Danes je 29 apr 2024, 10:44

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Zopet zamija

Lep pozdrav!
Zopet se Vam oglašam z vprašanjem o zamiji. Končno sem prišla do nje, pa opažam, da ji nekaj ne odgovarja. In sicer ji od spodaj rumenijo listi. Dva sta že odpadla, tretji je rumen. Zalivam jo zelo malo. Mogoče premalo? Med zalivanji počakam, da se substrat na vrhu popolnoma posuši.Občasno jo poškropim. Ni na direktni svetlobi, res pa je, da sem jo kar nekajkrat prestavila. Je mogoče to vzrok? Ker je bila v ...
Preberi več : Zopet zamija | Ogledi : 14820 | Odgovori : 4


SLONOVA NOGA

Nekaj več kot 3 leta imam slonovo nogo, ki je sedaj visoka 1,40 m, s cca 100 cm dolgo "frizuro". Zdaj v zimskem času konice listov porjavijo verjetno zaradi ogrevanja (stoji cca 1m od radiatorja). Je res nezahtevna rastlina, zalivam jo 2 x tedensko glede na izsušenost zemlje in to je vse.
Zanima pa me če in kdaj je potrebno rastlino presaditi in kako je z gnojenjem.

Zahvaljujem se za odgovore,
Mirjam
Preberi več : SLONOVA NOGA | Ogledi : 24123 | Odgovori : 5


družinska sreča

Zanima me, ali mi lahko kdo svetuje kako se pravilno zaliva družinska sreča oziroma zakaj se mi suši? Je to zaradi preveč vode ali premalo? Ker listki postajajo kar črni, ima pa kaki dve 'vejici' še živih, zelenih. Če je že kje tema odprta o tem problemu me prosim usmerite, ker je sama nisem našla.

Hvala
Preberi več : družinska sreča | Ogledi : 10020 | Odgovori : 4


ficus benjamin

Septembra sem za rojstni dan dobila benjamina. Lepo mi uspeva, opazila pa sem, da mu korenine že plezajo iz lončka. Zanima me ali ga moram presaditi ali lahko počakam do pomladi. Če naj ga kar presadim, pa bi rada vedela, v kakšno zemljo.
Lep pozdrav,
Bozi
Preberi več : ficus benjamin | Ogledi : 4756 | Odgovori : 1


PH zemlje

Kako lahko preverim PH zemlje enostavno in cim bolj poceni? :?:
Preberi več : PH zemlje | Ogledi : 4064 | Odgovori : 3


Schefflera izgublja liste

Na pomoč:!:
Imam kar nekaj let staro pisanolistno Schefflero, ki je pred kratkim začela množično izgubljati liste. :( To se je zgodilo kmalu po selitvi v novo stanovanje. Prej je rastlina stala zelo blizu okna in radiatorja, večkrat je po njej celo sijalo sonce. Novo stanovanje je temnejše, brez sonca, stoji pa prav tako pri oknu in radiatorju. Preden listi odpadejo, porumenijo. Lističi odpadajo posamič ali pa ...
Preberi več : Schefflera izgublja liste | Ogledi : 18783 | Odgovori : 15


Kaljenje

Jaz pa imam problem.
Kaj narediti za cim boljski uspeh pri kaljenju/ce je sploh mogoce?
Imeti semena 24 ur pod lucjo?
:roll:

Lp cher
Preberi več : Kaljenje | Ogledi : 6534 | Odgovori : 7


Bambus sreče

Ali kdo ve kaj o te rastlini jaz jo imam doma in ne vem kako jo oskrbovat vem samo da ko je tista vata al kaj je okoli osuši jo je treba zalit.
Preberi več : Bambus sreče | Ogledi : 83373 | Odgovori : 42


Zamia furfuracea

Še enkrat se vam oglašm z vprašanjem o tej rastlin. Moja soseda ima zelo veliko. Ko jo je presajala, sem se ji priporočila za en poganjek, pa je rekla, da jih je bilo nemogoče ločiti od matične rastline. Dala pa mi je dva vršička, češ, da se v vodi ukoreninijo, le da dooolgo traja, da poženejo korenine. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Lep pozdrav in hvala za odgovore
Mateja
Preberi več : Zamia furfuracea | Ogledi : 6614 | Odgovori : 9


Išče se seme Coleus-a...

v podalpski deželici poznanega kot pisana kopriva. Včasih je bila zelo in sedaj pa je zelo out oz- postaja in za out :D (danes jo radi uporabljajo za vrtne zasaditve, pred leti pa je bila zaželena kot sobna rastlina). Kljub temu je težko priti do lepega primerka, do semenja pa še teže. Torej, če kdo razpolaga s slednjim, se priporočam.
Preberi več : Išče se seme Coleus-a... | Ogledi : 3916 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610