GOJENJE ALOE VERE

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

GOJENJE ALOE VERE

OdgovorNapisal/-a tiara » 25 sep 2006, 16:41

Pozdrav vsem!
:wink:
Čeprav sem videla, da je o aloji že nekaj napisanega, bi prosila, da se oglasite tisti, ki jo doma gojite sami v zdravilne namene, se pravi, da jo potem rabite. Brala sem, da je lahko strupena, če ni prava oz. če jo uporabljamo preveč. Kje bi mi o tej aloji znali svetovati oz. kje točno bi jo lahko kupila, da bi bila brez skrbi, da jo lahko uporabljam za zdravilne namene. Zanima me tudi kako jo gojite in koliko jo uporabljate? Recepte pa že poznam. Hvala vsem vnaprej! :D
tiara
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 avg 2006, 23:42

OdgovorNapisal/-a renee » 26 sep 2006, 08:51

:arrow:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 05:53, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 26 sep 2006, 09:33

Ja, in potem jo prineseš domov, pa je par mesecev ful lepa, potem pa počasi postaja vse manjša- kar vase leze, dokler na koncu ne propade. Mislim, da mi bo tako letos propadlo kar nekaj kaktusov. ja kaj čem, če jih pa s taom užitkom kupujem v "mega" centrih, kjer so čisto poceni.
Se opravičujem, glih ne paše v to temo, ampak sem mogla povedat, ko je renee ravno omenila "nahormonjenje in naspidiranje"....

Me pa zanima, na kak način bi uporabila alojo? Mislim, kot sok, tinkturo, mord celo kako kremo...?
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a renee » 26 sep 2006, 11:48

:arrow:
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

Re: GOJENJE ALOE VERE

OdgovorNapisal/-a ajitam » 13 sep 2013, 11:49

Aloje so strupene ravno toliko, kot kakšna druga hrana s katero pretiravamo. Večina aloj sicer nima zdravilnih lastnosti, obstajajo pa štiri, ki izstopajo. Najbolj poznana je aloe vera, saj je tudi najbolj skomercializirana. V zadnjem času pa se vse bolj uporablja aloja arborescens, ki je mnogo bolj učinkovita od vere pri boleznih kot je rak in aids.

Načinov uporabe aloje je nešteto. Res pa je, da gre za dokaj občutljivo rastlino. Občutljivo pri nas, saj to ni njen naravni prostort. Sicer rastlina velja za zelo trpežno v Afriki in Južni Ameriki. Potrebuje namreč malo vode, veliko svetlobe in zraka. Če po nekem času, ko alojo prinesete domov opazite, da ji ne paše, jo prestavite. Očitno ji mesto kjer se nahaja ne ustreza. Pozorni bodite tudi na zalivanje, saj potrebuje manj vode kot ostale rastline v stanovanju. Raje manj kot preveč. Preveč vode namreč povroči gnitje korenin, ki se lahko ustavi le s presaditvijo in odstranitvijo že nagnitih korenin. Ni pa nujno, rastlina v tem primeru največkrat kar odmre.

No, nekaj na kratko iz moje strani. Kdaj kasneje pa še kaj več.

Srečno!
Uporabniški avatar
ajitam
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 sep 2013, 11:30


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Aloe vera
    Napisal/-a lipeta » 03 sep 2004, 21:12
    6 Odgovori
    19346 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a ajitam Poglej zadnji prispevek
    13 sep 2013, 11:33
  • Aloe vera
    Napisal/-a Maj27 » 03 dec 2009, 15:11
    4 Odgovori
    11301 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Maj27 Poglej zadnji prispevek
    05 dec 2009, 17:06
  • aloe vera-priprava
    Napisal/-a tanjap » 01 jan 2006, 14:29
    3 Odgovori
    14187 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a ajitam Poglej zadnji prispevek
    13 sep 2013, 11:41
  • Gojenje Poprove mete?
    Napisal/-a lami41 » 22 jun 2005, 08:36
    9 Odgovori
    19241 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a aljosa1 Poglej zadnji prispevek
    16 nov 2008, 10:44

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost