Danes je 15 maj 2024, 07:15

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Prosim za pomoč!

:? Naredil sem ribnik v katerem je 12m3 vode in velike zlate ribice. Voda priteka po umetnem potočku skozi filtre v ribnik. En teden je bilo vse vredu potme pa naenkrat groza ALGE, voda je sedaj čisto zelenkasta. V Tukanu sem že kupil kemikalije (plačal 45 jurjev), vse naredil po navodilih pa nič ni boljše. Sem že čisto obupan in prosim če mi kdo pomaga. Ribe pa ...
Preberi več : Prosim za pomoč! | Ogledi : 3426 | Odgovori : 2


Poginile ribice - rabim pomoč

Imam ribnik že drugo leto. Prvo leto sem dobil od prijatelja nekaj ribic. ne vem točno kašna vrsta ribic so, so rdeče barve in so podobne zlatim ribicam. Zimo so uspešno preživele, zdaj pa mi je v tednu dni poginilo sedem ribic. Z vodo mislim da ni nič narobe, ker sem jo dal na kemijsko analizo in niso ugotovili ničesar kar bi lahko bilo narobe. Prosil bi če mi lahko pove kdo kaj bi lahko ...
Preberi več : Poginile ribice - rabim pomoč | Ogledi : 4708 | Odgovori : 7


Ribnik

Vsem lep pozdrav - najprej. Ribnik bom poskusil predstaviti tako, v telegrafskem stilu:
Od lani imam ribnik približno 1000 l, tik ob brunarici, takoj sem vstavil ribe - devet jih je. En koi ostalo so manjši rdeči in rumeni krapovci. Nekaj sem jih evakuiral kar iz manjšega akvarija, ki sem ga imel prej. Čez zimo nisem izkljapljal črpalke. Voda je tekla tudi pri -25 stopinj. Največja globina je 110 cm. Led je bil ob najhujšem ...
Preberi več : Ribnik | Ogledi : 11429 | Odgovori : 14


Software

Ali mogoče obstaja kakšen software(rač.program),po možnosti free ali pa vsaj demo, za risati skice zunanje ureditve?

Hvala!

Lep pozdrav
Preberi več : Software | Ogledi : 15864 | Odgovori : 13


pokvarjena fontana

Živjo

Lani sem kupila fontano sacem za 18.000 sit. Imela je dovolj dolg kabel, vendar smo zaščitili kabel z zaščitno cevjo (oranžna), saj smo kabel položili izpod pohodnih plošč.
Ker je vtikač bil zalit smo ga morali odrezat (saj je vtikač prevelik, da bi šel čez zaščitno cev) in namestiti drugi.
In kaj se je zgodilo. Fontana je crknila! Poslali smo jo v popravilo pod garancijo, jo pa ne priznajo, saj smo rezali kabel. Ok. ...
Preberi več : pokvarjena fontana | Ogledi : 3164 | Odgovori : 2


Zdravljenje ribje plesni

Ojla, vodoljubci.

Danes sva z ženo fajn pregledala najine ribice in na eni zlatki opazila začetke ribje plesni (beli kosmički "vate" na plavutki).

Baje se dobi zdravilo proti plesni, ki ga je potrebno zliti v ribnik. Nakar po enem tednu pogledaš, če je bolje in v tem primeru v filter namestiš nekaj časa aktivno oglje, da zdravila "posrka". Je ta teorija prava? Ima kdo s tem izkušnje? Ali je potem kljub temu potrebno zamenjat 1/3 ...
Preberi več : Zdravljenje ribje plesni | Ogledi : 11077 | Odgovori : 14


Ureditev skalnjaka

Čeprav je nekaj na to temo že bilo napisanega me zanima, kaj bi bilo najpametneje posaditi na skalnja, ki je na južni strani hiše in je praktično ves dan obsijan s soncem. Homulnice, netreski, rmani, iglaste plamenke,pelin, grobelnik.. A obstaja še kaj drugega?

LP Miha
Preberi več : Ureditev skalnjaka | Ogledi : 11720 | Odgovori : 10


ribnik - bajer

Pozdravljeni,

Izgradili smo ribnik, vselili par ribic in posadili nekja rastlin. Prosim vas za nasvet kako sproti reševati problem glede čistoče vode, ki je v nekaj urah potemnela.

V naprej se vam zahvaljujem za nasvet.

:lol:
Preberi več : ribnik - bajer | Ogledi : 17332 | Odgovori : 22


Filter za ribnik

Živjo!

Sam bi rad naredil filter za ribnik. Rabim nasvet, kako naj se lotim dela, da bo zadeva dobro delovala.

LP Miha
Preberi več : Filter za ribnik | Ogledi : 29412 | Odgovori : 32


Ribniki in vodni vrtovi

A, ne! Tako zlahka se pa ne damo 8)
Sorry, Tomih, ampak ni bilo ravno fer, da si prekinil debato o ribnikih. Ravno "razvneli smo se".

Začenjam tole nit z nekaj literature o ribnikih:

1. Vodne rastline, zbirka Moje vrtne rastline (Philip Swindells), založba Mladinska knjiga, 19994 - zelo tanka, mala knjižica (48 strani). Se mi zdi, da bolj za začetne vodoljubce

2. Vodni vrtovi, (James Allison), ...
Preberi več : Ribniki in vodni vrtovi | Ogledi : 156016 | Odgovori : 276


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610