družinska sreča

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

družinska sreča

OdgovorNapisal/-a galy » 14 jan 2004, 10:15

Zanima me, ali mi lahko kdo svetuje kako se pravilno zaliva družinska sreča oziroma zakaj se mi suši? Je to zaradi preveč vode ali premalo? Ker listki postajajo kar črni, ima pa kaki dve 'vejici' še živih, zelenih. Če je že kje tema odprta o tem problemu me prosim usmerite, ker je sama nisem našla.

Hvala
galy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 jan 2004, 10:11

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 15 jan 2004, 22:42

Ojla,

za družinsko srečo ti lahko le svetujem, da jo ne rositi, kljub temu da potrebuje vlažno okolje. Priporočam da jo daš na polico kopalniškega okna, jo zalivaš v podstavek in paziš, da nima presuhe zemlje in mokrih listkov, saj potem radi zgnijejo (to mislim da se ti je zgodilo).
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a galy » 12 dec 2004, 12:06

Sicer se šele sedaj zahvaljujem za odgovor, res sem jo narobe zalivala. Po tistem mi je ostal še en listek iz katerega se je rastlinica ponovno razvila. Celo poletje sem jo imela na balkonu in je krasno uspevala, sedaj pa mi nekaj 'štrajka'. Ne gnije tako kot je takrat ampak se suši na drugačen način. Zanima me če mogoče veste koliko svetlobe rabi, na kakšni temperaturi mora biti, ker pogoji v sobi niso ravno idealni (zelo malo svetlobe, temperatura je nekje od 19-21).
galy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 jan 2004, 10:11

OdgovorNapisal/-a zero010 » 08 apr 2005, 14:09

Mene pa zanima kako bi lahko razmnožil družinsko srečo. Zaradi nepravilnega zalivanja (pršenja po listih) mi je družinska sreča segnila tako da sem jo moral polovico odstraniti iz lončka. Nekaj vejih je še bilo nesegnitih in ob pravilnem zalivanju se je roža razrastla tudi čez drugo polovico lončka. Sedaj me pa zanima kako bi lahko to rožo razmnožil, saj nima ravno velikih koreninic katere bi dal v zemljo, ali preprosto odrežem eno vejico družinske sreče in jo položim na zemljo v drug lonček????

Hvala za odgovore.
zero010
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 dec 2004, 01:33
Kraj: slov.konjice

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 08 apr 2005, 22:03

Ojla,

ja, vendar namesto ene vejice jih daj vec skupaj. Tako imas vecje moznosti da se ti jih vsaj nekaj prime.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron