vodni ribnik- popravilo folije

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

vodni ribnik- popravilo folije

OdgovorNapisal/-a felix » 09 maj 2007, 10:30

Že več let imam vodni ribnik iz folije, količina vode je približno 3.000 l.
Letos spomladi je v moj ribnik padel sosedov pes, ki je s kremplji večkrat preluknjal folijo. Gre za folijo, ki je namenjena za izgradnjo ribnikov.
V Bauhausu oz. Obiju sem nabavil folije z lepilom za popravilo bazenov iz folije za kopanje, ker drugega nisem našel. Nikjer nisem zasledil originalnega lepila oz. materijala za popravilo folije za vrtni ribnik.
Kljub temu, da sem luknje zalepil, mi ribnik še vedno nekje spušča. Možno, da je folija že porozna ali pa, da spušča kakšna "flika" tako, da sem že precej obupal nad njim. Ker imam okolje dokaj urejeno, rastlinjen se je dobro razraslo, mi ni do tega, da bi sedaj foilijo menjaval.

Zanimjo me vaše izkušnje z popravilom folije. Predvsem to, kje dobiti ustrezen materijal ( lepilo, flike ) in tudi to kako spajati večje kose folije npr. če bi želel urediti kakšen potoček ali slap ali kaj podobnega.
felix
felix
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 maj 2007, 10:11
Kraj: lenart

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 09 maj 2007, 13:27

za lukne mi pride na misel silikon. seveda boš moral toliko izprazniti ribnik, da bo pri luknji suho.

za štukanje pa kakšno močno lepilo in silikon za povrh.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

Odgovor

OdgovorNapisal/-a nada45 » 10 maj 2007, 08:13

Oj, Felix. Predlagam ti, da pogledaš na stran: ribniki.com in boš mogoče tam kaj našel. Lahko se prijaviš in na ribli (forum) tudi povprašaš o tem tvojem problemu, mogoče ti bo kdo kaj svetoval. LP :roll: :wink:
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko


Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov