Pomoč prosim

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Pomoč prosim

OdgovorNapisal/-a denis213 » 17 jul 2006, 14:10

imam kaktus ki ima mlade poganjke in ko sem ga dal v drugi lonček se mi je po pomoti odtrgal mladi poganjek kai nai storim??? ga še lahko rešim??? :(
denis213
denis213
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 jul 2006, 13:54
Kraj: Maribor

rešitev vsekakor obstaja

OdgovorNapisal/-a radomin » 17 jul 2006, 22:26

Poglej kakšno temo o vegetativnem razmnoževanju kaktusov. Jaz sem dobil mlade poganjke, ki so že kar veliki približno 8 cm, in jih nameravam posaditi. Postopek gre nekako takole:
-sedaj, ko se ti je odlomil ga moraš najprej spodaj zarezati, da in ravna podlaga ampak mora biti poševno rezan
-priporočljivo je da rano posipaš z prahom od oglja
-nato ga pustiš na zračnem, sončnem mestu do treh tednov, da se izsuši, ker več vode izgubi bolje se ukorenini
-nato ga posadiš v bolj peščeno mešanico in previdno zalivaj!!!
Več boš našel na netu ali pa pokliči HROVATIN-a iz LJ, ki se ukvarja z kaktusi. Srečno
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

poganjek

OdgovorNapisal/-a izi » 17 jul 2006, 23:32

Ker se je odlomil, ga lahko samo zasusiš in postaviš v pesek, da napravi korenine. Zašilimo samo tiste primerk, ki jih odrežemo in je površina reza širša.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a denis213 » 18 jul 2006, 00:49

pa ni se odlomil na polovici
zdi se mi tka kot da se je odlomil cist pri koncu tma ko je zemla zato je celi odlomlen sao korenin ni razn ce ma debele korenine pa se pet jih ma ker nekaj se visi dol tak bol debelo ko korenina sao kai pa naj zai narejim
denis213
denis213
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 jul 2006, 13:54
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a sinopa » 18 jul 2006, 13:47

ti sam v zemljo daj pa bo kul
sinopa
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 21 jul 2005, 17:57
Kraj: Kobdilj (Kras)

Ukoreninjenje

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 21 jul 2006, 18:56

Čao,
mene pa zanima, koliko časa oz. kolikšne morajo biti korenine pri poganjku, preden ga posadiš. Imam namreč en kaktus, ne vem kateri je, ki je začel pri zemlji gniti, pa sem ga razrezala (vsako steblo posebej, pred tem je bil razraščen iz ene korenine v več vrhov), druga pa je opuncija, odtrgana na dopustu. Sedaj delajo koreninice v kremenčevem pesku, prvi dva meseca, opuncija pa en mesec. Kdaj približno jih lahko posadim v zemljo?
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron