Družinska sreča

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Družinska sreča

OdgovorNapisal/-a čebelica Maja » 05 dec 2006, 12:43

Lep pozdrav vsem!
Upam, da mi bo kdo odgovoril na vprašanje. Dobila sem Družinsko srečo - rožico (:-D). Enkrat prej sem jo že imela pa mi tudi ni uspevala. Tokrat mi jo je podarila bodoča tašča tako da... RABIM POMOČ :lol: . Sicer bo rekla... (se hecam!). Njej uspeva. Imam jo v sobi. Zdi se mi kot da gnije, Zato sem jo dala iz okrasnega lončka in podstavila samo krožnik. Ni nič boljše. Zalivam jo enkrat na teden, kot še eno zeleno rožico, ki jo imam v sobi (ta uspeva). Ne vem ali imam v sobi pretoplo (19-21), ali jo preveč zalivam, ima premalo svetlobe? Kako je s tem? Kdaj jo lahko razmnožujem, presajam?
Zaenkrat ima še par zelenih vejic, tako da upam da si bo opomogla. Hvala za pomoč!!!
Smeh je pol zdravja!!
LP Maja
čebelica Maja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 dec 2006, 12:32
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a nasha » 05 dec 2006, 13:08

Jaz jo imam v kuhinji na oknu, rabi svetlobo, ne zalivam preveč. Uspeva zelo lepo.
Razmnožujem jo tako da previdno odščipnem par rastlinic in posadim, zalivam, da je zemlja vlažna. Samo sedaj ni čas za presajanje. Počakaj na pomlad.
Lp Nasha
nasha
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 12 okt 2006, 12:43

Re: Družinska sreča

OdgovorNapisal/-a Nova » 05 dec 2006, 14:45

čebelica Maja je napisal/-a:Zdi se mi kot da gnije,


Ali lahko opišeš znake, na podlagi katerih ocenjuješ da gnije?
Pazi, da ne bo stala v vodi. Preveč vlage oz. neprestano mokra zemlja ji škoduje.
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov