Gojenje Poprove mete?

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Gojenje Poprove mete?

OdgovorNapisal/-a lami41 » 22 jun 2005, 08:36

Zanima me kako se razmnožuje poprova meta. Ali je možno z podtaknjenci ali s semeni. Zanima me tudi kako priti do svojih semen.
Hvala
lami41
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 jun 2005, 08:34

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 22 jun 2005, 08:45

Po mojih izkušnjah z delitvijo. Zadeva je namreč kot šmarnica. Enkrat ko jo nasadiš, se je ne moreš več rešiti, saj poganja vedno več in več stebelc in se tako razširi čez cel vrt. Če boš posadil en grmiček mete letos, pričakuj narastek v enem letu. (vsaj pri meni je tako...) :lol:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a lami41 » 22 jun 2005, 09:36

pinkpanter je napisal/-a:Po mojih izkušnjah z delitvijo. Zadeva je namreč kot šmarnica. Enkrat ko jo nasadiš, se je ne moreš več rešiti, saj poganja vedno več in več stebelc in se tako razširi čez cel vrt. Če boš posadil en grmiček mete letos, pričakuj narastek v enem letu. (vsaj pri meni je tako...) :lol:


Zanima me če lahko posadiš posamezno stebelce s koreninami. Razraščeno imam po robu travnika in bi jo raqd presadil na vrt. Stebelca so bol posamezna kot pa v grmičkih.
lami41
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 jun 2005, 08:34

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 22 jun 2005, 10:27

Jaz sem jo lani brez problema presadila iz lončka na vrt - mislim, da je situacija podobna...
Po mojem bi moralo iti brez problemov - sploh če boš sadike vzel iz zemlje z veliko koreninske grude. Jaz vedno tako naredim in potem natihem upam, da roža ne bo niti opazila, da sem jo presadila. :lol
Če dvomiš v uspeh bi mogoče prej poskusil samo z nekaj stebelci. :?
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a lami41 » 22 jun 2005, 10:30

Hvala bom poskusil z nekaj stebelci pol bomo pa vidl. Še nekaj. Ali ji odgovarja sončna lega. Zdej itak raste k nora tm k ni treba. Zdej pa ne vem ali naj jo dam na sonce ali bl v senco???
lami41
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 jun 2005, 08:34

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 22 jun 2005, 11:06

Pri meni je na soncu.
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

poprova meta

OdgovorNapisal/-a veronike » 31 jul 2005, 17:57

Posadi jo na sonce!
Če želiš imeti kvalitetno drogo, jo poreži v sončnem vremenu pred cvetenjem.
L.P
citronka
veronike
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 04 jul 2005, 21:30
Kraj: brežice

OdgovorNapisal/-a nathos » 01 feb 2007, 18:18

Niti ni važno, koliko koreninic ima. Lahko tudi samo stebelce položiš in zagrebeš z vlažno zemljo, ki jo tako tudi ohranjaš, pa boš kmalu imela mlade rastlinice.
Full je hvaležna rastlina, razraste se pa noro!
nathos
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 16 okt 2006, 22:40

OdgovorNapisal/-a trajnice » 16 jan 2008, 21:59

O meti(najbolj poznana je Mentha piperita) že dolgo ni bilo nič govora na našem forumu. Med tem ste gotovo vsi zainteresirani že ugotovili tudi v praksi, da jo je res izjemno lahko razmnožiti. Le pravo mesto ji je v vrtu treba najti, da ne postane tudi nadležna.
Pa ste ugotovili tudi, da obstaja veliko vrst mete? V kratkem bo obnovljena www.trajnice.com, pa si jih lahko tam tudi nekaj ogledate.

Jožica
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a aljosa1 » 16 nov 2008, 10:44

lami41 je napisal/-a:Hvala bom poskusil z nekaj stebelci pol bomo pa vidl. Še nekaj. Ali ji odgovarja sončna lega. Zdej itak raste k nora tm k ni treba. Zdej pa ne vem ali naj jo dam na sonce ali bl v senco???



Meni super ospeva v senci in na vročem popoldanskem in jutranjem soncu oz. na njo sije sonce cel dan.

Lp, Aljoša
aljosa1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 11 nov 2008, 16:37
Kraj: okoslavci


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov