kitajska roža

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

kitajska roža

OdgovorNapisal/-a booh » 29 jul 2006, 18:34

Živijo!
Jaz sem pa dobla od fanta v dar eno rožico, skupaj z okvirnimi navodili, ampak se mi zdijo zelo sumljiva. Rožica je kr velika (cca. 1m), ima zaobljene in odebeljene (mesnate) liste, posajena pa je v mivko.
Fantu so v cvetličarni rekli, da se zaliva 1x na 3 tedne - 1,5 litra vode, da potrebuje nekaj nedirektne svetlobe, in da ni zahtevna.
Baje tudi cveti 1x na leto. Menda se ji reče "kitajska roža za denar" oz. da naj bi prinašala denar al nekaj takega...
Fantu se zdi, da se ji reče MARONIJA, ampak dvomim, :roll: ker je nisem našla nikjer na internetu (razen marone - kostanj). Zanimivi so njeni listi, predvsem tisti, ki se posušijo - zgleda kot bi imeli nekakšne kristalčke na sebi.
Skrbi me za rožico, :( ker dobiva rumenkaste liste z rdečo obrobo. Soba je namreč kar vroča (vsak dan okoli 30°C), ampak jo zračiva ponoči vse do jutra. Tudi svetlobe mislim, da nima premalo, ker dobiva nekaj urno jutranjo in večerno svetlobo, čez dan pa je v senci.
Vsem, ki bi mi lahko posredovali kakršnokoli informacijo o tej rožici, bi bila zelo hvaležna, ker me skrbi, da se mi ne bo posušila!

P.S. Aja slikice pa žal ni šlo pripet...
booh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 jul 2006, 17:59
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a muha » 29 jul 2006, 21:16

Poglej v katalog Hrovatin exotica pod imenom "crassula". Po tvojem opisu bi znala biti. Tam imaš tudi navodila za nego, še več slik pa dobiš na Google.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a booh » 30 jul 2006, 21:27

muha je napisal/-a:Poglej v katalog Hrovatin exotica pod imenom "crassula". Po tvojem opisu bi znala biti. Tam imaš tudi navodila za nego, še več slik pa dobiš na Google.

Lp


Živijo! Najlepša hvala za namig. Sicer je nisem našla v katalogu, je pa na googlu na eni angleški strani. Še 1x lepa hvala!
P.S. Imenuje se pa crassula ovata.
booh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 jul 2006, 17:59
Kraj: maribor


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost