Danes je 28 apr 2024, 07:23

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

JASMIN

kakšno zemljo in lego potrebuje, kdaj ga lahko posadim. Ga ima kdo v vrtu, kakšne izkušnje ima z njim?
Preberi več : JASMIN | Ogledi : 7448 | Odgovori : 4


razmnoževanje praproti

A ima kdo izkušnje z razmnoževanjem vrtnih (gozdnih) praproti s trosov? Ali pa vsaj dober nasvet z literature?
Trosi so trenutno temno rjave barve - upam da ne prezreli. Z nožem sem jih postrgala z listov in posejala v širšo posodo v navadno zemljo za lončnice.

Kako dalje? Nujno potrebujem nasvet!

Hvala za odgovore - vnaprej :!:
Preberi več : razmnoževanje praproti | Ogledi : 7366 | Odgovori : 3


hosta

Obožujem hoste, na žalost imam pa le eno. Verjetno sem letos že zamudila, rada bi pa vedela kje imajo najceneje? Če imate pa še kakšno za podarit-še boljše.
Pošljite fotke svojih host...
Preberi več : hosta | Ogledi : 38400 | Odgovori : 34


dišeče pelargonije

Mi lahko kaj več napišete o njih. Temo sem dala kar med trajnce, saj nevem katera druga tema bi bila bolj primerna.
Preberi več : dišeče pelargonije | Ogledi : 4869 | Odgovori : 4


pomoč - id rastlin za skalnjak

Mi lahko identificirate sledeče rastline?
Preberi več : pomoč - id rastlin za skalnjak | Ogledi : 5609 | Odgovori : 5


balkonske jegode

Pozdravljeni! :)
Zanima me vzgoja in oskrba balkonskih mesečnih jagod - kakšna lega, kakšna zemlja, gnojenje, zalivanje in pa tudi prezimovanje. Prosim vse, ki imajo izkušnje z njimi, da mi odpišejo.
Že v naprej se Vam najlepše zahvaljujem! :wink:
Preberi več : balkonske jegode | Ogledi : 13461 | Odgovori : 6


lavendel-sivka

Pozdravljeni!!!!
Imam veliko srednje velikih grmičkov sivke zasajene že drugo leto. Sedaj pa sem opazil da mi je počrnela,kaj narediti????
Preberi več : lavendel-sivka | Ogledi : 41828 | Odgovori : 14


Gorski grobeljnik oz Alyssum montanum - pomoč



Pozdravljeni,

Ali se kdo spozna na trajnico z imenoma gorski grobeljnik oz Alyssum montanum. Lani sem ga dodala v svoj "balkonski skalnjak" in se je ogromono razrasel. Letos spomladi pa sem pri ciscenju skalnjaka rastlino porezala, ker je bilo vse tisto kar je lani zraslo ze suho in brez listov. Ko sem rastlino porezala so "peclji" bili se zeleni.

Mislila sem, da bo letos pognala nove poganjke vendar se se vedno nic ne dogaja, ceprav ...
Preberi več : Gorski grobeljnik oz Alyssum montanum - pomoč | Ogledi : 3551 | Odgovori : 0


sirijska svilnica - Asclepias syriaca

Pozdravljeni,

jo kdo pozna?Kje se jo da dobiti, kupiti?Ima za prgisce semena?

Gregor
Preberi več : sirijska svilnica - Asclepias syriaca | Ogledi : 3356 | Odgovori : 2


peščeni smilj - Helichrysum arenarium

Pozdravljeni!

Zanima me kako in kje dobiti peščeni smilj (latinsko Helichrysum arenarium). Vsaka informacija bo dobrodošla!

LP
Sebastjana
Preberi več : peščeni smilj - Helichrysum arenarium | Ogledi : 3600 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610