Rastline v Indoneziji

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rastline v Indoneziji

OdgovorNapisal/-a jan24 » 24 jun 2006, 22:15

Naslednji teden, v soboto 1.7. odpotujem v Indonezijo na potovanje po Sulawesih. Ker so mi zelo lepe tropske rastline, bi tudi kakšno seme od tam poiskusil vzet. Semena katerih rastlin, mi priporočate, da vzamem (seveda če jih najdem)(kajti, ko sem bil v Egiptu in Turčiji nisem našel semena rastlin, ki sem jih videl, ker nisem poznal njihovih imen)?

Hvala v naprej za odgovore

Lep pozdrav
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 26 jun 2006, 12:05

Ja v indoneziji bi se našle kašne oljne palme (imajo cele plantaže), gumijevci, čajevci, mogoče kek bambus... Ne vem, verjetno boš bolje videl tam kaj sploh imajo.
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a jan24 » 26 jun 2006, 22:05

Kako se bi jih pa dalo prinest v Slovenijo (kam jih skrit pred carino), saj so mi že v Egiptu storili sprazniti nahrbtnik?
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a jan24 » 24 jul 2006, 07:58

Včeraj je naše letaloprispelo v letališče. S seboj sem prinesel semena čilija, oljne palme, papaye, chayote (podobno bučki), jackfruit, cocoa (kakavovca), coffe, snake fruit, njihovega bombaža ter veliko drugih rastlin. Dobil sem tudi sadike 3. sort orhidej in njihovo seme, sadike treh sort agav in screwpine.
Našel sem tudi tamarillo (po njihovo tamarela), ter pil sok iz plodov. Nisem pa našel semen od wine palm in sugar palm.
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov