Danes je 09 maj 2024, 09:13

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Prosim za nasvet... BONSAJ

Imam bonsaj CARMONA MACROPHYLLA.
Listki porjavijo in odpadejo; kaj je lahko temu vzrok. Bonsaj je na kar svetlem mestu, ampak nima direktnega sonca, dnevno mu škropim listke..
Na koliko časa ga je potrebno dati v vodo za 5 minutk; je to enkrat tedensko?

Res bi rada, da mi tale uspe, zato se priporočam za res vsak prispevek.
Hvala vnaprej.


M.
Preberi več : Prosim za nasvet... BONSAJ | Ogledi : 4876 | Odgovori : 4 | Forum : Bonsaji - notranji


Janež

Pozdravljeni,
Jaz pa bi rad želel gojiti janež v cvetličnih lončkih za uporabo svežega.
Kje bi lahko dobil vec o uporabi svežega janeža pri kuhinji.
Rad bi ga dodajal jedem iz sadja, zitaric za otroke,,,ko sedaj dodajam zacimbo je zelo vabljiv za otroke...in naredi kaksno jed iz zitaric vabljivejso
Preberi več : Janež | Ogledi : 11178 | Odgovori : 1 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Kako mi je ime?

Že kar nekaj časa imam kaktus, za katerega pa ne vem kako se imeuje?

Ali ga mogoče kdo pozna?
Preberi več : Kako mi je ime? | Ogledi : 3233 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


dracena- na pomoč

Čau!

Moja dracena je bila krasna, zdaj so pa listi začeli množično rumeneti, zakaj vem, namreč naša mačja gospoda jo je uporabila za wc :evil: seveda sem jo takoj presadila, ampak listi še vedno rumenijo, mačkam sem dostop onemogočila... a je lahko še kaj narobe ( preveč zalita, prehladno... ):?: Lep dan vsem skupaj!
Preberi več : dracena- na pomoč | Ogledi : 4967 | Odgovori : 2 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Katero orhidejo ?

Čau! No, tudi meni so orhideje krasne in bi kupila eno, vendar nimam izkušenj in me zanima katero orhidejo priporočate popolnemu začetniku?
Saj ne vem, če bi katera uspevela v sicer svetli sobi, kjer imam pozimi od 19- 22 stopinj, je pa poleti zelo vroče pod 28 stopinj ni skoraj nikoli... Hvala za odgovore in lep dan! :?
Preberi več : Katero orhidejo ? | Ogledi : 2738 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


RAZSTAVA

A SE BO KDO UDELEŽIL RAZSTAVE ORHIDEJ V VRTNARIJI
KURBUS?!

LP
Preberi več : RAZSTAVA | Ogledi : 6553 | Odgovori : 15 | Forum : Orhideje


Katera rastlina uspeva v SLABI SVETLOBI?

Zdravo!
Mene zanima katera zelena rastlina uspeva tudi v slabi svetlobi, v prostoru kjer ni oken (hodnik). Malo svetlobe prihaja skozi vrata sob, ki so okoli hodnika. Zelo bi mi ga polepšala.
Najraje bi, da bi bila ta rastlin visoka in ne preveč široko razrasla, saj mora biti omogočen prehod mimo.
Pripravljena sem namestiti tudi luči za rože, vendar s tem nimam izkušenj.
Mi lahko kdo svetuje?
Zanimiva mi je npr. kokosova palma, vendar zanjo ...
Preberi več : Katera rastlina uspeva v SLABI SVETLOBI? | Ogledi : 4584 | Odgovori : 5 | Forum : Zelene sobne rastline


ali je mozno naresti bonsaj javorja..

nekaj bonsajev, sem ze zacel izdelovati. sedaj pa me zanima, ce se da naresti iz javorja in kaksno zemlco kej bu naj dal...?

hvala tomy
Preberi več : ali je mozno naresti bonsaj javorja.. | Ogledi : 3144 | Odgovori : 3 | Forum : Bonsaji - notranji


Tudi moje punce cvetijo

Pravo veselje jih je gledat !
Preberi več : Tudi moje punce cvetijo | Ogledi : 4134 | Odgovori : 12 | Forum : Orhideje


potos

Ali morda kdo ve,zakaj potosu rumenijo listi?...V službi imamo potos,ki sicer prosto visi in opažam,da mu listi rumenijo...Zalijemo ga samo,ko so povesi,pa tudi presadili smo ga...

Hvala za odgovor.
Preberi več : potos | Ogledi : 3720 | Odgovori : 5 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610