balkonske jegode

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

balkonske jegode

OdgovorNapisal/-a nastja trol » 11 apr 2005, 08:55

Pozdravljeni! :)
Zanima me vzgoja in oskrba balkonskih mesečnih jagod - kakšna lega, kakšna zemlja, gnojenje, zalivanje in pa tudi prezimovanje. Prosim vse, ki imajo izkušnje z njimi, da mi odpišejo.
Že v naprej se Vam najlepše zahvaljujem! :wink:
nastja trol
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 mar 2005, 10:28
Kraj: slov.bistrica

jagode

OdgovorNapisal/-a flower lady » 11 apr 2005, 09:16

Pozdravljena,

jaz sem imela jagode na balkonu dolgo casa in se nisem nic namatrala z njihovo vzgojo. V koritu na balkonu imam na dnu korita kamne zaradi odcejanja, zemljo pa sem imela mesano. Nekaj zemlje sem prinesla iz gozda nekaj sem jo kupila.

Zalivala sem jih po obcutku, ko je bila zemlja suha. Priporocam pozno zalivanje zvecer od 21:00 -22:00, ker je poleti zelo vroce in so rastline tudi vroce, ce jih zaliješ ko se sonce zge ti bodo listi kmau vsi rumeni.

Pa se eden majhen nasvet. Priporocam, da poleti ko so vrocine zalivas z rahlo malcno vodo, ker jo zemlja hitreje vpije.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

Lep pozdrav. :) :)
fLOwer LadY
flower lady
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 apr 2005, 08:46
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a linana » 06 jun 2005, 15:49

:D Pozdravljeni :wink:
Mene pa zanima, kako se obnesejo balkonske jagode, ki bi naj zrastle in se pobesile o,5 m in ene 1,5 m. Kako se razmnožujejo :?: Kako jih nato prezimiti :?:
Kako pogosto jih gnojiti, če so v navadnem balkonsekm koritu, ki je obešeno čez balkonsko ograjo :?:
Hvala za nasvet. :P :P
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a linana » 28 jul 2005, 09:51

:D
A res ne ve nihče nič o jagodah na balkonu :? ? Mene res zanima, kako je s temi jagodami, ki zrastejo do 1,5 m. A bi naj rodile ves čas. Jaz jih namreč imam prvič, rodil je grmiček, poganjki pa so začeli gnati šele sedaj in ne vem kako naprej. Ali bodo cvetweli še letos ali kako :oops: . Prosim, naj kdo, ki kaj ve, odgovori :) :)
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Jagode na balkonu

OdgovorNapisal/-a muha » 28 jul 2005, 12:44

Moje jagode sicer rastejo na vrtu, so takoimenovane mesečne, rodile so od konca maja do sredine junija, sedaj odpirajo nove cvetove in delajo poganjke. Ti poganjki so lahko dolgi tudi do 1,5 m s tem, da je na vsakih 20 - 40 cm nov mlad grmiček z nakazanimi koreninicami.. Razmnožiš jih tako, da te grmičke posadiš v zemljo. Pri vrtnih jagodah pustiš le prva dva do tri, ker so ostali že prešibki. Vez z matično rastlino lahko pustiš ali pa prerežeš, kar Ti bolj ustreza. Isto leto mi cveti in rodi praviloma tisti grmiček, ki je najbliže matični rastlini (eventualno še naslednji). Od sedaj dalje bodo postopoma cvetele in rodile do mraza - tako stare kot nove. Stare rastline po 3 letih izkopljem in jih sproti nadomeščam z novimi. Na balkonu pa jaz poganjkov za začetek ne bi krajšala, da bi videla, kaj se bo izcimilo.Pognojila bi jih s kakim dalj časa delujočim gnojilom - prvič v aprilu, nato v avgustu. Prezimila bi jih v koritu, za vsak slučaj pa bi jih pokrila s kakim smrečjem. . Spomladi je treba potrpežljivo počakati, da kaj prikuka na dan, pri meni se to zgodi v začetku aprila. Toliko, če se ne bo javil nihče, ki se spozna prav na vzgojo balkonskih jagod.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a linana » 28 jul 2005, 19:13

:) hvala za odgovor. Za enkrat so ti grmički na poganjkih zelo mali. Bom videla, kaj se bo izcimilo in poročala.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: balkonske jegode

OdgovorNapisal/-a vbrasa » 04 feb 2016, 13:45

Balkon je prostor, ki ga velikokrat gledamo. Naj bo lep.
Predlagam piramida gredico ali narejeno iz palete. :lol:

zidna-greda.jpg

Meni je naredil tale:
http://www.urejanjedomainvrta.eu/vrtne-grede.html

lp Vlado
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
vbrasa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 feb 2016, 13:02


Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Balkonske jagode
    Napisal/-a črka » 01 apr 2006, 07:02
    1 Odgovori
    3904 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a muha Poglej zadnji prispevek
    03 apr 2006, 15:00

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost