Nekaj na orhidejah

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Nekaj na orhidejah

OdgovorNapisal/-a sch_bug » 07 maj 2019, 00:34

Pozdravljeni!
V sobi imam lepo orhidejo Phalaenopsis, ki pa je bila za prvomajske praznike teden brez vode, stanovanje je bilo prazno brez odprtih oken. Po enem tednu, ko sem se vrnil iz dopusta sem na listih orhideje, okenski polici, steni in oknu ter na tleh in pohištvu okoli orhideje zasledil majhne, ploščate rjavo rdeče pikice. Ker so res manjše je priložena slika mogoče ne lepo razvidna ampak se vidi kako izgleda. Ne verjamem da bi bilo to seme orhideje saj so te stvari res okoli po stenah in pohištvu, ter na sami orhideji. Ali je to kakšen zajedavec? Če je, kaj je to in kako se tega rešim.
Hvala lepa za vse odgovore
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
sch_bug
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 maj 2019, 00:21

Re: Nekaj na orhidejah

OdgovorNapisal/-a dusanh » 08 maj 2019, 07:12

Res se ne da ugotoviti kaj to je. Pošljite sliko rastline kjer so te pikice, sliko kjer jih je največ tudi drugje, predvsem pa bližinsko bolj jasno sliko.
lp
Hrovatin exotica
Specialist za kaktuse in eksotične rastline

Hrovatin exotica - www.hrovatin.com
Internet Zalivalček - www.zalivalcek.com
Flower Servant - www.flowerServant.com
Uporabniški avatar
dusanh
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 333
Slike: 25
Pridružen: 09 apr 2003, 15:20
Kraj: Ljubljana

Re: Nekaj na orhidejah

OdgovorNapisal/-a jakabaesj5 » 14 jun 2026, 14:52

dusanh je napisal/-a:V sobi imam lepo orhidejo Phalaenopsis, ki pa je bila za prvomajske praznike teden brez vode, stanovanje je bilo prazno brez odprtih oken. Po enem tednu, ko sem se vrnil iz dopusta sem na listih orhideje, okenski polici, steni in oknu ter na tleh in pohištvu okoli orhideje zasledil majhne, ploščate rjavo rdeče pikice.
lp

Zanimivo, da so se te pikice pojavile tako razširjeno, tudi po pohištvu in steni. Poleg slik, ki jih je prosil moderator, bi morda bilo dobro preveriti tudi, če so te pikice lepljive na dotik ali če se dajo zlahka odstraniti z vlažno krpo. Če so trde in se jih da odluščiti, bi lahko bili kaparji, čeprav je nenavadno, da bi bili tako daleč stran od rastline. Možno je tudi, da gre za kakšno drugo vrsto žuželk, ki so izkoristile mir v stanovanju.
jakabaesj5
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 feb 2026, 11:39


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov