Danes je 12 maj 2024, 13:31

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Krvomočnica

Imam prezimno krvomočnico.
Prosim za nasvet, kako naj jo razmnožim.
Preberi več : Krvomočnica | Ogledi : 3277 | Odgovori : 2


bambus

zdravo
mene pa zanima če mi lahko nekdo napiše vrsto bambusa ki bi rastla na štajerkem in bi zrasla visoko(zelo) sem prebral da zrastejo tudi do 36m

hvala lepa za odgovor-e :mrgreen:
Preberi več : bambus | Ogledi : 190981 | Odgovori : 159


IMPERATA CYLINDRICA (RED BARON)

zanima me še ima kdo kaj izkušenj z to okrasno travo in bi mi malo povedal "skrivnosti uspeha"??

hvala :mrgreen:
Preberi več : IMPERATA CYLINDRICA (RED BARON) | Ogledi : 7449 | Odgovori : 9


Ime rastline

V albumu od Kalypse je ena čudovita rožica (v bistvu jih je ogromno, ampak ta mi je še posebej všeč), katerega imena ne poznava.
A kdo ve katera rožica je to:

http://kalypsa.moj-album.com/album/670934/?os=671825

Hvala za pomoč
Petra
Preberi več : Ime rastline | Ogledi : 3411 | Odgovori : 2


Prezimovanje stebelnih vrtnic

Zanima me, kako se zaščitijo stebelne vrtnice pred zimo? Lp :)
Preberi več : Prezimovanje stebelnih vrtnic | Ogledi : 4530 | Odgovori : 4


primerne trajnice

zanima me, če kdo ve, katera vrsta trajnic je najbolj primerna za posaditev pod orehom in figo?
hvala za odgovor, lp
Preberi več : primerne trajnice | Ogledi : 3233 | Odgovori : 1


Ligustrum, Seringa in Lonicera

Pozdravljeni!
Imam eno veliko prošnjo, če mi bo kdo prosim znal pomagati. Na rastline se ne spoznam preveč, sedaj pa sem se znašla naravnost v slepi ulici. Moj hobi so paličnjaki, tisti bolj eksotični in pri nas ne preveč pogosti. Sedaj se dogovarjam za nabavo vrste, ki se hrani pretežno z večino vrst ligustra, sprejema pa tudi rastline iz vrste Seringe (španski bezeg?) in Lonicera (kovačniki?). Kako izgleda liguster sem uspela ugotoviti- najpogosteje ga pri ...
Preberi več : Ligustrum, Seringa in Lonicera | Ogledi : 3451 | Odgovori : 1


Katera rastlina je to?

2 leti nazaj se je na našem vrtu pojavila ta rastlina. Lani je tudi cvetela in imela nekakšne bunkice temnovijolične barve. Mislim, da poganja iz nekakšnega podzemnega gomolja, saj v zelo kratkem času doseže velikost prejšnjega leta. Lani se je tudi pojavil še en tak grmček, tako, da sta letos sklila dva vsak z tremi stebli. Slika rastline je današnja in še nima vijoličnega stebla, ki ga bo čez poletje dobila. Čez zimo mislim da ...
Preberi več : Katera rastlina je to? | Ogledi : 6883 | Odgovori : 10


šmarnice

Mene pa zanima nekaj glede šmarnic. Zrasli so nam sami listi in samo 2 cvetova. Ali kdo ve zakaj to nastane?
Preberi več : šmarnice | Ogledi : 2823 | Odgovori : 1


pokrovne rastline za nasip

Hišo imamo na nasipu ok 1.30m. Sedaj pa bi rada nasadila na nasip neko trajno pokrovno rastlino, ki bi se pletla in tudi cvetela :P , da nam ne bi treba kositi po nasipu. Pa me zanima, katere rastline bi prišle v poštev?
Preberi več : pokrovne rastline za nasip | Ogledi : 22917 | Odgovori : 36


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610