Par vprasanj

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Par vprasanj

OdgovorNapisal/-a Rattlesnake » 10 jul 2006, 14:29

Zivjo!

Mam precej temacno stanovanje in nobenih okenskih polic :cry: zato mam mal tezave z dekoriranjem prostorov z rastlinami... a bi mi loh kdo povedu kere necvetoce rastline poleg zamije bi mi uspevale v takih bl sencnih kotih

Mam dracaeno k mi je lepo uspevala v yadnjem mesecu je pa ful spodnjih listov odpadl... res da je zrasla sam ni vec tok kosata.... skrbi me pa to k se mi zdi da so spodnji listi prevec poveseni (ni na prepihu)

Dolg cajta sm gledala v eni temacni pisarni ano agavo k je vidno usihala... pol so to bogo stvarco postavl na trato pred pisarno... po dveh tednih k je bla tko tm je zgledala se slabs... nism se mogla zadrzat... pelala sm jo u zdravilisce (moja soba)... nardila sm vse kar sm vedla da pomaga... menjala Zemljo, gnile in posusene dele rastline odstranla, jo pognojinla, postavla na soncno lego a loh poleg tega da upam (in ji dopovem da ji bo zdej bols )nardim se kej?

Hvala za odg.,
Doroteja
SHAKE IT!
Rattlesnake
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 jul 2006, 13:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a metulj » 21 jul 2006, 08:47

Zelo skromna lončnica, ki raste tudi v najtemnejšem kotu je ščitovka (Aspidistra), ki ima zelo lepe bujne zelene liste, pa tudi za nego je zelo nezahtevna. Njeno drugo imej je "palma lenuhov"

Lp
Petra
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron