Danes je 09 maj 2024, 18:31

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Potos - scindapsus

Ali morda kdo ve,zakaj potosu rumenijo listi?...V službi imamo potos,ki sicer prsoto visi in opažam,da mu listi rumenijo...Zalijemo ga samo,ko so povesi,pa tudi presadili smo ga...

Hvala za odgovor.
Preberi več : Potos - scindapsus | Ogledi : 12228 | Odgovori : 7 | Forum : Pomenki


Prst za kalcke

Pozdravljeni,

Dobil sem nasvet da je nekatere kalcke boljse pridobivati na prsti kot
na vodi ( moj primer neluscena ajda ).

Ali mi lahko kdo pojasni kaksno prsti bi bilo primerno izbrati za kaljenje nekaterih vrst ( proso, ajda )?

Kaljenje v danem primeru razumem da rastline zrastejo malo dlje kot samo do majhanega kalcka.

Hvala vnaprej za ideje, odgovore in reference...

Soncni pozdrav,
Preberi več : Prst za kalcke | Ogledi : 10675 | Odgovori : 0 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Vecji kalilniki

Pozdravljeni,

Saj ne vem ce sem na pravem mestu ampak vseeno.

Zelel bi kaliti v vecjem obsegu kot kalim sedaj.

Kalilinki s katerimi razpolagam ne zadoscajo za redne obroke kalckov.

Sprasujem po kaksnih idejah za pripravo vecjega vec delnega kalilnika ki bi ga lahko postavil v stanovanje ali na balkon in bi v njem lahko kalil tako prsti kot na vodi.

Hvala vnaprej za kakrsen koli odgovor,
Preberi več : Vecji kalilniki | Ogledi : 11574 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


Življenjska doba orhidej!

Eno vprašanje, ki strašno zanima mojega fanta, vendar mu sama ne znam točno odgovoriti.
Vsakič, ko kupim novo orhidejo sledi razprava kako dolgo življenjsko dobo imaj orhideje. Hmm. Ne vem!

Kdo ve?
Preberi več : Življenjska doba orhidej! | Ogledi : 4539 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


Nezahtevne rastline za v terarij!!

Najprej lep pozdrav! Na tem forumu sem namreč nov zanima pa me, katere vrste rastlin rabijo malo svetlobe in so primerne za terarije pajkov oz. exotičnih vrst živali!!!(vlaga v terariju bo najmanj 50% temperatura pa 25-30 stopinj, svetlobni vir pa samo iz ene strani)
Že v naprej se zahvaljuje za odgovore!
LP Mozer :oops:
Preberi več : Nezahtevne rastline za v terarij!! | Ogledi : 12526 | Odgovori : 1 | Forum : Notranji prostori


Pomoč - drevo življenja!

Zanima me, če bi mi lahko kdo pomagal - že 2 leti imam 2 drevesa življenja, ki v svetli kuhinji zelo lepo uspevata. Zadnje čase pa listi rumenijo in (se sušijo?), seveda sem najprej pomislila na preveč zalivanja, a je zemlja pri enem popolnoma suha. Ne vem, če ločim liste, poškodovane od suše ali od prekomernega zalivanja (dodajam sliko enega od listov!).
Ali je možno, da na rastline vplivajo kakšni valovi ali je le naključje ...
Preberi več : Pomoč - drevo življenja! | Ogledi : 5511 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


cepiči mandlja

imam sejanec mandlja pa bi ga rad cepil :D prosim nekoga ki ima doma mandljevec, če mi lahko odstopi kakšen cepič.

še eno vprašanje ve mogoče kdo na kaj se lahko cepi kaki :?:

hvala
Preberi več : cepiči mandlja | Ogledi : 4651 | Odgovori : 6 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


vijolica

Imam vijolico, sedaj pa je začela vihat liste.
Zalivam jo enako kot vedno, pa še vedno izgleda vsa uboga. Kaj je vzrok?

Hvala vnaprej
Preberi več : vijolica | Ogledi : 3257 | Odgovori : 0 | Forum : Cvetoče sobne rastline


še enkrat kivi

Lepo pozdravljeni. Doma imam kivi, vendar ne vem, kako ugotoviti, katerega spola je. Naj povem še to, da cveti, vendar pa plodov ni. Prosim za kakšen nasvet.

Hvala in lp, Zajkla.
Preberi več : še enkrat kivi | Ogledi : 11099 | Odgovori : 7 | Forum : Vzpenjalke


Prvi cvetki v letu 2006

Hoj,

Ta mammillarija se je odločila, da bo odprla letošnjo sezono cvetenja.

Slika

Slika

Sandi
Preberi več : Prvi cvetki v letu 2006 | Ogledi : 3442 | Odgovori : 5 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610