Ribniki in vodni vrtovi

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a ttoman » 04 jul 2005, 10:53

Se pridružujem Nadi. Tudi tam nekje okoli 4 dni. Nekateri se mi zaprejo že okoli 4ih popoldne, drugi ostanejo odprti tam nekje do 6ih.

LP Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a strobos » 04 jul 2005, 10:58

Kaj list potem odstranite ko odcveti?
Meni so se pa v filter naselile neke majhne leteče živalce bele barve. Velike so do kakšna dva milimetra. Kaj bi to lahko bilo. Ni mi pa jasno kako so prišle v filter, ker je zaprt?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a ttoman » 04 jul 2005, 11:35

Vsak odcvetel lokvanj je potrebno odrezat, ravno tako list, še preden začne razpadat.

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 04 jul 2005, 15:17

Pozdravljeni, tudi pri nas cvetijo cca. 4 dni, prav tako odstranjujemo odcvetele cvetove in odmrle liste.
Tomaž, vprašanje zate: iz kakšnega lesa imaš lesen podest ali morda celo teraso, ki se jo vidi na tvoji sliki in ali je izpostavljena dežju in snegu?

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

lokvanji

OdgovorNapisal/-a nada45 » 04 jul 2005, 16:22

Haj! Pri lokvanjih sem jaz zelo natančna, ker sem si leta in leta želela imeti jih. Sproti odstranjujem odmrle liste in cvetove, vodo redno kontroliram, sedaj sem se komaj rešila žabic, ki so mi kalile vodo. Ker nimam narejenega pretoka vode, vodo menjam do ene tretjine, če je slučajno pretopla ali pa kalna. Trenutno mi ne cveti noben lokvanj, vendar se že kažejo novi cvetovi. Verjetno bodo največ cvetov imeli, ko bom na dopustu, tako kot lani.
Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a strobos » 04 jul 2005, 21:40

Cvet se odreže čim bolj proti rastišču?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a ttoman » 05 jul 2005, 08:05

Tamara: Les je hrastov, temelji podesta pa beton + suh kostanjev les. Zaenkrat je bil hrast premazan s Sandolinsom, vendar bom čez butnil še kak lakiran premaz. Recimo, da je polovica podesta stalno izpostavljena, druga polovica je pa pod streho. Za kakih 20-30 let bo, pol bom pa že za kako tikovino zaslužil, hehe ;)

Strobos: Jaz ga poskušam čim bolj proti rastišču, ja. Najbolje kaka teleskopska palica in na koncu škarje s špago na poteg. Gardena ima nekaj takega.

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 05 jul 2005, 08:26

Tomaž,

hvala za odgovor.
Koliko je pa tik dražji od hrasta in ali se to sploh dobi pri nas?
Imamo namreč en prostor kjer sem si jaz zamislila, da bi nekoč stal jakuzzi, ampak ni neke prave volje za izgradnjo. Ker pa sem zraven posadila črni bor z namenom, da bi me njegov vonj vsaj malce spomnil na morje (sem sicer že malce pozabila pa me je zadnjič en obiskovalec presenetil z izjavo, da se mu ob tem vonju zdi kot ,da je na morju) tako, da bo treba nekaj naredit, pa čeprav samo podest za poležavanje :lol: :lol:

Pridno odstranjujte cvetove, da bodo lokvanji dalj cveteli

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ttoman » 05 jul 2005, 10:30

Ej, da me počiš, ne bi vedel. Niti se nisem matral, da bi vprašal.

Borovčki resnično lepo dišijo, sploh proti večeru. Sem nekje videl eno sliko, kjer so ob ribnik nasuli droben bel pesek, nanj pa ležalni stol in senčnik - prava privat plaža! :)

LP, Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a strobos » 30 jul 2005, 16:00

Pozdrav,

jaz imam doma toliko vodne solate odveč, da jo podarim tistim, ki pridejo po njo, lahko dobite tudi nekaj rogolista. Pišite mi pod privat.
Kako pa kaj vaši ribniki? Kakšno temperaturo imajo v tej vročini?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

Lokvanji in toča

OdgovorNapisal/-a nada45 » 31 jul 2005, 00:17

Haj! Moji lokvanji so sedaj tako slabi, kot bi bili komaj spomladi. Imeli smo točo in mi je potolkla do slednjega lista vse lokvanje. Potem sem jih porezala in sedaj že rastejo mladi listki in poganjajo cvetovi. Upam, da še letos bo kaj iz njih. Saj tudi fižol, bučke in vsa ostala zelenjava so v obupnem stanju. Lp
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a strobos » 31 jul 2005, 19:06

Jaz sem včeraj izmeril temperaturo ribnika 26°C, kako pa je kaj pri vas?

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

OdgovorNapisal/-a strobos » 01 avg 2005, 23:42

Pozdrav,

hm, kaj res nihče ne rabi vodne solate in rogolista ali ste vsi na dopustu? Nekaj sem že oddal ampak še imam veliko in zgleda, da bom počasi začel metat stran, ker moram malo razredčit srednji ribnik, da bom lahko obrezal lokvanj in da se bodo še ribe kaj vidle.

Lp
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

Varanje na javnih mestih

OdgovorNapisal/-a ttoman » 11 avg 2005, 13:09

Punca mojega bratranca se poljublja na javnem mestu. Predrznica!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 avg 2005, 13:19

Ojla,


:shock: , tale riba je pa čist brez sramu :roll: . Kaka je pa reakcija bratranca :lol: :lol:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 11 avg 2005, 14:56

Očitno se je sprijaznil, da bo moral svojo deklico delit z ribo - še kar sta nerazdružljiva (bratranec in punca namreč) :lol:
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Miša » 12 avg 2005, 18:28

Tebe nobena ne ljubčkne (riba, seveda)? Si malo ljubosumen? Priznaj!
Miša
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 13 apr 2005, 14:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 16 avg 2005, 07:56

Thja. Veš, da sem! Jih futram, zdravim, čoham, na špancir vozim, pol pa taka hvaležnost, da sosede pecajo. :roll: Mrhe! :lol:
Jim sledi kazen. Sem jih že na zrak navajal, da bi sčasoma prišle na kopno živet. Ampak sedaj naj pa kar pod vodo ostanejo! :twisted:

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ttoman » 16 avg 2005, 08:01

Oj, Strobos.
A tebi vodno solato uspe prezimit, da jo takole okoli ponujaš? Če ja, potem me hudoooooooo zanima, kako?

LPT
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a strobos » 16 avg 2005, 12:42

ttoman je napisal/-a:Oj, Strobos.
A tebi vodno solato uspe prezimit, da jo takole okoli ponujaš? Če ja, potem me hudoooooooo zanima, kako?

LPT


Pozdrav,

zanimivo tistole s koi-jem, upam, da bo to meni tudi kdaj uspelo :D .
Solato bi se verjetno dalo prezimit, če bi jo imel kje na toplem, meni še ni uspelo-verjetno sem jo imel preveč na hladnem....jaz to rešim tako, da jo grem spomladi nabrat in potem se mi tako razraste, da jo moram že ven metat-veliko sem je že ven zmetal, nekaj dal kolegom, pa še vedno je je preveč.....in pozimi sploh nebom več poskušal prezimit, bom jo šel spomladi spet nabrat pa je problem rešen :) .

Lp, Boštjan
strobos
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 24 jul 2004, 22:56

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov