Danes je 27 apr 2024, 17:44

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

GOJENJE ALOE VERE

Pozdrav vsem!
:wink:
Čeprav sem videla, da je o aloji že nekaj napisanega, bi prosila, da se oglasite tisti, ki jo doma gojite sami v zdravilne namene, se pravi, da jo potem rabite. Brala sem, da je lahko strupena, če ni prava oz. če jo uporabljamo preveč. Kje bi mi o tej aloji znali svetovati oz. kje točno bi jo lahko kupila, da bi bila brez skrbi, ...
Preberi več : GOJENJE ALOE VERE | Ogledi : 18047 | Odgovori : 4


Žajbelj

Eno takšno začetniško vprašanje ... :?

Na vrtu imam posajen žajbelj, ki dobro uspeva, prejšnji dve zimi sem ga pustila čisto pri miru in je lepo prezimil. Letos pa bi ga rada spravila za čaj. A ga lahko porežem, a naj osmukam liste... skratka kako naj pridem do pridelka ne da bi s tem škodovala rastlinici, saj ne bi rada da pomrzne.

Hvala za odgovore in uživajte ...
Preberi več : Žajbelj | Ogledi : 5819 | Odgovori : 3


pasijonka

Pozdravljeni,
ali kdo ve, kje bi nasla zel Zdravilne pasijonke?
Preberi več : pasijonka | Ogledi : 11554 | Odgovori : 2


homulice

Zdravo!

Doma imam nekaj vrst homulic (lat. Sedum), ki sem jih kupila zgolj v okrasne namene. Ob pregledovanju literature na temo, sem zasledila, da je vrsta Sedum maximum, po domače hermelika, zdravilna. Zanima me, če imajo tudi druge vrste homulic zdravilne lastnosti.

lp
Preberi več : homulice | Ogledi : 4352 | Odgovori : 2


KOROMAČ

Pozdravljeni,

Kje bi lahko nabavil neoporečna semena za kaljenje koromača?
Preberi več : KOROMAČ | Ogledi : 14119 | Odgovori : 7


zdravilne rastline na slovenskem primorskem

pozdrav

Konec meseca gremo na primorsko pa me zanima če rastejo v naravi ali po vrtovih :lol: kaka uporabna zeliša, ki jih pri nas (mb) ni. (lani sem zagledala na enem vrtu prekrasen bujen rožmarin in mi je gospa ki je živela tam, ko je videla da ga opazujem, velikodušno natrgala dovolj, da sem naredila olje in za celo leto za začimbo.) Vem da gojeni sivka, lovor ...
Preberi več : zdravilne rastline na slovenskem primorskem | Ogledi : 6746 | Odgovori : 0


ozkolistni ameriški slamnik - ga ima kdo doma?

Pozdrav :D

Zanima me kaj veste o ozkolistnem ameriškem slamniku (Če se ne motim je latinsko ime Echinacea Angustifolia) oziroma če kdo ve kje se ga da dobit (v bližini mb)
Je precej redkejši od Echinacea-e Purpurea-e in ga nikjer ne morem dobiti. Purpurea-o mam in zelo lepo raste, slišala pa sem, da je Angustifolia bolj zdravilna oz. da vsebuje večje koncentracije zdravilnih snovi. Torej, ljubitelji ...
Preberi več : ozkolistni ameriški slamnik - ga ima kdo doma? | Ogledi : 5133 | Odgovori : 0


Zelišča

Ojla!

Zanima me kje v LJubljani lahko najdem kakšno trgovino z zelišči, kjer se da dobit tudi bolj redka zelišča, ki ne rastejo v Sloveniji?

Lp
Preberi več : Zelišča | Ogledi : 4182 | Odgovori : 2


prošnja

Lepo prosim, če bi se kje dalo dobiti mačjo meto. Izvedela sem, da čaj blaži ženske težave-odpravi tudi ciste na jajčnikih.Pred enim mesecem sem bila operirana in bi rada tudi na ta način odpravila možnost ponovitve bolezni.
Preberi več : prošnja | Ogledi : 2853 | Odgovori : 1


baldrijan

LP

Zanima me vse o baldrijanu o pripravi, kdaj se nabirajo korenine, če se lahko zameša s kakšno drugo strupeno :!: podobno rastlino...
Preberi več : baldrijan | Ogledi : 3551 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610