Danes je 10 maj 2024, 00:45

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Ognjiceva krema

Pozdrav!
Doma sem pripravil ognjicevo kremo, ce koga zanima naj mi sporoci.
Je na osnovi jazbeceve masti, cebeljega voska in olivnega olja, ognjicevi cvetovi. Zraven pa sem primesal se preslico ki deluje antibakterialno.
Mazilo je primerno za blazenje opeklin, pri aknah, tvorih, ekcemih, ozeblinah in je izvrstno pri pospesevanju celjenja ran.
:)
Ce koga zanima naj mi sporoci
Preberi več : Ognjiceva krema | Ogledi : 4707 | Odgovori : 1


Diplomska naloga iz zeliscarstva

Pozdravljeni,

sem absolventka sociologije na ff v Ljubljani in delam diplomsko nalogo na temo zeliscastva (zeliscarice na slovnskem, njihova dejavnost, njihova vloga v tedanji in sedanji druzbi, ...). Ce je kdo od vas poznavalcev pripravljen na sodelovanje, ce mi lahko priporoci kaksno zanimivo literaturo ali kako svojo izkusnjo ali vedenje od nasih prednikov, se toplo priporocam!

Za vase odgovore se vam ze v naprej zahvaljujem!

Simona
Preberi več : Diplomska naloga iz zeliscarstva | Ogledi : 6012 | Odgovori : 5


roženkravt

dobila sem potaknjenec roženkravta s pripombo, da čisti kri (požvečiti 1 list na dan). Ali je kaj na tem?

Pozdrav!
Preberi več : roženkravt | Ogledi : 12417 | Odgovori : 3


Gojenje Poprove mete?

Zanima me kako se razmnožuje poprova meta. Ali je možno z podtaknjenci ali s semeni. Zanima me tudi kako priti do svojih semen.
Hvala
Preberi več : Gojenje Poprove mete? | Ogledi : 19247 | Odgovori : 9


kako se uporablja zdravilne rastline

Lep pozdrav sem novi uporabnik in me zanima.
ai kdo pozna kaksno stran o zdravilnih rastinah , ali naslov prirocnika.
ker sem se nov v teh zadevah in nevem kako rastline pripraviti oz. kateri deli so uporabni.

LP :oops: :oops:
Preberi več : kako se uporablja zdravilne rastline | Ogledi : 3376 | Odgovori : 0


Vrtnice za čaj

Pozdravljeni!

Mi kdo ve svetovati, katere vrtnice so primerne za v čaj? Nekaj sem spraševal že staro mamo, pa mi ni vedela ravno točno povedati, v knjigah pa nisem nič zasledil, zato se obračam na vas...

Za vse odgovore se vam že v naprej zahvaljujem
Preberi več : Vrtnice za čaj | Ogledi : 5648 | Odgovori : 5


Imena grmičkov

Pozdravljeni!

Ali mi morda lahko kdo pojasni kakšna je razlika med miro, mirto in mirho. Kar sem uspela zaslediti je to, da obstaja sredozemski grmiček z imenom MIRTA (Myrtus Communis) ter nek grmiček, ki se slovensko imenuje MIRA oz. MIRHA. V literaturi sledenjega navajajo kot darilo svetih treh kraljev. Glede na to, da se v literaturi uporablja zdaj eno, zdaj drugo ime, vas prosim če mi lahko poveste, ali gre v resnici za dve različni ...
Preberi več : Imena grmičkov | Ogledi : 8605 | Odgovori : 5


Predavanje o zdravilnih rastlinah

Študijski krožek Zdravilne rastline v sodelovanju z Društvom za izkustveno učenje USTVARJALNICA in LJUDSKO UNIVERZO Celje

Vabi v petek, 6.5.2005 ob 17.uri na LU Celje, Cankarjeva 1, Celje

na predavanje o zdravilnih rastlinah, ki ga bo vodil mg. ph. Jože Kukman, ki nadaljuje delo pokojnega patra Ašiča v v samostanu Stična.

Udeležencem predavanja, priporočamo da za gosta pripravite vprašanja.

Prispevek za udeležbo je 1.000,00 SIT.
LP
Darja
Preberi več : Predavanje o zdravilnih rastlinah | Ogledi : 3061 | Odgovori : 0


PROSIM NUJNO!!!

Lep pozdrav!!
Naj Vam na zečetku opišem svoj problem.Star sem 22.Že več kot mesec in pol me boli v želodcu(kot nekakšni krči).Šel sem na gastroskopijo, kjer so mi ugotovili blagi gastritis.Zdravnica mi je predpisala ultop, ki sem ga jemal 2 tedna.Po tem me je še vedno bolelo.
Mi lahko Vi predlagate kašno zdravilno rastlino za ta problem.
Šel sem k eni gospe, ki se ukvarja z zeliščarstvom.Dala mi je barjanski čaj za želodec in še ...
Preberi več : PROSIM NUJNO!!! | Ogledi : 4281 | Odgovori : 1


Kje dobiti?

No ce veste kje se dobi naslednje rastline bi mi zelo olajsali delo :D

-Sladki komarček, lat. imena ne vem
-Ožep – Hyssopus Officinalis
-Zvezdasti janež - Illicium verum
-Dišeča vijolica - Viola odorata
-Izop (Ožepek) - Hyssopus officinalis
-Pravi pelin - Artemisia absinthium
-Poljski pelin - Artemisia campestris

Hvala za vse odgovore,
lp cher
Preberi več : Kje dobiti? | Ogledi : 5214 | Odgovori : 4


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610