Obolele zlate ribice

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Obolele zlate ribice

OdgovorNapisal/-a BIBI » 29 apr 2008, 21:00

Zdravo. imam en velik problem. V akvariju imam zlate ribice, pajčolanko, šibunkina, dva čistilca. Pri eni zlati ribici sem opazila, da ji razpada rep, zgleda tako, kot da ji odpadajo luske. Tam ko se začne rep ima vse obdrsano, kot bi imela zatečeno. Dala sem jo iz akvarija ven, naselila sem jo v bučo, kjer sta tudi dve ribice. Opazila sem, da se jo tudi druge dve izogibata in sem jo preselila v drugo posodo.
Sedaj pa me zanima, kaj naj naredim, da se mi bo pozdravila. Je mladica od lanskega leta in je zelo lepa.

Prosim, pomagajte mi z nasveti.

Hvala! Bibi
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a solinar » 29 apr 2008, 21:13

Pojdi v trgovino z ribicami! Prodajalcu povej to, kar si napisala tu in dobila boš zdravila, ki bodo rešile Tvojo ribico. Najbrž je poleg te, obolela še kaka druga ribica!
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a Kajser » 29 apr 2008, 21:36

Ko sem še imel akvarij sem tudi jaz večkrat imel težave s tem. Stvar hitro postane preobsežna in težko obvladljiva. Kontaktiraj g. Majnik Valterja mail;info@akvarij-m.si, on ti bo znal strokovno svetovati! (http://www.akvarij-m.si/index.html)
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a tjasykaa92 » 29 apr 2008, 23:04

Tudi jaz sem mela take težave z eno ribico, dobi se zdravilo ki jo za nekaj časa pozdravi ampak ta bolezen se bo nenehno pojavljala, na žalost je moja do sedaj že umrla, ob zdravilu je zdržala ena štiri leta.
:cry:
tjasykaa92
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 04 nov 2007, 18:47
Kraj: Okolica Ptuja

OdgovorNapisal/-a BIBI » 30 apr 2008, 12:26

Ja potem zraste novi rep ribici in je zdrava. Jo lahko dam potem spet v akvarij oz. v ribnik? Bojim se, da mi ne bo okužila celega ribnika, ker jih je zelo veliko rib notri.

Bibi
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a solinar » 30 apr 2008, 16:03

Oj!
BIBI je napisal/-a:Ja potem zraste novi rep ribici in je zdrava. Jo lahko dam potem spet v akvarij oz. v ribnik? Bojim se, da mi ne bo okužila celega ribnika, ker jih je zelo veliko rib notri. Bibi

Sedaj pa ne razumem, prvo praviš, da imaš bolano ribico v akvariju, sedaj pa sprašuješ, če jo lahko spustiš nazaj v ribnik? Če je to res v ribniku bo večji problem, zaradi drugih rib.
Kontaktiraj strokovnjaka, katerega naslov je dal Kajser in stori kot Ti bo svetoval in poročaj o zdravljenju! Ne verjamem, da bo ribici zrasel nov rep, se bo pa pozdravil. Drugič pa bodi bolj pozorna in pravočasno ukrepaj :!:
LP
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 30 apr 2008, 21:32

Predlagam branje http://www.akvazin.com


Sicer pa, lahko je plesen, lahko je poškodba, ... Se ribica kaj praska? Če se praska bi znala biti plesen. Za plesen je zelo dober Saproex. Glede spraševanja trgovcev je pa to zadnje kaj naredim, ker do sedaj sem v 15 letih kar se ukvarjam z ribicami samo na dva sposobna človeka naletela, ostalo je bil ološ.
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a solinar » 01 maj 2008, 09:48

Bela01 je napisal/-a:
Sicer pa, lahko je plesen, lahko je poškodba, ... Se ribica kaj praska? Če se praska bi znala biti plesen. Za plesen je zelo dober Saproex. Glede spraševanja trgovcev je pa to zadnje kaj naredim, ker do sedaj sem v 15 letih kar se ukvarjam z ribicami samo na dva sposobna človeka naletela, ostalo je bil ološ.

S tem se pa res ne strinjam. Sam sem imel kar dolga leta več akvarijev in včasih trgovci res niso vedeli kaj prodajajo. Danes pa to ni več tako, mogoče še kakšna mala zabačena trgovina, v večjih trgovinah pa trgovec mora in zna svetovati! :!:
Akvarist mora tudi kako dobro literaturo v roke vzeti! :!:
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a tjasykaa92 » 01 maj 2008, 12:16

Jaz pa mislim da večina trgovcev nima pojma o tem kar prodaja, se najdejo tudi izjeme ki ti dajo zelo koristne nasvete. :)

Pa te ribice samo šobajo z zdravili v trgovinah potem pa ni čudno da doma takoj zbolijo če so odvisne od zdravil. :x
tjasykaa92
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 04 nov 2007, 18:47
Kraj: Okolica Ptuja

OdgovorNapisal/-a Harka » 03 maj 2008, 15:31

Upam, da ti je uspelo najti primerno zdravilo za ribice. Verjetno je šlo za kakšno bakterijsko zadevo, ali pa je bila ribica v vodi z neprimernimi razmerami (pretemno, preveč alg,...)

Kar se strokovnjakov tiče je bolj tako pri nas. Prodajalci v trgovinah bore malo vedo. Ponavadi ti kar porinejo v roke neko zdravilo in to je to. Je pa res, da ima skoraj vsaka večja trgovina z živalmi enega strokovnjaka, ki ti zna kaj povedati. Samo najti ga je težko, ker je ponavadi takrat, ko si ti tam, on v drugem turnusu.
Harka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 19 apr 2007, 11:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a solinar » 03 maj 2008, 16:41

Ojla!
Meni je bil en post zbrisan, med avtorjema h3x0r in Harka.
Morda ker sem dobrega trgovca pohvalil, ker prodajajo male živali s certifikatom in znajo svetovati? :?:
Nisem delal reklame, hotel pa sem povedati, da stvari poznajo in zdi se mi prav, da tudi dobrega prodajalca stranka pohvali!
Če sem karkoli narobe naredil, bi mi moderator to lahko povedal, lahko tudi po PM!
Hvala!
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a Hinko » 03 maj 2008, 20:05

Nisi edini, ko ti administrator briše prispevke. Le nekateri lahko
trosijo nesmisle in zavajajo ter se preseravajo po rastline.com.
Taka je pač politika admina in ni čudno, da jih veliko oddide.
Če opozoriš na nesmisle in otročarije pa isti preseratorji kličejo
admina na ukrepanje.
Hinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 16 jul 2006, 03:02

OdgovorNapisal/-a solinar » 05 maj 2008, 18:31

Oj!
Najbrž res ne bo odgovora? :!:
Svetovati pa znajo v Tokano, kjer prodajajo tudi živali s certifikatom!
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

Ojla

OdgovorNapisal/-a BIBI » 18 avg 2008, 22:02

Lep pozdravček vsem skupaj. Sedaj se vam javljam, ker sem nekaj ugotovila. Moja obolela ribica je sedaj 99 odstorno zdrava, samo še malo ji manjka, da bo popolna. je že v akvariju in se prav lepo giba in sedaj je spet med svojimi vrstnicami. ja vsi ste govorili, da iz tega ne bo nič, samo jaz sem pa probala in ugotovila, da imajo v tukanotu (lj) prave strokovnjake, ki ti znajo pomagati in ti prsluhnejo pri vsaki stvari. je pa res, da moraš tudi ti kaj za njih narediti. dobra beseda je vedno dobrodošla tudi če človeka ne poznaš.

tako ti je to. kar se pa tiče zlatih ribic ali kakih drugih z certifikatom je pa tako. če verjameš v to je ok če pa ne pa tudi. tudi sedaj ko imam sama podmloadek v svojem ribniku(imam ga eno leto) sem zelo vesela, da so domači proizvod če veste kaj mislim z tem.

to bi bilo za danes vse.

se beremo kaj.

lp bibi
BIBI
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 09 avg 2007, 16:51
Kraj: ČRNOMELJ


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost