla domov, sem to zlila v majhen akvarij. Sedaj me pa zanima, kako se stem dela, neguje, kaj posebej potrebujejo, da se razvijejo. V tem akvariju imam tudi plavajoče rastline, okoli katerih se je nabralo nekaj zelenega. Zgleda kot alge. Kaj naj naredim?

Pomagajte mi. Hvala za odgovore.

Bibi
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 06 jun 2008, 11:57

Živjo,

Ne spoznam se na ribe, sam postrvi so rečne živali. Torej mora imeti voda pretok. Ne vem, kaj bo s tvojimi ikrami v akvariju, sam po moje to ne bo šlo. Mogoče bi se obrnila za nasvet na kakšno bljižnjo ribiško družino? Kot vem vzajajo postrvi in jih potem vlagajo v potoke... Oni sigurno kaj vedo o tem. 8)
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jun 2008, 13:02

Jaz sem pa v trgovini kupil kurja jajca in jih dal v gnezdo. Koliko časa bo trajalo, da se izvalijo piščanci?
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a greeny » 06 jun 2008, 13:13

Če se prav dotdev, Pepe, sem tvojem postu opazil sarkazem :) . Je sicer nekoliko čudno početje, ampak saj ni nič narobe, če poskusi vzgojiti ribice. Lahko, da bi jih riba v kratkem sama izlegla (če je to pravi izraz).
BIBI, imaš moje odobravanje. You go girl!!! :D

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jun 2008, 13:23

Če se je tista postrv imenovala Marija ima BIBI mogoče še kakšne možnosti, ampak samo če je ikre položila v jaslice.
Mislim :roll: :roll: :roll: , a ste stare 5 let, da ne veste, da ni otroka brez očeta :?: :?: :?:
Ostanite raje pri rastlinah....
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a solinar » 06 jun 2008, 13:24

Ojla!
BIBI, nič ne bo s Tvojimi ribicami. Postrv je imela v sebi ikre, ki bi jih odložila na primerno mesto v ribniku, samec bi pri tem ikre oplodil in morda bi kaj ratalo :?: , kajti vzgoja postrvi ni tako enostavna, kot bi človek mislil.
Postrv se drsti v lepih čistih vodah, kar pa ribnik ni.
Umetno pa človek to dela v posebnih bazenih valilnicah, kjer osmuka samice ( ikre) in doda seme samca, pa potem umetno skrbi za razvoj!!
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a BIBI » 06 jun 2008, 13:34

PEPE pa kaj če poizkusim? Izgubiti nimam kaj, samo pridobim lahko kaj! :)
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a sasok » 06 jun 2008, 15:45

BIBI brez oplojenih iker ne boš imela mladih ribic tudi če se postaviš na trepalnice! Ikre morajo biti oplojene, saj se ribe razmnožujejo SPOLNO. Ikre se oplodijo zunaj, ampak če nimaš v bližini moškega samca, ki bi ti dal seme žal ne bo nič!
Včasih je dobro poslušat pri biologiji!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 06 jun 2008, 16:27

sasok je napisal/-a:BIBI brez oplojenih iker ne boš imela mladih ribic tudi če se postaviš na trepalnice! Ikre morajo biti oplojene, saj se ribe razmnožujejo SPOLNO. Ikre se oplodijo zunaj, ampak če nimaš v bližini moškega samca, ki bi ti dal seme žal ne bo nič!
Včasih je dobro poslušat pri biologiji!
Lp

Pa dobro je prebrati, kar so napisali predhodniki! :!:
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a Kajser » 06 jun 2008, 17:01

Doma imaš ribnik.....
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a greeny » 06 jun 2008, 17:03

Moram priznati, da res ne vem ničesar o postrvih. Sem pač mislil, da se mogoče oplojujejo notranje. (Mimogrede, snov o ribah smo pri biologiji bolj ali manj na hitro preleteli.) Res bolje, da ostanem pri rastlinah.
BIBI, drugi očitno precej vedo, tako da očitno res nič ne bo. Ampak ne biti žalostna... se zgodi.

LP vsem
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a BIBI » 06 jun 2008, 21:25

Hm... problem lahko rešim tako, da vmes dam samčka krapa. Potem bodo neka mešanica pa pol:).

Kako prijetno je, ko sedaj to berem se kar nasmeji. Imam pa eno pritožbo, ki je nekdo reku da ribnik ni čist. Moj je še precej čist, ker imam pretoka preveč in je videti vse do dna ribnika. V bližini imam izvir vode in sem ga speljala direkt v ribnik, kot potoček, odvečna voda pa gre spet naprej pri nas se temu reče svojo pot.

LP
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

ikre, jajca itd.

OdgovorNapisal/-a Prava teta Pehta » 07 jun 2008, 06:47

Bibi, lepo da te zaposluje poskušanje novega, pa še zabavaš se ob odgovorih, nekateri pa penijo..
Torej:
Pepe, s tvojimi (pardon, kurjimi) jajci zna biti vse v redu, če so jajca s kmetije, kjer imajo tudi petelina. Oplodijo se namreč V kuri (kokot skoči na kuro in to, saj veš!). Tako da so v tvojem gnezdu potencialno oplojena jajca, le sedeti moraš na njih 3 tedne, kot to počne kura! Ja, pa Marija je položila v jaslice novorojeno Dete, ne n. pr. svoja jajčeca, če si že pozabil od verouka, tako da je ta tvoj nasvet neuporaben.
Solinar, saj vemo, da si ti prvi odkril Ameriko, ni treba takoj planiti, če še Sasok vse skupaj malo bolj obširno opiše..
Kako pa kaj polži, vas kaj jezijo v tem deževju. Kako pa se ta rdeča nesnaga razmnožuje, v vodi, v gnezdu...?
ker nikdar ne veš
Prava teta Pehta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 apr 2008, 12:42
Kraj: SV

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 07 jun 2008, 07:49

... torej, ne samo jajčeca ... treba imeti tudi jajca ...
:idea: :arrow: :wink:
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Green Oasis » 07 jun 2008, 14:32

PR-ST je napisal/-a:... torej, ne samo jajčeca ... treba imeti tudi jajca ...
:idea: :arrow: :wink:



Kuuuuuuulllllllllllll! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na svetu lepše rož´ce ni, kot je moja Slovenka!
http://greenoasis.50webs.com/
Green Oasis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 27 feb 2008, 19:35
Kraj: PTUJ

OdgovorNapisal/-a sasok » 07 jun 2008, 17:13

Polži so lahko obojespolni ali pa imajo spola ločena. Na zunaj pa ne moremo ugotoviti ali je moškega ali ženskega spola, navadno pa so kopenski, ti ki se plazijo po naših vrtovih dvospolni. Moške spolne celice pri njih dozorijo prej kot jajčeca, zato se ne morejo opoditi sami. Ko se srečata 2 polža si zamenjata semenčice, da pride do notranje oploditve. Polž oplojena jajčeca odloži pod kamne ali pa v tla, lahko tudi več sto jajčec. Po nekaj tednih se razvijejo mladi polžki in so spolno zreli nekje po 2 mesecih. Polži so samostojni takoj ko se izležejo in začnejo kar takoj objedati zelenjavo!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 08 jun 2008, 17:30

Oj!
Prava teta Pehta hvala za kompliment, Bibi govori o ribah in ne o polžih!! :!:
Ali pač?? :?:
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

ribe, polži, črvi etc.

OdgovorNapisal/-a Prava teta Pehta » 08 jun 2008, 17:55

Ej, Solinar, malo si v zaostanku. Jaz sem v svoje, "komplimentu" tudi govorila o ribah, polži so bili dodano vprašanje na koncu glede na vreme in njihovo širjenje. In Sasok, (hvala ti), je obširno razložil njihov razvojni ciklus.
Torej se pogovarjamo o ribah in polžih, včasih pa tudi o črvih...
ker nikdar ne veš
Prava teta Pehta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 apr 2008, 12:42
Kraj: SV

OdgovorNapisal/-a solinar » 08 jun 2008, 18:37

Ojla!
Prava teta Pehta vse je na mestu, če so črvi bi dodal še kakega pujsa, ježa in morda lisico. :!:

Slika
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

paparazzo

OdgovorNapisal/-a Prava teta Pehta » 08 jun 2008, 19:32

Joj, zdaj sem pa zgrožena, Solinar! Kdaj si me pa uspel poslikati? Vidim, da se bom morala umakniti nazaj v hosto!
ker nikdar ne veš
Prava teta Pehta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 apr 2008, 12:42
Kraj: SV


Vrni se na Zunanji prostori

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost