Danes je 27 apr 2024, 12:42

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Zasebno sporočilo?

V mapi Zs sem zasledila,da obstaja:
-poslana(sporočila)
-odposlana
Kakšna je razlika?
Rada bi vedla,ker me zanima,če je moj 'sogovornik' prejel moje sporočilo,v primeru,ko je to v mapi -odposlana-

Vnaprej hvala za odgovor!

Lp
Preberi več : Zasebno sporočilo? | Ogledi : 2705 | Odgovori : 3 | Forum : Pomenki


Bonsai mania :)

Pozdravljeni!
Med prebiranjem tega foruma in strani o slovenskem bonsai klubu, so me ta mala drevesca zelo impresionirala, tako da sem včeraj šel v akcijo. Kot so svetovali nekateri na forumu, sem šel v Bauhausa in tam dobil rabljeno posodico za bonsai za samo 299,00 SIT!
Danes se bom lotil sajenja oz. podtikanja. Doma imam Fikus Benjamin. Imam nekaj vprašanj. Ko bom odrezal vejico, ali naj jo dam takoj v bonsai posodico oz. ali naj ...
Preberi več : Bonsai mania :) | Ogledi : 3729 | Odgovori : 4 | Forum : Bonsaji - notranji


avokado

Pozdravljeni!

Nekako mi je uspelo vzgojiti rastlinico avokada, in sicer iz peške. Trajalo je dva meseca, da je pokukala na dan, v enem mesecu pa je bila že 30 cm visoka. Zanima me, kako naj jo negujem naprej in kdaj je pravi čas za presaditev.
Hvala za odgovore in lep dan še naprej!

Nataša
Preberi več : avokado | Ogledi : 10017 | Odgovori : 8 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


Semena Opuncije

Živjo!!
Danes sem dobil sadež opuncije in s tem tudi semena, zdaj me zanima kako naj jih posejem, koliko časa racijo da vzklijejo in kako naj za rastlinice skrbim?
Lp
Blaž
Preberi več : Semena Opuncije | Ogledi : 3168 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Oznake kaktusov

Lobivia amblayensis MG536.9.

Mogoče kdo ve kaj pomeni ta oznaka :?:
Preberi več : Oznake kaktusov | Ogledi : 3187 | Odgovori : 2 | Forum : Pomenki


Conophytum bilobum

Ali je to kaj narobe, če nov list (ali kako najrečem) tako raste ven iz starega dela. Iz enega sta se dva lepo razvila, stari se je posušil. Ta pa je čuden, saj se ne suši.
Slika

Sandi
Preberi več : Conophytum bilobum | Ogledi : 11211 | Odgovori : 0 | Forum : Živi kamni


Začetni tečaj oblikovanja bonsaja

Čeprav imam že kar nekaj izkušen in tudi staža na področju bonsajev, pa se zavedam da brez stalnega izobraževanja in izmenjav mnenj na takšnelih forumih, pravega napredka v stroki ni. A ker se ne rad predalčkam, se do sedaj še ,nisem pridružil v nobeno društvo. Pa me zanima kaj menite o tečaju, ki ga organizira bonsaj klub slovenije, mislim da v mesecu marcu? Ali ima kdo izkušnje z njihovimi prejšnimi tečaji? Kolikor sem zasledil, dela ...
Preberi več : Začetni tečaj oblikovanja bonsaja | Ogledi : 3766 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji


ko ciklama odcveti

lep pozdrav!

tudi meni so ciklame zelo lepe.zanima me kako z njo ravnati , ko odveti.
nekje sem prebrala da nehamo zalivati,da listi odpadejo,potem pa ne vem kdaj spet.
nekje drugje pa da je to zmotno in da skrbimo dalje normalno zanjo,zalivamo po potrebi,pa če želimo posadimo poleti na vrt da se mal okrepi.
kako je najboljs po vasih izkušnjah?
pa veliko veselja se naprej z rožcami!
Preberi več : ko ciklama odcveti | Ogledi : 4656 | Odgovori : 2 | Forum : Cvetoče sobne rastline


zalivanje begonij

Zanima me, kdaj začnete zalivati begonije spomladi?
Preberi več : zalivanje begonij | Ogledi : 11477 | Odgovori : 3 | Forum : Čebulnice


Pušpan-bonsai

Pozdravljeni!
Dobil sem bonsai, mislim da je pušpan. Zanimna me v kakšnih pogojih naj bi rastel, kakšna oblika je najbolj primerna, ker je malo zapuščen - ima veliko svežih poganjkov, ki so že kar dolgi (veliki) in 'štrlijo' navzven.

Hvala za odgovor, vesel bi bil tudi kakšne slike ali skice.

LP
Preberi več : Pušpan-bonsai | Ogledi : 4336 | Odgovori : 1 | Forum : Bonsaji - notranji


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610