dracena- na pomoč

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

dracena- na pomoč

OdgovorNapisal/-a redtiger » 07 feb 2006, 16:19

Čau!

Moja dracena je bila krasna, zdaj so pa listi začeli množično rumeneti, zakaj vem, namreč naša mačja gospoda jo je uporabila za wc :evil: seveda sem jo takoj presadila, ampak listi še vedno rumenijo, mačkam sem dostop onemogočila... a je lahko še kaj narobe ( preveč zalita, prehladno... ):?: Lep dan vsem skupaj!
redtiger
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 05 maj 2005, 12:20

OdgovorNapisal/-a ljubitelj rastlin » 08 feb 2006, 11:51

Čaw!!!

Za dracene je znano da imajo rade od 18 do 24 stopinj in da so rade na soncu vendar ne na vročem poletnem soncu. Lahko mi poveš kakšne pogoje ima trenutno tvoja dracena gleda zalivanja pa mi moraš povedati vrsto ker se po zalivanju razlikujejo.Vse pa imajo rade vsaj zmerno zalivanje!!!

glede listov ki rumenijo ali imaš visoko zračno vlago drugače jo vsake toliko časa poškropi po listih! Če še vedno ne bo pomagalo jo lahko še enkrat presadiš in z mlačno vodo opereš korenine!!!

Lp
Naj živijo rože!
ljubitelj rastlin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 jan 2005, 13:50
Kraj: Medvode in Ljubljana

OdgovorNapisal/-a redtiger » 08 feb 2006, 13:15

Moja je Dracaena schryveriana, ja do zdaj sem jo pršila 2-krat tedensko in je bilo vse ok, v sobi je od 18 - 20 stopinj (mogoče je to razlog, ker imam tukaj še ciklame, prej je bilo bolj toplo). Prostor je kar svetel ni pa izpostavljena direktni sončni svetlobi... zdej jo bom zalila, ko bo res čisto suha zemlja pa bomo videli... :? včeraj je bilo ene 6 listov rumenih, danes pa spet eden :(
redtiger
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 05 maj 2005, 12:20


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron