Potos - scindapsus

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Potos - scindapsus

OdgovorNapisal/-a elis » 06 feb 2006, 14:31

Ali morda kdo ve,zakaj potosu rumenijo listi?...V službi imamo potos,ki sicer prsoto visi in opažam,da mu listi rumenijo...Zalijemo ga samo,ko so povesi,pa tudi presadili smo ga...

Hvala za odgovor.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 06 feb 2006, 20:22

Ta potos je take vrste. Nič ni z njim narobe, je pač pisanolisti. :)
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a elis » 06 feb 2006, 22:00

Kalypsa...vem,da je moj potos tak...Slikco sem pobrala na zalivalčku.com...Samo temu mojmu potosu,ki ga imamo v službi rumenijo listi pri zemlji...Rumenijo-niso pisani...kot bi bil preveč zalit...sam vem,da ni,ker ga zalijemo šele,ko se povesi in je očitno,da potrebuje vodo...Zato ne vemo,kaj je narobe z njim?...
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

Potos

OdgovorNapisal/-a muha » 06 feb 2006, 22:32

Tudi meni se je to dogajalo, ko sem ga imela na mestu, okrog katerega je bilo več gibanja - hoje mimo, tudi občasni prepih. Imela sem dolg "štrik" in na koncu ene par listov. Odkar ga imam na polici okna, ob pomivalnem koritu, zasenčenega z priprtim rolojem čudovito raste in komaj kdaj mu kak list porumeni. Kdaj je bil nazadnje presajen se niti ne spomnim. Celo škropljenje ob pomivanju posode mu prav nič ne škodi, čeprav v navodilih piše, da se ga ne sme rositi. Po mojih izkušnjah rabi malo zemlje, ne preveč svetlobe in mir. Če ima veliko posodo,lahko vanjo posadimo več potaknjencev hkrati, izgleda bolj polno.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a elis » 06 feb 2006, 23:36

MUHA,

tud mi jo imamo v zasenčenem delu prostora...zato ne razumem teh rumenih listov...ni na prepihu niti se ne hodi mimo...visi dol s zidu,kjer nima noben stika z njo...vseeno pa hvala
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

Potos

OdgovorNapisal/-a muha » 07 feb 2006, 08:12

Če se bo preveč ogolil, ogoleli del stebla enostavno zvij v rolo v velikosti lončka in ga pritisni na zemljo, da bo naredil dodatne korenine. V zemljo pa potisni eno ali dve paličici za gnojenje zelenih lončnic. So v redu zato, ker počasi oddajajo gnojilo in ni treba paziti na doziranje.
Še nekaj mi je prišlo na misel - morda mu ne ustreza zimski suh centralno ogrevan zrak :?: In tudi odziv na presajanje ne pride prav hitro, zato najprej še par tednov počakaj, preden ukrepaš dalje.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a elis » 07 feb 2006, 09:17

Muha...Hvala...mogoče pa mu res ne odgovarja suh zrak centralne!...bom počakala ja,pol pa se bom ravnala po tvojih navodilih...
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

Re: Potos - scindapsus

OdgovorNapisal/-a rozina » 12 jan 2011, 17:23

Moja izskušnja z gojenjem scindapsisa je gojenje v vodi. Enostavno dam poganjke v okrasni lonec z vodo, poganjke "utežim" s kamenčki, lahko pa v lonec med poganjke nasujem glinopor. Krasno uspeva, ni potrebna kontrola zalivanja, samo vodo iz pipe dolivam. Enako gojim tudi difenbachijo. Poskusite!
rozina
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 jan 2011, 14:37


Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron