Filter za ribnik

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 20 apr 2005, 08:11

Mladi vrtnar je končal na nehvaležnem 4. mestu. Za prvič je kar vredu, zdaj vsaj ve kako zadeva poteka.

Kar se pa Aquaviva sistema tiče je pa tudi po mojem mnenju zelo drag, bomo videli, če mi bodo izvolili poslati ponudbo mogoče pa bo imela Klavdija več sreče.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ttoman » 20 apr 2005, 08:46

Superca. :)
Naslednje leto bo pa itak vso konkurenco zad pustil :)

Izvajalca pa obedve s Klavdijo vsaj 1x na dan po telefonu pokličta. Ni hudir, da se ne bo vdal ;)
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ttoman » 20 apr 2005, 10:34

Ha!

Našel sem tisto razstavo vrtov!
Naslov: www.gardenshow.com

Kliknete na Northwest ali San Francisco show, pol imate pa pri obeh zgoraj v meniju "Show information" čisto spodnjo opcijo "Archives". Za leto 2005 še ni slik, so pa slike razstav od leta 2000 do 2004.

Vredno ogleda. Mogoče se vam porodi kaka ideja :)
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 20 apr 2005, 10:48

Super :D :D :D

Res hvala, idej nikoli preveč.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 apr 2005, 12:24

Ojla,

Tomaz ocitno sva se oba vceraj malo izobrazevala :wink: , nasla sem se tole http://www.letsgogardening.co.uk/Information/yourgallery.htm. Nekatere stvari so za moj okus pac prevec futuristicne, se pa lahko najde veliko idej.
Tomaz zanima me kdo je pri vas odgovoren za vizualno podobo ribnika(btw za popizdit dobr zgleda)? Kje si nabavil tako velike skale? Kaskado si izdelal sam, si jo kaj betoniral oz. s cim si jo fiksiral?

Tamara za tisti CD bi ta prosila. Povej na kak nacin se lahko da njega dokopljem :roll: .
Cestitke "tamalmu"-za prvo preizkusnjo je full dober rezultat.

Sicer je pri nas ureditev ribnika po prioritetni lestvici malo nazadovala;na hisi so se projekti ki niso dokoncani, vmes se je vrinila se ureditev ograje, tlakovanje vrta-no potem pa je na vrsti Biotop. UPAM :roll:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 20 apr 2005, 13:51

Uaaaa! Fu*ishe!
Dal med favorites 8)

Za vizualni izgled skrbi moja malenkost, seveda s pomočjo kupčka slikovnih idej. Čez kak mesec, upam, bo zraven še lesen podest z leseno "utico" s slamnato streho (no ja, bolj slamnata streha na 4-ih stebrih). Objavim sliko, ko bo gotovo. Čez kake 2-3 leta začnem še obrezovat borovce na oblačke. Tisto bo šele hec :?

Skale sem nabavil v kamnolomu v Kamni Gorici (bližina Krope) na Gorenjskem (pride malo čez 4000 SIT na kubik; če jih lepo pogledaš, nekaj manj 8) ). Pravzaprav sem se do največje skale prebil z obilico prošenj, moledovanja in kište piva :wink:, ker je bila že pripravljena za razrez v police.

Za kaskade sem najprej izkopal v hrib poličke, nakar smo s skupnimi močmi z izvajalcem, ki mi je varil folijo in njegovima močnima korenjakoma, položili skale. Na koncu sem moral vrzeli med skalami vseeno malce zapacat z betonom. So pa te skale toliko masivne, da jih kaj posebej fiksirat ni bilo potrebno.

I, saj res. Iščem eno fino presušeno drevo. Ga bom probal vkomponirat zraven kot naravni modni dodatek. Kakšen podrt viharnik bi mi prišel prav. Ma kdo kakega odveč? :?:
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 21 apr 2005, 08:52

Klavdija,

CD ti prinesem na naslednji sestanek.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 apr 2005, 11:17

Ojla Tamara,

jest te pa castim! :roll: Upam da bo zadostna zahvala :wink:
btw-un kljukec iz Aquavive se tud men ne javlja :evil:

Tomaz,

a cena za skale je z prevozom vred? Kater kamen je to?Prosim ce mi lahko posredujes njihov kontakt.

A pol (glede ne obrezovanje borovcev) se spogledujes bolj z Azijskem tipom vrta? A imas potem tudi Azeleje, Javor in Rododendrume? Sam slamnata pergola mi pa ne gre zdraven. Zakaj pa nebi uporabil raje bambusa, bi se v Aziski stil bolj vklopil?
Tole sem se nasla:http://akvarij.com/cgi-bin/stran.pl?id=2&izris=pisiHTML&st_strani=0&templ=0&jezik=slo (poglej pod novice)na tvojem mestu bi se prijavla, isto velja tud zate Tamara!

Jest sem si pa zamislila bolj "vsakdanji" tip ribnika z bolj "kmacko" okolico. Prevladovali naj bi les, skale in rastline "nasih krajev"(ha, ha-kje pri nas v divjini pa rasejo vrtnice cajevke). Celostna podoba naj bi bila bolj Anglesko podezelskega tipa, trava bo z travniskimi rozami ob robovih (pod spalirji sadnih dreves ob ograji). Uspela sem nafehtati tudi zelezniske tramove, ki bodo za robnik dvignjene zelenjavne in zeliscne grede. Skratka vrt naj bi bil preprost za vzdrzevanje (sanja svinja o kokuruzu-fantazija), predvsem bi pa rada tako urejeno okolico da se mi nebi bilo treba stalno dret enkrat na psa, drugic na macka, pa na obiske tud nebi rada gledala kot sokol a bodo stopili pravilno al mi bodo kaj potacali.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 21 apr 2005, 11:56

Ja, zelo so mi všeč japonski ribniki. Imam rdeče azaleje, pušpane, nizke dissectum javorje in enega velikega (no, sedaj je še "mladiček") :). Na slikah, ki sem jih objavil na forumu, mislim da večina teh dodatkov še ni.

Ne, cena za kamenje je na kubik, prevoz je naknadno. Mislim, da si moraš prevoz nekje priskrbet (vsaj jaz sem). Je pa tako, da to zeleno kamenje minirajo samo 2x na leto - enkrat spomladi in enkrat se mi zdi da jeseni. To spada pod Cestno podjetje Kranj, telefon 04 533 67 40.

S predpostavko, da je veliko japonskih ribnikov s pagodami s slamnato streho, mislim, da bo kar posrečena kombinacija. Glede na to, da sem pa ponosen Slovenček, jo lahko tudi malo po svoje mahnem, hehe. Se bom pustil mal presenetit :?

Sej mogoče bom kdaj v prihodnosti obžaloval, ampak trenutno prav uživam ob "prčkanju" okoli lužice. Vprašajte me spet čez 10 let. Upam, da bom še tako zagnan. Glede na to, da je sedaj že 4. leto, odkar me je "prijelo", mislim, da je to dosmrtna ljubaf :lol:

Edino glede tacanja še nisem razčistil, kako bi preprečil :? Bom delal na tem.

Ej, hvala za link za tekmovanje. Vprašanje, če res ne bom kake slikce poslal (če bo podest in utica dobro zraven "padla") :)
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 apr 2005, 14:42

Ojla,

HVALA
Tista opomba z bambusom je bila pa samo dobronamerna(jest sem si predstavljala Havajski tip pagode, tist s copkom iz slame na vrhu)-je pa res da se v to smer nisem kaj prevec informirala, samo pripomnila sem-tako da ti nebi rada solila pameti ali pa ti jemala voljo.

Daj se nam kako novejso sliko privosci-okolica verjetno izgleda sedaj precej drugace.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 21 apr 2005, 15:15

Ej, ni blem in sploh ne soliš pameti :) Sploh pa, volje mi sedaj ne more noben več vzet, ko je toliko narejenega :) Kvečjemu kaj koristnega lahko še izvem.

Hmm.. Sej čopka na vrhu pa niti ne bi bila slaba :wink: 8) He, he. Hec.
Ne, ne. Bom raje kar pri običajni slamnati ostal. Samo razmišljam, da robovi pri kapu strehe ne bi bili strogo odrezani ampak malce prosto viseči. Nekje sem videl na sliki in je prav fajn videt. Mo videl. Naknadno se lahko odreže, dodat se ne da :)

Sliko pa pošljem, ko bodo malce zacveteli irisi, pa ko bodo japonski javorčki mal ozeleneli (pordeli). Sedaj je še bolj pomladno in deževno.
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 21 apr 2005, 15:46

Ojla,

no uredu :oops: sam da nisi zameru.

Za slike te bom pa drzala za besedo!

Sem malo pod favorites pogledala in nasla forum ki ga kar precej prebiram-prav Japonski vrtovi so kar popularni-poglej mogoce kaj najdes tudi zase:http://forums.gardenweb.com/forums/galleries/
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 22 apr 2005, 07:59

Velja glede slik :)

In hvala za še en koristen link.
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

Prejšnja

Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron