Živa meja iz smrek

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Moderatorji: dusanh, Žiga.S, Moderatorji

Živa meja iz smrek

OdgovorNapisal/-a Katrina » 16 sep 2016, 23:36

Lepo prosim za pomoč in nasvet. Namreč na nekem delu parcele imam živo mejo iz smrek, ki so stare že približno 12 let. Gre za približno 9 m žive meje, ki poteka ob stranici terase ter se nadaljuje ob hiši na tistem delu, kjer ni oken. Vendar pa bi skrajno smreko rada posekala, ker se je preveč razširila pri prvem oknu in mi dela senco. Zdaj pa me skrbi, da bo potem predzadnja smreka ostala oguljena na delu, kjer se je tiščala zadnje smreke, saj so vse posajene zelo skupaj tako, da se dejansko ne vidi nič skozi. Ali ima morda kdo kakšne izkušnje s tem? Namreč zanima me, ali se bo potem ta smreka obrasla na delu, kjer bo imela "svobodo" in je ne bo več omejevala sosednja - zadnja smreka ter ali lahko s čim to pospešim - s kakšnim gnojilom ipd., ali pa naj kar pozabim na to, ker bom morala v nasprotnem primeru posekati vse? Najlepša hvala za koristen nasvet.
Katrina
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 sep 2016, 10:49

Re: Živa meja iz smrek

OdgovorNapisal/-a turnogo » 12 mar 2017, 21:24

Katrina je napisal/-a:Lepo prosim za pomoč in nasvet. Namreč na nekem delu parcele imam živo mejo iz smrek, ki so stare že približno 12 let. Gre za približno 9 m žive meje, ki poteka ob stranici terase ter se nadaljuje ob hiši na tistem delu, kjer ni oken. Vendar pa bi skrajno smreko rada posekala, ker se je preveč razširila pri prvem oknu in mi dela senco. Zdaj pa me skrbi, da bo potem predzadnja smreka ostala oguljena na delu, kjer se je tiščala zadnje smreke, saj so vse posajene zelo skupaj tako, da se dejansko ne vidi nič skozi. Ali ima morda kdo kakšne izkušnje s tem? Namreč zanima me, ali se bo potem ta smreka obrasla na delu, kjer bo imela "svobodo" in je ne bo več omejevala sosednja - zadnja smreka ter ali lahko s čim to pospešim - s kakšnim gnojilom ipd., ali pa naj kar pozabim na to, ker bom morala v nasprotnem primeru posekati vse? Najlepša hvala za koristen nasvet.


Smreka se praktično ne obrašča v spodnjem delu.
Jabolko na dan, odžene zdravnika stran.
Apple a day keeps the doctor away.
turnogo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 maj 2016, 17:02
Kraj: Gorenjska, Kranj, 650 nm, J lega


Vrni se na Iglavci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov